Кефалови 2019

Модератори: emo vasilev, alekst

goro666
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Юли 27, 2017 5:55 am
Местоположение: Варна

Re: Кефалови 2019

Мнение от goro666 »

Днес 10.11.2019 г. Вълнолома, Варна от 7,00 до 11,00 часа.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Кефалови 2019

Мнение от 1000n »

giumiush написа:Иларията най-сетне се завъртя на вълнолома, на близкото, дребна и средна, хубавото е че няма тиня в червата явно е сменила лайната с мръвка да се угои за зимата или не е от езерото не знам. Пипа леко, хубаво е по 2 червея да има повече да ръфа, естествено закачени да висят.
Но тази година много тегаво на вълнолома с тези ветрища, да сафрид имаше но дотам, ето като се задържа 2-3 дена топло и спокойно дойде. Има и зарган но на 4-5 иларии по един явно са хаймани.
Въобще кефаловите от година на година стават по дребни, сетете се защо (подсказка: не е щото имаме пречиствателни станции и лайната са малко)
Аз пък и доста колеги около мен ловяхме с малко парченце червей, за да хванем риба, защото тези дребни кефалови риби не успяваха да се хванат на голям червей и само го късаха. С парченце червей по куката нямах проблем с улавянето на рибите. И още нещо - на практика всяка година иларията през ноември все си е дребна и в големи количества!
Наслука на всички! :)
Аватар
iramdei
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Фев 11, 2019 11:15 am

Re: Кефалови 2019

Мнение от iramdei »

Вчера вечерта на 25.11.19 на Хепито по време на разходка с цел събиране на информация намерих
рибарска макара и сгъваем нож .Който ми каже марка и модел на макарата и описание на ножа му ги давам .
За връзка тел. 0878562091 / Дидо
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”