Чернокоп 2018

Модератори: emo vasilev, alekst

Аватар
В.Стефанов
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 275
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 10:45 am
Местоположение: Сливен,Варна

Re: Чернокоп 2018

Мнение от В.Стефанов »

Един брой на Леспорта на буруна 25см голяма охранен бабайт на дъно на червей такъм за илария и то докато го вадя усетих удар и спрях и продължих по бързо и се хвана! Извадих чепарето 10-15 проби нищо !
sick_brain
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Ное 13, 2012 9:11 am
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп 2018

Мнение от sick_brain »

bboy написа:Някой ще издаде ли каква е тайната да не се оплита такъма при замятане?

аз използвам троен вирбел - отгоре закачам основното влакно отстрани закачам ваглера и съответно отдолу закачам такъма с куките
Dobo написа:
sick_brain написа:чернокоп от 1 седмица си дава доволно и сумати и рибари го дерат навсякъде около варна и на ной и на рубин и на траката и на вълнолома.... ама никой нищо не пише във форума ... ква е таз работа не ми е ясно ..... да не направихте някви групи във фейса че така замря този форум ми е много Х ...... преди 3 дена на ной имам 12 чернокопа преди 4 дена на вълнолома имам 8 рибите са с размер между 17 и 20 см 1 колега хвана и един кандидат лефер към 26 см
Здрасти,колега! А дали взема някъде на блесна чернокопа? Отдавна ми е мерак да пробвам и все си мисля,че няма да има смисъл..и евентуално какви блесни се ползват?
не съм чул за сега някой някъде да е взел на блесна но по принцип най дашна е алба номер 2

бтв от снощи имам 21 рибки на дружба
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: Чернокоп 2018

Мнение от Ribar »

преди 2 години редовно се пробваше (и взимаше) чернокоп на въпросната алба 2 на Вълнолома във Варна, от тогава не съм ходил, но не виждам защо не.. следобед се ходи принципно, преди да се стъмни...от около 17-18ч до тъмно..."тайната", която ми разкриха тогава е, че се обира адски бързо, направо неестествено бързо...аз лично съм имал 1 удар и нито една хваната риба, ама то си е от "майсторлъка" :)
Успех!
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
chameleon921
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Авг 06, 2018 1:23 pm

Re: Чернокоп 2018

Мнение от chameleon921 »

sick_brain написа:
bboy написа:Някой ще издаде ли каква е тайната да не се оплита такъма при замятане?

аз използвам троен вирбел - отгоре закачам основното влакно отстрани закачам ваглера и съответно отдолу закачам такъма с куките
Dobo написа:
sick_brain написа:чернокоп от 1 седмица си дава доволно и сумати и рибари го дерат навсякъде около варна и на ной и на рубин и на траката и на вълнолома.... ама никой нищо не пише във форума ... ква е таз работа не ми е ясно ..... да не направихте някви групи във фейса че така замря този форум ми е много Х ...... преди 3 дена на ной имам 12 чернокопа преди 4 дена на вълнолома имам 8 рибите са с размер между 17 и 20 см 1 колега хвана и един кандидат лефер към 26 см
Здрасти,колега! А дали взема някъде на блесна чернокопа? Отдавна ми е мерак да пробвам и все си мисля,че няма да има смисъл..и евентуално какви блесни се ползват?
не съм чул за сега някой някъде да е взел на блесна но по принцип най дашна е алба номер 2

бтв от снощи имам 21 рибки на дружба

Колега къде точно на Дружба върви най-много чернокоп, че аз бях на малката буна (на кръста) и до 00:00 нямах и удар
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Чернокоп 2018

Мнение от rap66 »

Чернокоп има, всеки хваща според уменията си. Обаче ако спрете да светкате с челниците в морето, резултатите ще са в пъти по добри. Просто е. Слагаш кофата и интрумемтите за дисекция отзад, не пред теб. Като откачаш рибата, или гледаш как те е гризнал, се обръщаш назад, преди на светнеш. Като заредиш, пак с гръб към морето, първо изгасяш челника, след това хвърляш. И о чудо, вместо 5 риби си боцнал 30. ПРОСТО Е!
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Чернокоп 2018

Мнение от lozzy.68 »

Много си прав,Колега! :smt023 Тук става въпрос,за елементарна въдичарска култура,начетеност и съобразителност ! :? Друго си е,когато си за зарган ,например и да ти ,,изсвисти,, 40 гр, бомбер край ухото , отзад ( втори ред виртуози) на основно 0.35 и бидем 0.25 - дълъг 60 см. и да те пита ... ,, И аз,кат теб фърлям ,ама не кълве ?!?! ,, :roll: :smt102 :drinkers:
Аватар
ludiqdoctor
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 11:44 am
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп 2018

Мнение от ludiqdoctor »

lozzy.68 написа:Много си прав,Колега! :smt023 Тук става въпрос,за елементарна въдичарска култура,начетеност и съобразителност ! :? Друго си е,когато си за зарган ,например и да ти ,,изсвисти,, 40 гр, бомбер край ухото , отзад ( втори ред виртуози) на основно 0.35 и бидем 0.25 - дълъг 60 см. и да те пита ... ,, И аз,кат теб фърлям ,ама не кълве ?!?! ,, :roll: :smt102 :drinkers:
хахахаха определено ми развесели деня. Мерси колега
Иначе по темата - петък вечер на Дружба: 31 риби. Верно за 11 часа, ама все пак за втори път в живота си ходя за чернокоп.
Антистрес терапия - с въдица в ръка!
Аватар
ludiqdoctor
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 11:44 am
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп 2018

Мнение от ludiqdoctor »

Събота вечер на Дружба - 28 риби от мръкнало до 2часа. Един колега им скъса дупетата - може би направи 6-7 килограма чернокоп по педя и нагоре. Кво да се прави, учим се още. Апропо бариерата вече я няма. Наслука на всички.
Антистрес терапия - с въдица в ръка!
stefannankov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Сеп 11, 2017 4:17 pm

Re: Чернокоп 2018

Мнение от stefannankov »

Кое ще рече "дружба" колега - Рубин или някъде другаде.
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Чернокоп 2018

Мнение от rap66 »

ludiqdoctor написа:Събота вечер на Дружба - 28 риби от мръкнало до 2часа. Един колега им скъса дупетата - може би направи 6-7 килограма чернокоп по педя и нагоре. Кво да се прави, учим се още. Апропо бариерата вече я няма. Наслука на всички.
Неделя 5 бъжляка, понеделник 2. Но явно аз толкова си мога, уча се още :roll:
balyk
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Окт 10, 2009 10:26 am
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп 2018

Мнение от balyk »

Освен Румен Секса , няма кой друг да е бил зклевам се.... :lol: :ANAL:
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп 2018

Мнение от ianimar »

Румен секса добре звучи,
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп 2018

Мнение от ianimar »

като рибата е на дистанция от брега невиждам проблем от светлината,на тюленово до светлината за сафрид съм дърпал чернокопи
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Чернокоп 2018

Мнение от rap66 »

ianimar написа:като рибата е на дистанция от брега невиждам проблем от светлината,на тюленово до светлината за сафрид съм дърпал чернокопи
Някой ден, когато има риба и вадиш гол след гол, ще дойта да ти посветкам с челника във водата. Единия от нас ще се окаже прав. Но ще изчакам да падне луната.
Аватар
ludiqdoctor
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 11:44 am
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп 2018

Мнение от ludiqdoctor »

balyk написа:Освен Румен Секса , няма кой друг да е бил зклевам се.... :lol: :ANAL:
Точно той. Избяга ми името му. Мастър си е. Две думи няма.
Антистрес терапия - с въдица в ръка!
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”