Зарган 2018

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
mita4eto78
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Фев 24, 2010 11:46 pm
Местоположение: varna

Re: Зарган 2018

Мнение от mita4eto78 »

Днес от плочите на Рубин, от 07:00 до 10:00 -4 броя.
toldo121
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Съб Апр 24, 2010 5:48 pm

Re: Зарган 2018

Мнение от toldo121 »

Днес в Шабла от 13:00-17:00 хванах 3 заргана и 2 откачени !
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Dragan123
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Сря Яну 29, 2014 7:53 pm

Re: Зарган 2018

Мнение от Dragan123 »

Днес на ной направих успешен завършек на сезона от 10 до 14.30 часа 17 риби.Морето супер времето супер рибите биват аз доволен.
20181124_173229.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
рибар.от.бургас.
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Яну 19, 2018 2:11 pm

Re: Зарган 2018

Мнение от рибар.от.бургас. »

Днес и на созопол имаше
Аватар
batbubi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 9:19 am

Re: Зарган 2018

Мнение от batbubi »

Днес, южно от Галата, от 7,30 до 14, без много зор - 12 бр. от които 5 каиша, 2 средни и останалото едри заргани...
0885022272 / 0885897615
Аватар
batbubi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 9:19 am

Re: Зарган 2018

Мнение от batbubi »

Днес малко сватбарската от 12.30 до 14.30 - 4 едри зизита и се раздуха просташки от юг-югоизток и мача свърши....това пак южно от Галата
0885022272 / 0885897615
barabando
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:53 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Зарган 2018

Мнение от barabando »

Днес (25.11) северно от галата , южно от нос Калиакра, източно от Шумен и западно от Грузия ,точно на най- високия от всички панели на яхтеното пристанище на Дужба ( св. Константин и Елена) ,там някъде около Варна между 8:30 и 12:00ч. хванах
зизи.jpg
тези 10 заргани :) Имам 1 откачена при вадене , няколко нереализирани удъра,имах само една доза червеи на 4 дена . След като ми свършиха пресните червеи рибата продължаваше да дава периодично, за това сложих едни су;ени червеи , които са ми от турция малко по -големи са на диаметър и дължина, че с тях успях да излъжа още 2 заргани. И те така. хората около мен също хващаха добре, че и по- добре. Времето беше перфектно.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
:fishing2:
mita4eto78
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Фев 24, 2010 11:46 pm
Местоположение: varna

Re: Зарган 2018

Мнение от mita4eto78 »

Днес сутринта от 7:30 до 11:00 бях на 4-та буна, перфекто време и скубнах едно средно и 3 едри зизита.
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2018

Мнение от карид »

В събота много риби по созополските места . Само за час и половина в кофата се озоваха тия.
Изображение
Предимно средна и дребна риба. Няколко по-едри като тия
Изображение
Кълвеше без да придиря и на половин червей. Накрая към сто риби-5 кг с 5-6 пуснати. С две дози толкоз. 8)
Изображение
Вчера коренно различен риболов. Колегите се бяха наточили за много бройки, но не би. Редки, но едри дебеланковци. Кълвяха капризно и направиха риболова интересен. Хванах 29 бр.-2,7 кг.
Изображение

Изображение
Последно промяна от карид на Пон Ное 26, 2018 2:11 pm, променено общо 1 път.
icakinen
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Пет Май 23, 2014 11:14 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2018

Мнение от icakinen »

Вчера,спазвайки една своя традиция реших да посетя Синеморец с оглед на предстоящатата прогноза за да закрия подобаващо зарганския си сезон на едно любимо място.Речено сторено.Паля колата около 3:00 и газ към южните ловни полета.За съжаление бях сам.Като риболовна точка бях подбрал един малък залив до граничната ограда,но с напредването на времето и приближаването ми,реших да променя мястото.Бях решил задължително да изпробвам блесните и прецених,че ще изтърва тези 30-40мин. около изгрева.Та акостирам на Силистар.
Супер,първи съм,нарамвам багажа и с бързо темпо тръгвам през тихата и тъмна гора.Пристигнах навреме на северните скали,разпъвам възможно най бързо и започвам.Оказа се,че напразно съм бързал,чернокопи нямаше.Малко след изгрева започвам същинския риболов.
Първи три замятания и 3 риби.Викам си е сега ги скъсах.Да, ама сметки без кръчмар.До 9 успях да излъжа само още една.Вече започанаха да се прокрадват мисли да тръгна към първоначално избраното място.Към 8 бяха пристигнали още двама колеги,та се зарадвах,че има с кого да сверявам часовника.Те ловяха на прозрачни бомбарди без особен успех.
Дадох си малко време,преди да сгъна и да се преместя.Търсейки отговор за несполуката,след като съм сменил няколко бомбарди,скорост на въртене,дълбочини и тн.,реших,че може би все пак може и да има зъбатковци в района.Сложих едно проходно олово с чернокопска кука и започнах пробите,като в същото време наблюдавах и колегите с бомбардите.Три поредни замятания три заргана!Ужас....В това време и те извадиха по някоя риба и реших,че просто пак са се завъртели пред нас.Отново проби с бомбарда,пак нищо. Периодични проби с проходното олово,където бях сменил и куката,там до края на деня успях да хвана още две.
Около 13:00 след час и половина напразни замятания,колегите си събраха багажа.Аз си дадох още 30мин. за проби с нагласата да си тръгвам.Още не бяха тръгнали в рамките на 5 минутки хванах две хубави риби.Всички знаете колко малко е нужно за да си намерим причина да останем ;)
Всичко хубаво,но до 14:00 пак сухи тренировки.Вече нямаше за кога да се местя,леко разочарован,но с прекрасно настроение от хубавия ден прекаран на любимо място продължих да ,,ловя,,Около този час хванах 3-4 бързи риби,после пак затишие.Реших,че ще хвърлям до риба и тръгвам.
Риболова приключи в 14;40 с последната хваната рибка и общо 17 в кофичката + 2 откачени на камъните(имам правило да не гоня откачени риби,след лек инцидент преди години).
Изводите,които си направих след вчерашния риболов.Чернокопите все още не са дошли в района,поне не масово.Зарганите са на малки пасажи,не са групирани,но все пак вземат стръвно,гладнички са.Нека и колеги,които са били в района тези дни да споделят наблюденията си.
Ами това е от мен.Получи се малко дълго и дано не съм отегчил някого.Ще се радвам ако съм бил полезен.Наслука.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Зарган 2018

Мнение от lozzy.68 »

icakinen написа:Паля колата около 3:00 и газ към южните ловни полета.За съжаление бях сам....
То, само това ,си е достатъчен фактор ,колко си влязъл в Морския риболов!!! За което, Поздрави !!! Къде е Варна,къде Силистар...?!?! :D :smt023 Страхотен репортаж,ако имаше и снимки за ,,цвят,, ,щеше да е разкош! Но има време,ще се усетиш сам.Много Слука и Късмет Ти желая!!!Споделяй и се кефи ! :fishing5: :drinkers:
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Зарган 2018

Мнение от lozzy.68 »

карид написа:В събота много риби по созополските места .
Страхотен улов,Кеф и репортаж !!! :smt023 Благодарско за споделения излет,че вече стават ... :roll: ..... Наслука и още повече ,мазни ,,каиши,, ! :drinkers:
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2018

Мнение от stareca »

Днес около созопол никакъв помен от съботната и неделната риба обещаващо начало много удари но предимно плахи за сметка на това рибата само едра.В 09:00 като започна да пръска дъжд всичко приключи до обяд само замятане без нито един удар в крайна сметка в кофата 15 броя само иедро.
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2018

Мнение от Митко Кирилов »

Днес след обяд на вълнолома само един среден зарган на максимална дистанция.Нямаше друго "пипане" и с това приключвам сезона! :lol:
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2018

Мнение от Митко Кирилов »

Днес след обяд на вълнолома само един среден зарган на максимална дистанция.Нямаше друго "пипане" и с това приключвам сезона! :lol:
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”