Чернокоп 2018

Модератори: emo vasilev, alekst

ribar0
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Окт 25, 2018 8:56 pm

Re: Чернокоп 2018

Мнение от ribar0 »

Преди да се развали времето на север от Калиакра - 12 чернокопа - 2 кг. От 19 до 21 часа на прясно филе.
Аватар
g.atanasov
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Пет Сеп 30, 2011 2:17 pm
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп 2018

Мнение от g.atanasov »

Тази сутрин на морска гара Варна, албичката пак се доказа. Две рибки доволно на разсъмване. :fishing1:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
ivojekov_vet
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 11:39 am
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп 2018

Мнение от ivojekov_vet »

Вчера от Ной, наблюдавах голям шпалир от хора на Кабакум. Дали хващаха не знам, но след като се стъмни аз си направих десетина рибки и в 20 часа си тръгнах.
Аватар
g.atanasov
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Пет Сеп 30, 2011 2:17 pm
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп 2018

Мнение от g.atanasov »

На разсъмване Морска гара Варна от тази сутрин. Седем бройки на блесна. Успех колеги..... :fishing1:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
bboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 135
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 7:51 pm

Re: Чернокоп 2018

Мнение от bboy »

Как беше времето? Вятъра беше ли намалял? И на каква блесна пак ли на Албата?
Аватар
g.atanasov
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Пет Сеп 30, 2011 2:17 pm
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп 2018

Мнение от g.atanasov »

:fishing12: вятър изток. слаб. тя гарата ти пази гърба. Да, блесната алба...
stefannankov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Сеп 11, 2017 4:17 pm

Re: Чернокоп 2018

Мнение от stefannankov »

Снощи проби на Тюленово. Прогноза за вятър 3 м/с в windy, windfinder i weather.bg. с пориви 6-7 отидохме и като ни захвана вятър ту челно от изток, ту североизток. Беше много над прогнозата, трудно се работеше, и след час без близване на филето се оттеглихме към 19ч. Четвъртък вечер проби на Кранево на зарганско филе и трудно се работеше пред буната, но зад нея се извадиха 10-ина риби по 150-180 гр. От 18 до 24 ч. По активна беше към 6-7 ч.
ico_dok
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 9:48 am
Местоположение: гр. Плевен

Re: Чернокоп 2018

Мнение от ico_dok »

g.atanasov написа:: .............блесната алба...
Да, Албата си е класика при риболова на чернокоп, но миналата седмица при мен и приятелите ми се получиха интересни резултати.
Риболов на Поморие, на канала, понеделник 29.10 на смрачаване аз съм с бяла Моресилда 18гр. със синя ивица отгоре. За около 40 минути имам 6 удара и 5 извадени риби, а шестата се откачи при ваденето и падна в тетраподите. Единия ми колета е с Алба двойка - няколко празни удара и две закачени риби, които се откачат още във водата. Третия колега е с неподходящи такъми и на неподходящо място, блесна Моресилда12гр. медна с червена ивица - една извадена риба.
На 30.10 на разсъмване след повече от половин час въртене само аз на същата блесна имам един почти лефер, другите нищо, на плувките също нищо. Вечерта на същия ден аз на синята Моресилда имам две риби, колегата с Албата също две.
Четвъртък 01.11. на смрачаване започваме да хвърляме и след само пет минути Алба 2 има четири риби, а аз на Моресилда нула. Сменям с Алба 2 и започвам да вадя колкото колегата, а рибата налиташе като луда на железата.
На 02.11. сутринта двете Алби зашиха по един хубав чернокоп, на друго не пипва - пробвах три Моресилда и един Крокодил.
Та да ви попитам колеги, наблюдавали ли сте такава разлика в кълването на чернокопа?
pdimitrof написа:Или както бех писал в Манията - Заубера, това е сиромашката Стела ..............
svetlio80tm
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Нед Апр 09, 2006 9:16 pm
Местоположение: Varna

Re: Чернокоп 2018

Мнение от svetlio80tm »

Да, нормално е, ден с ден не прилича. То на лодките всеки ден различни чепарета иска. Онзи ден колегите се оплакаха, че не иска блесни, и давало само на воблери....Трябва да се пробва всеки ден какво точно му се яде:)
Аватар
g.atanasov
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Пет Сеп 30, 2011 2:17 pm
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп 2018

Мнение от g.atanasov »

:fishing12: Вчера на кабакум от плажа между 16:30 до 17ч седем риби доволно..... двете доста големи над 30см....
stefannankov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Сеп 11, 2017 4:17 pm

Re: Чернокоп 2018

Мнение от stefannankov »

g.atanasov написа::fishing12: Вчера на кабакум от плажа между 16:30 до 17ч седем риби доволно..... двете доста големи над 30см....
На дъно ли или на плувка?
Аватар
biserkehayov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Сря Юни 08, 2011 9:33 am

Re: Чернокоп 2018

Мнение от biserkehayov »

stefannankov написа:
g.atanasov написа::fishing12: Вчера на кабакум от плажа между 16:30 до 17ч седем риби доволно..... двете доста големи над 30см....
На дъно ли или на плувка?
Е и таз добра! На блесна бе колега stefannankov! Първо часовия диапазон, на плажа се ходи да се въртият блесни. А и колегата преди това е постнал и снимки и фото на уловени на блесна едри зъбати рибки! :fishing4:

Успех
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Чернокоп 2018

Мнение от 1000n »

Здравейте!
Относно различните предпочитания на чернокопа към блесни и чепарета бих искал да спомена, че и с воблерите е така. Това в 99% от случаите се дължи на степента на видимост във водата. А видимостта зависи от светлината (слънчева, лунна или изкуствена като прожектори, фенери и т.н), зависи от облачността, зависи от мътността на водата, зависи от това дали дъното е скалисто или пясъчно, зависи от дълбочината, зависи от подводните течения и т.н. Това показват наблюденията в последно време...
Наслука на всички! ☺
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Чернокоп 2018

Мнение от rap66 »

При мен зависи дали тръгвам за него с левия крак или с десния. Понякога е левия, понякога е десния.
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Чернокоп 2018

Мнение от bubamara »

Вчера пред морска гара от 16ч. до 18ч. повъртях блесни но риба нямаше , един колега беше на дъно и при него капо.
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”