Зарган 2018

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2018

Мнение от stareca »

Митко Кирилов написа:Днес след обяд на вълнолома само един среден зарган на максимална дистанция.Нямаше друго "пипане" и с това приключвам сезона! :lol:
Бързаш колега възможни са още няколко добри риболова .Аз спирам като спрат и червея ,след това закривам с един риболов на земен или сушен .
toldo121
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Съб Апр 24, 2010 5:48 pm

Re: Зарган 2018

Мнение от toldo121 »

Днес на паметника в Шабла съм капо! С другите две въдици хванах 10 попчета ,видях една видра в морето и това ми беше риболова.В началото на Декември ,ако има хубави дни ще пробвам пак :lol:
IMG_20181127_160159.jpg
IMG_20181127_172855.jpg
IMG_20181127_154448.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2018

Мнение от Митко Кирилов »

stareca написа:
Митко Кирилов написа:Днес след обяд на вълнолома само един среден зарган на максимална дистанция.Нямаше друго "пипане" и с това приключвам сезона! :lol:
Бързаш колега възможни са още няколко добри риболова .Аз спирам като спрат и червея ,след това закривам с един риболов на земен или сушен .
На юг от Бургас може, сезонът е по-дълъг!Вчера бях доста време сам на вълнолома и това беше резултатът от 3.5 часово въртене!А за червеите: ще ги вадят в седмицата само в петък?!? И още, руснаците слагат/консервират да имат морски червеи в бурканче с ВОДКА: след първото хвърляне се измирисва, ако може така да се каже.Ползват също и блесни!
На слука и още успешни излети! :drinkers:
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Ribolubitel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Чет Яну 13, 2011 3:30 pm

Re: Зарган 2018

Мнение от Ribolubitel »

Ииии, след като си изловят зарганите със спиртосания червей, си изпиват и водката, та да не става зян. :lol: Две в едно. :fishing1: :drinkers:
icakinen
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Пет Май 23, 2014 11:14 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2018

Мнение от icakinen »

Ползват също и блесни!

Аз лично преди две седмици,праснах две на Alba двойка,естествено,пробите бяха за чернокоп на Тюленово.Ползвам единична кука,не тройки.
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2018

Мнение от Митко Кирилов »

Днес от 10 до 13 часа двама морски катили безуспешно мятахме бомбардите на първа буна! Времето беше идеално за риболов, с изключение температурата на водата, но риба нямаше. Поне си направихме фитнеса. :lol:
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2018

Мнение от stareca »

Утре ще ги пробвам имам две дози от преди седмица и земен червей дано да има удари.
toldo121
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Съб Апр 24, 2010 5:48 pm

Re: Зарган 2018

Мнение от toldo121 »

Днес на Болата такова красиво море,но нямах морски червеи.Дано утре в Балчик да ми намерят една дозичка. :fishing11:
IMG_20181203_113646.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2018

Мнение от stareca »

Днес обещаващо начало на риболова от 07:00до 10:30 имам десетина удара червея ми беше на 9 дена полуразложен имам и два удара на земен и една искарана и една ми скъса щото свалих повода на 0,128 за уж по капризни риби .Доста подърпвания но веднага сваляше блатния и не повтаряше в крайна сметка това са ми декемврииските риби.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Blizzard
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Май 27, 2013 6:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2018

Мнение от Blizzard »

На Студенския празник, Агалина:

Трето поредно, пак уж последно, закриване на сезона...

Срещата уважиха 13 заргана, от всякакъв калибър, повечето доста плахи и несигурни за бъдещето си.

За техен късмет, всички бяха пуснати обратно.

Пускането на един от "студентите" беше под голям въпрос, но и той "отърва кожата/тигана" след като след като се договорихме да доведе и Дедо си на закриването следващата година...

Въпросният зизи беше 60+ см охранен дългуч (за сравнение, калъфа на снимката е 16.5 х 8.5 см), и може би ще оцелее след зимния семестър :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Нека уважаваме "другата страна" в нашата "игра":

Да хващаме със сърце и душа, а да прибираме с разум...
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2018

Мнение от stareca »

Днес последна проба за зарган колеги от 08:00до 10:30 не регистрирах удар .Това беше за мен сезонът приключи имам доза и половина черав ако има ентусиясти от бургас които искат да пробват да пишат на лично.Весели празници на всички и наслука през новата година.Малко снимки от зимното море.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”