Кефалови 2019

Модератори: emo vasilev, alekst

Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Кефалови 2019

Мнение от Мilena »

Kodjito75 написа:Дава но след 21,30 ч.
Благодаря за отговора.
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
hadji
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Окт 18, 2009 9:27 pm

Re: Кефалови 2019

Мнение от hadji »

Мilena написа:
Kodjito75 написа:Дава но след 21,30 ч.
Благодаря за отговора.
Между 21 и 23 ч. източно от новата флотска кула на бомбарда.Навремето излизаха едри риби,сега това е само спомен.То и риболовът на дъно за платерина навсякъде е трагичен последните години! Но... тралене за бяла мида,преградени с мрежи устия на реките по южното черноморие зимата ,направиха оскъден и този риболов!!
"Светът страда не от силата на лошите,а от мълчанието на добрите"-Наполеон. С безразлични хора няма да има различно море :cry:
Аватар
Kodjito75
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 821
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 9:29 am
Местоположение: Варна

Re: Кефалови 2019

Мнение от Kodjito75 »

Днес на дъно.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Кефалови 2019

Мнение от Златев »

Вчера на 3-та буна на плувка от 18:00 до след залез ни следа от кефалови.
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
Kodjito75
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 821
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 9:29 am
Местоположение: Варна

Re: Кефалови 2019

Мнение от Kodjito75 »

Днес на Аспарухово на бомбарда.
IMG_20190902_143322.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Limanov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 1:22 pm
Местоположение: Варна

Re: Кефалови 2019

Мнение от Limanov »

20190913_183329.jpg
Днес от езерото.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Кефалови 2019

Мнение от kikk4o »

Днес бях преди моста на канала. Има риба, но рядко кълве иначе е с прилични размери. Колега до мен хвана платерина около 500гр. на бомбарда. По неговите думи рибата кълве рано сутрин до към 9 ч.
Аватар
ludiqdoctor
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 11:44 am
Местоположение: Варна

Re: Кефалови 2019

Мнение от ludiqdoctor »

Някакво раздвижване на платерина по канала и към езерото на бомбарда случайно? Че нещо ми омръзна тоя зарган вече
Антистрес терапия - с въдица в ръка!
Djon Silvar
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 6:01 pm

Re: Кефалови 2019

Мнение от Djon Silvar »

В езерото платерина рядко. Основно дава илария, вече понаедряла до около 200-250 гр.
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Кефалови 2019

Мнение от 1000n »

Здравейте! :)

Вчера на Морска гара Варна, до "Happy", на плувка, от около 14:00 до около 18:00, хванах седем риби, повечето около 27-28см. Нали съм карък, та две от рибите ми излязоха от металния живарник, защото не съм го затворил. :? Но както и да е. Предишните дни е имало и повече риба, но аз тръгна ли на ловя и рибата или изчезва или рязко намалява! :lol: Тези дни на това място е силно препоръчително да се захранва, ако човек иска да хване риба. :!: Аз най-сетне влязох в някакъв ритъм. Т.е. при мен работеше добре следната система: при всяко зареждане с червей на куката хвърлях върху плувката по около една малка шепа пелети (може би около 30гр) и ударите обикновено не закъсняваха. По препоръки на големите майстори, ловящи риба там гледах горе-долу една доза червеи да съответства на около един пакет пелети за захранка. Отново при облачно време ползвах обикновен монофил, а флуорокарбон при слънчево време. :idea:
Наслука на всички! :D
El Pescador
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 485
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 7:29 pm

Re: Кефалови 2019

Мнение от El Pescador »

днес на Аладжата върху плиткият риф видях да се движат оромни пасажи илария и кефал ,стояха спокойно и не се притесняваха от лодката ми .Тази риба както и заргана не влиза в мирогледа ми ,но го давам като инфо за хора които ги вълнува !!!
моята риба никой не може да я хване ,
въпроса е да мога аз да я хвана :lol:
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Кефалови 2019

Мнение от 1000n »

Здравейте! :D
Вчера на Морска гара Варна, до "Happy", на плувка от около 10:00 до към 18:00 само 6 бр. илария. Имаше колеги, които хванаха повече, както и такива с по-малко риба. По съвет на Цецо смених моята 4гр. плувка, която е пригодена за светулки със плувка отново 4гр., но с дълга антена и резултатът беше категорично доста по-добър, т.е. монтажът е много по-чувствителен и се регистрират и много по-леки и плахи опити на рибите да задигнат червея. Но рибата отново се влияеше силно от вида на влакното на бидема. Водата беше доста мътна и въпреки, че времето беше слънчево рано сутрин и надвечер рибата не искаше най-скъпите флуорокарбони на Seaguar или Sunline, а предпочиташе среден клас флуорокарбон, като например DUEL H.D.Carbon PRO100S Fluorocarbon 100m. :idea:
Наслука на всички! :)
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: Кефалови 2019

Мнение от Ribar »

Колега, към средата на сезона бях там да ловя илария (единственият ми риболов на такава риба за сезона) и лових само на рибарски хляб, има го по риболовните магазини и силно го препоръчвам пред червея. Не съм много опитен, но него ден видях разликата, бях единственият с хляб и резултатите бяха 70% - 30% в моя полза (спрямо другите колеги, които бяха на червей), освен това и рибите бяха по-едри. Препоръчвам го горещо, поне за проба, продават се и на филийки (1.60лв 2бр, които стигат за 5-6 риболова поне)
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
Аватар
Kodjito75
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 821
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 9:29 am
Местоположение: Варна

Re: Кефалови 2019

Мнение от Kodjito75 »

Ако някой не е разбрал на вълнолома дава Илария !
Днес от 07,00до 09,30ч имам над 40бр.
Даваше още но ми писна и си бих шута.
giumiush
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Ное 13, 2017 7:05 am

Re: Кефалови 2019

Мнение от giumiush »

Иларията най-сетне се завъртя на вълнолома, на близкото, дребна и средна, хубавото е че няма тиня в червата явно е сменила лайната с мръвка да се угои за зимата или не е от езерото не знам. Пипа леко, хубаво е по 2 червея да има повече да ръфа, естествено закачени да висят.
Но тази година много тегаво на вълнолома с тези ветрища, да сафрид имаше но дотам, ето като се задържа 2-3 дена топло и спокойно дойде. Има и зарган но на 4-5 иларии по един явно са хаймани.
Въобще кефаловите от година на година стават по дребни, сетете се защо (подсказка: не е щото имаме пречиствателни станции и лайната са малко)
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”