Сафрид 2019

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Сафрид 2019

Мнение от lozzy.68 »

Митко Кирилов написа:Сафридът тая година още не е тръгнал никъде! :mrgreen: Само "производството" на чепарета върви с пълна пара и ще има за всеки сафрид чепаре/виж във форума "Качествените чепарета!?!/!. :lol:
:smt023 To, за това ,го и ,,нема,, ... :wink: Хиляди куки,километри ФК, тонове ,,вълна,, ... и накрая ... Абе,който може ,,,вади ,по тиганче ,две ... Пишат Хората,НО ,няма кой да чете!!! Наслука на Всички четящи !!! :fishing5: :drinkers:
cerebri
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Май 23, 2019 7:25 pm

Re: Сафрид 2019

Мнение от cerebri »

Прав е колегата, днес на Балчик даде за малко повече от тиган, дори остана за проба на нова рецепта за мариноване.
received_303872277228860.jpeg
received_303872277228860.jpeg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
bantumi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 694
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 3:47 pm

Re: Сафрид 2019

Мнение от bantumi »

И във Варна днес е дало. Аз малко закъснях, но утре съм там.
Вчера кълвеше,днеска не ще!
Иво2001
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Юни 10, 2019 2:38 pm

Re: Сафрид 2019

Мнение от Иво2001 »

Някой били дал информация къде около Бургас може си направя кефа с някой друг грацосафрид
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Сафрид 2019

Мнение от stareca »

Иво2001 написа:Някой били дал информация къде около Бургас може си направя кефа с някой друг грацосафрид
Щом си от бургас можеш да пробваш на морска гара има дни в които дава прилично количество риба не липсват и едри екземпляри (хаймани).Просто ти трябва доснатъчно добро чепаре .Търси рибата горе на повърхноста там са по сериозните удари .Споменал си че ходиш на германката един съвет -забрави е като дестинация от години вече не е това което беше причините сега не ми се обясняват.Насочи се към Агалина там е много по добро място тази година имам три прилични риболова там .Така че наслука
Иво2001
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Юни 10, 2019 2:38 pm

Re: Сафрид 2019

Мнение от Иво2001 »

stareca написа:
Иво2001 написа:Някой били дал информация къде около Бургас може си направя кефа с някой друг грацосафрид
Щом си от бургас можеш да пробваш на морска гара има дни в които дава прилично количество риба не липсват и едри екземпляри (хаймани).Просто ти трябва доснатъчно добро чепаре .Търси рибата горе на повърхноста там са по сериозните удари .Споменал си че ходиш на германката един съвет -забрави е като дестинация от години вече не е това което беше причините сега не ми се обясняват.Насочи се към Агалина там е много по добро място тази година имам три прилични риболова там .Така че наслука
Благодаря ти много ще пробвам на Агалина събота и неделя няма да ходя на Германката значи и за този Термо клин него знаех търся рибата на долу и събирам дракони и попчета и се чудех защо няма друго. На морска гара много хора има пък ми е по приятно някъде на скали . И да питам за нощен риболов някой може ли да предложи някакъв фенер или челник с които да мога да си ловя и да не пада бързо батерията
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Сафрид 2019

Мнение от stareca »

На всеки марков челник батерията издържа доста.Аз специално съм със Silva сменям батерии два пъти годишно но никак не са евтини .
Иво2001
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Юни 10, 2019 2:38 pm

Re: Сафрид 2019

Мнение от Иво2001 »

stareca написа:На всеки марков челник батерията издържа доста.Аз специално съм със Silva сменям батерии два пъти годишно но никак не са евтини .
Колко часа може да издържи 4 часа и с челник удобно ли е за нощния риболов
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Сафрид 2019

Мнение от Мilena »

Иво2001 написа:
stareca написа:На всеки марков челник батерията издържа доста.Аз специално съм със Silva сменям батерии два пъти годишно но никак не са евтини .
Колко часа може да издържи 4 часа и с челник удобно ли е за нощния риболов
Купи си обикновен челник. Струва не повече от 4 лв. Купи си четири батерии и проблемът ти е решен.
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Сафрид 2019

Мнение от stareca »

Мilena написа:
Иво2001 написа:
stareca написа:На всеки марков челник батерията издържа доста.Аз специално съм със Silva сменям батерии два пъти годишно но никак не са евтини .
Колко часа може да издържи 4 часа и с челник удобно ли е за нощния риболов
Купи си обикновен челник. Струва не повече от 4 лв. Купи си четири батерии и проблемът ти е решен.
Челник от 4 лева яде батериите за час ама не ми се влиза в полемика сега щом върши същата работа да пробва човека. :finga:
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Сафрид 2019

Мнение от Мilena »

stareca написа:
Мilena написа:
Иво2001 написа: Колко часа може да издържи 4 часа и с челник удобно ли е за нощния риболов
Купи си обикновен челник. Струва не повече от 4 лв. Купи си четири батерии и проблемът ти е решен.
Челник от 4 лева яде батериите за час ама не ми се влиза в полемика сега щом върши същата работа да пробва човека. :finga:
Принципно говоря от опит.
Поздрави и НАСЛУКА!
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Сафрид 2019

Мнение от bubamara »

IMG_20190612_062111764.jpg
Този свети като змей струва 20лв. с батериите ама падат бързо купих още едни батерии 5лв. и си реших проблема
IMG_20190612_062024907.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
iramdei
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Фев 11, 2019 11:15 am

Re: Сафрид 2019

Мнение от iramdei »

bubamara написа:
IMG_20190612_062111764.jpg
Този свети като змей струва 20лв. с батериите ама падат бързо купих още едни батерии 5лв. и си реших проблема
IMG_20190612_062024907.jpg


Да се искажа и аз въпреки че темата не е за челници и т.н.
Имам челник много близък до модела на колегата . Проблема с батериите съм го решил с стара батерия от лаптоп .
Отваряш пластмасовата кутия на батерията ,вътре има една малка платка било някакъв контролер (каквото и да значи това :rolleyes: ) ,махаш платката режеш свързващите ленти и имаш 6бр годни за работа батерии . От такава неработеща батерия елементите издържат по три - четери излета много добра светлина и винаги си имам в багажа някоя резервна .
Че понякога забравям да ги зареждам или пък да помогна на колега .
Иво2001
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Юни 10, 2019 2:38 pm

Re: Сафрид 2019

Мнение от Иво2001 »

stareca написа:
Мilena написа:
Иво2001 написа: Колко часа може да издържи 4 часа и с челник удобно ли е за нощния риболов
Купи си обикновен челник. Струва не повече от 4 лв. Купи си четири батерии и проблемът ти е решен.
Челник от 4 лева яде батериите за час ама не ми се влиза в полемика сега щом върши същата работа да пробва човека. :finga:
Какъв модел на Silva да си зема като твоя че гледам много модели има и пише някакви лумени сигурно и това е важно за силата с колко да е неги разбирам много поне да зема нещо да ми върши работа
Аватар
st_beer
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:10 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Сафрид 2019

Мнение от st_beer »

Искам да попитам нещо относно риболова нощем на сафрид.
Как точно го ловите нощем? На чепаре или на плувка със стръв.
Преди много години когато бях в казармата служих на ракетните катери в Созопол. Тогава го ловяхме нощем на перо и белена скарида. Пускахме една преносна лампа близо до водата и беше голяма сеч. Пълнил съм по кофа за една нощ. Преди няколко години го пробвах тоя вариант отново на същия пирс от към цивилната страна и пак си наловихме сафрид,но това го правихме в края на лятото.
Сега за риболов на тъмно съм си купил такива плувки и вършат прекрасна работа. Батерията им се презарежда и издържа да свети без прекъсване денонощие и половина. Когато се ползва плувката се развива и батерия се слага така,че да светне. Когато стане светло пак се отвива и батерията се обръща да изгасне. Ако се ползва само в тъмното една батерия издържа без зареждане повече от седмица. Покупката на такава плувка си струва всяка стотинка.
https://www.aliexpress.com/item/3282884 ... b201603_51

Има и зарядно с две батерии.
https://www.aliexpress.com/item/3300613 ... b201603_51
Hobie Mirage Outback
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”