Зарган 2019

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2019

Мнение от Аматьора Бс »

От миналия петък обикаляме гръцко и турско.И в двете държави заргана не е кал както се очакваше.Обаче на мен ми трябваха единични бройки за дорадо докато колегата ми е много запален на тази тема и ги търсеше на зла гад.Та експерименти с филе от зарган имаше и резултата е че се отбират мегало екземпляри.Трябва си макетно ножче и рязане на филета с размер на стандартен блатен
goro666
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Юли 27, 2017 5:55 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2019

Мнение от goro666 »

IMG_20190908_095655.jpg
69760216_357362651839732_3440658782831509504_n.jpg
Вълнолома, Варна от 7.00 до 10.00, днес.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2019

Мнение от Митко Кирилов »

stareca написа:Ако говориш за маринован червей трудно се намира .А на силиконов съм правил проби резултатите са плачевни .
Руснаците в Крим и около Новоросийск ловят зарган до декември/януари като използват "консервиран" морски червей, поставен в бурканче с водка!След една две провдки няма никакъв мирис и им върши работа. :lol:
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2019

Мнение от stareca »

Мите може и да ти се струва странно но съм го пробвал именно от твой пост съм взаимствал идеята .Но ги направих с медицински спирт запазиха се но вида им не беше никак добър .Надявах се на слънчеви дни януари или февруари за евентуални проби но така и не осъществих риболов с тези червеи ,накрая ги изхвърлих че един ден жена ми ги видя в багажника на колата и попита какво е това в бурканчето едвам излязох от ситуацията :lol:
Аватар
iramdei
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Фев 11, 2019 11:15 am

Re: Зарган 2019

Мнение от iramdei »

fisherman555 написа:
stareca написа:Ако говориш за маринован червей трудно се намира .А на силиконов съм правил проби резултатите са плачевни .
а на изсу;ения ,който продават по магазините някой пробвал ли е,вчера купувах за едни хора от гърция не знам дали тук ще работи

Пробвал съм , имам много проби ама не ще да иска , но от 5-6 години през 80 % от риболова на зарган изсползвам земен червей (не торен а земен , градински , дъждовен) много от колегите казват че на земен пипа по слабо ,да ама не вземам риба не по-малко от тях .Колега зарежи силиконовия не става за нищо .
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2019

Мнение от kikk4o »

Гледах филм как го хващат на малки блесни и воблери в Русия. Иначе днес на четвърта буна за 30 мин. изкарах две, но морето е боза и има големи вълни. Два пъти ме заля и се преместих на морска гара, там за около час останах без удар.
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2019

Мнение от Митко Кирилов »

stareca написа:Мите може и да ти се струва странно но съм го пробвал именно от твой пост съм взаимствал идеята .Но ги направих с медицински спирт запазиха се но вида им не беше никак добър .Надявах се на слънчеви дни януари или февруари за евентуални проби но така и не осъществих риболов с тези червеи ,накрая ги изхвърлих че един ден жена ми ги видя в багажника на колата и попита какво е това в бурканчето едвам излязох от ситуацията :lol:
Колега,
Няма, според мен, друг начин да се скътат някоя и друга доза за през зимата.Аз не съм го пробвал, защото рибата през зимата е някъде по на юг от Бургас.
Този сезон все още не съм го открил, правих проби на вълнолома/нямам възможност за други места/, но без резултат: вятър, вълнение и безрибие.Трябва да спре вятъра и да поизтине водата.
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
nexxt
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2011 9:20 pm

Re: Зарган 2019

Мнение от nexxt »

kikk4o написа:Гледах филм как го хващат на малки блесни и воблери в Русия. Иначе днес на четвърта буна за 30 мин. изкарах две, но морето е боза и има големи вълни. Два пъти ме заля и се преместих на морска гара, там за около час останах без удар.
Има доста клипчета и с пилкер , тройката на 20-30 см зад пилкера , има и клипчета с пилешко филе,тънко с размерите на морски червей , нощен сафрид на малки силикони .... но по нашето крайбрежие изглежда тези методи не са ефективни.
El Pescador
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 485
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 7:29 pm

Re: Зарган 2019

Мнение от El Pescador »

пробвайте на кожа от сафрид,орловка и преди кожата евентуално око от одраният сафрид ,само Йедро отива ;)
моята риба никой не може да я хване ,
въпроса е да мога аз да я хвана :lol:
vis_bg
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Окт 11, 2004 12:59 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: Зарган 2019

Мнение от vis_bg »

zargan_08092019.jpg
08.09.2019 - от 14.00 до 17.00 - на НОЙ
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
El Pescador
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 485
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 7:29 pm

Re: Зарган 2019

Мнение от El Pescador »

виждам видяна 76 пъти горната публикация ,значи 76 незавиждащи оченца са погледнали ,ха ха поздравления ,за улова в това калпаво море ,макар че днес беше харби ;) ама другите риби ги няма :(
моята риба никой не може да я хване ,
въпроса е да мога аз да я хвана :lol:
ksarcho
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Сеп 05, 2019 10:14 am

Re: Зарган 2019

Мнение от ksarcho »

Днес Варна 1ва буна от 07 до 09 капо. От 09:30 до 11 вълнолома една писалка. Голяма вълна и салата. Вечврта на зеления фар малко сафрид на червей. Една пръчка за чернокоп, едно гризване. Отвън вятър и вълна. Надявам се да падне утре , но едвали.
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2019

Мнение от kikk4o »

Днес от 6 30- 8 30 на четвърта буна без удар. Морето е боза и докато не се успокои ще е така :(
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: Зарган 2019

Мнение от Ribar »

потвърждавам, бях там от 9 до 10:30, беше безсмислено, вятърът наду много към 10 и стана невъзможно за хвърляне, преди това от 30 хвърляния нямах празно с водорасли на потъваща(черна) бомбарда
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Зарган 2019

Мнение от 1000n »

stareca написа:
kikk4o написа:Вчера в 6 20 бях на Ной. Места нямаше, но и риба не видях да хващат. Преместих се на четвърта буна и от 7-9.30 ч. хванах 12 заргани и една илария. Рибата още не е настървена и не кълве агресивно, но пък я има. Направи ми впечатление, че са намалили бройките червей в пакетите. Едва ли имах повече от 25 червея и се наложи да си ходя преждевременно :(
25 е добре ела да видиш в Бургас 12-13 добри + 5-6 накъсани
И аз във Варна се натъкнах на такива дози-половинки (т.е. явно от една доза са "направени" две дози), но явно в Бургас дори от "дози-половинки" правят две "нови" дози.
Аз затова гледам да си купувам червеи от Красьо, но там сутринта ако има, то на обяд най-вероятно червеите са свършили...
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”