Зарган 2019

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
icakinen
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Пет Май 23, 2014 11:14 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2019

Мнение от icakinen »

По твоя въпрос Пешо,отговарям от скромния си опит.Миналата година на Тюленово през ноември надвечер праснах два заргана на Алба двойка с кука 2 номер(ползвам единични куки на блесна).Пак миналата година на Синеморец при проби за чернокоп на проходно олово и чернокопска кука пак ударих 3 или 4 поредни замятания(за зарган говорим).Така,че защо да не може,активна ли е рибата се конкурира за всяка ,,хапка,,
Забравих да добавя,че при всички изброени примери,рибите бяха зашити директно в човките,нито една затралена.
slavv
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Ное 17, 2013 9:23 pm

Re: Зарган 2019

Мнение от slavv »

Ще си изгубиш времето, купи си няколко пилкерчета , между 10 и 20g и си готов :D
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Зарган 2019

Мнение от bubamara »

Pe6o_Tikvata написа:Много труден риболов се получи днес.Още с качването на багажа в колата си счупих върха на въдицата и добре че в нея си имам секундно лепило и фина шкурка че да го ремонтирам докато чаках да съмне.И се почна с голямото мятане като от време на време се вадеше по някоя риба предимно дребна , колегите които ползваха от китайския червей взеха и пи някой каиш дали беше случайно или заради червея не знам но аз финиширах в 13:00 с 33 риби дребни и покрай тях някоя средна.Чак ме досрамя да ги снимам :( :drinkers:
Искам да попитам колегите които ловят с пилкери зарган , можели този риболов да се практикува и с блесни клатушки като алба , мориселда , крокодил и други или става само с пилкери
Благодаря предварително за отговорите :drinkers:
Пробвах с кастмастер но нямаше резултат на същия монтаж като пилкера . Той няма игра като го туичваш . Хващал сам зарган на блесни ,като съм пробвал за чернокоп но са били рядкост според мен като е кал от риба трябва да се експериментира за да се види оспеваемоста сравнено с другите колеги зада се разбере дали е добър вариант. Пробвах да водя пилкера с проводка на чепаре по скоро за отмора на китката и взех някоя риба но с туичване си вземаше по добре(беше кал) може би не съм го правил правилно ,пробвах със ситни и бързи придърпвания както и с по разредени . Така се получаваха по големи паузи между сериите от предърпванията защото имаше бая влакно за обиране и може би затова резултата беше по слаб. На 25.10 бях на Шабла с един приятел той на бомбарда аз на пилкер краен резултат 42 (с четири дози и половина)на 45 риби за мен НО сутринта си имаше риба ама аз счупих макародържач бегом до колата за тиксо(ама то къде ли беше) ,брада и смяна на шпула, два скъсани пилкера докато се усетя в тъмното ,че има риф пред мен на около двайсетина метра. Рибата беше активна от 7до 9 аз да съм хрърлял 30-40 минути аз 7 той 18 риби ,после до 13,30 да сме имали по 3-4 риби. И от 13,30 до 15,30 стана кал от риба но имаше и много дребна върнах поне 15_20 риби (него не го видях да връща)на една проводка по два три удара поведени и изтървани риби,риби откачени при ваденето пълна лудница голям адреналин кеф на макс. После разреди имаше колеги с отхапани куки и в 16,30 тотално отсече и айде за Варна . Извода за мен е ,че може би защото този начин на риболов е нов и бомбардата малко е омръзнала но за сега има повече емоции и динамика особено като случиш да има риба става веселата лудница .
e1967
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2011 6:41 pm

Re: Зарган 2019

Мнение от e1967 »

Днес от 9.30ч. до 12ч. на 3-та буна, мъка. Пълно капо.
Аватар
Kodjito75
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 821
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 9:29 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2019

Мнение от Kodjito75 »

Днес на Ной от 13,00ч до 15,00ч 20бр.но дребни.
Аватар
vanboxer
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 261
Регистриран на: Сря Мар 03, 2010 12:21 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2019

Мнение от vanboxer »

Днес на Паметника, Шабла- реки от зарган. От 11 до 14ч. -70 броя.
Първите 30 на 5-6 китайски червея, които ми бяха останали от Петъчния риболов. Останалите 40 на бял червей. Кълвеше на всичко което може да се сетиш- морски, китайски, торен, бял, хриле от друг зарган, черва и така нататък. Буквално нямаше празно хвърляне. На всяко падане на бомбардата във водата, на повърхността скачаха заргани във всички посоки. Средни и дребни риби, тук там по някой по едър.
Имаше двама колеги с пилкери. При тях малко по на рядко вземаше, но общо взето на всяко трето хвърляне вадеха и то все едри. С две думи голяма сеч.
20191027_140915(0).jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
ЖРЕБЧЕВСКИ ВЪЗПИТАНИК
Аватар
iverson
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 8:42 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2019

Мнение от iverson »

На тюленово по 100бр на човек.Голяма сеч голямо нещо;)Предимно дребна.
Аватар
batbubi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 9:19 am

Re: Зарган 2019

Мнение от batbubi »

Днес, един мой приятел си постави личен рекорд на Тюленово - малко под 210 заргана, но почти всички дребни, а на мястото където ходим с авера ми ( на север от Балчик) , вчера почти капо - под 5 риби, а днес към 80-90 риби ( 50-60 едри).
0885022272 / 0885897615
nikoniko
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Сеп 16, 2019 7:33 pm

Re: Зарган 2019

Мнение от nikoniko »

Към всите пичове с големите бройки от Тюленово, ходих веднъх миналата седмица с 1 доза червеи изкарах 25-30 риби честно казано СУПЕР ама СУПЕР безинтересно да хвърлиш и да вадиш буквално една след друга без да изпускаш дори... ама щом ви допада, замразявайте и правете буркани да ви е сладко :) Няма нищо по хубаво от прясно извадена и приготвена риба поне за мен.
Аз лично смених на тотално в обратна посока и съм на желязо, днес за час можеби час и малко докато се постъмни във Варна на буните 17 броя и поне 5 6 изтървани 95% с приличен размер, супер добър риболов ми се получи
никакви бомбарди не пипам повече...
Аватар
Sarfa2015
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2015 10:12 am
Местоположение: БУРГАС

Re: Зарган 2019

Мнение от Sarfa2015 »

Вчера от Царево до Дюни пълно капо без един удар :fishing4: .На Дюни към обяд един зарган с големи мъки :fishing10: 13ч.към къщи. Имаше още трима колеги те си тръгнаха преди мен без риба. :fishing12:
Последно промяна от Sarfa2015 на Пон Окт 28, 2019 3:20 pm, променено общо 1 път.
ico_dok
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 9:48 am
Местоположение: гр. Плевен

Re: Зарган 2019

Мнение от ico_dok »

Да дам и аз малко инфо за зарганския риболов - от няколко дни съм в Поморие, като с двама мои приятели съчетаваме санаториално лечение с риболов. Ходим сутрин до към 9.30-10часа и следобяда. Резултатите са основно слаби, за сметка на рибите, които са преобладаващо хубави едри заргани и няколко трофейни екземпляра. Ловят се по 3-5-6 риби на човек сутрин и още толкова или по-малко следобед. Единствения добър ден бе вчера - хванати общо 57 риби за деня от тримата. За стръв ползваме китайския червей и само когато няма от него - морския, но нашия не става за риболов - малко и на каша. Китайския се представя чудесно, с едно парче може да се хванат и повече от един зарган. Като място за риболов основно ходим на черния пясък.
От мен това. Наслука.
pdimitrof написа:Или както бех писал в Манията - Заубера, това е сиромашката Стела ..............
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2019

Мнение от stareca »

Днес труден риболов до 12:40 успях да дръпна 50-на риби .Моите наблюдения за този сезон са следните колеги а честно казано за мен сезона започна още от средата на юли та по темата гледам че много колеги се опитват да презентират белия червей както и торния като някаква равностойна алтернатива .Това обаче е много далече от истината имам много ама мното риболови в които до мен ловят на земен торен бял и сушен даже ще ви кажа само че съотношението винаги е било 50+ към 2-3 и това е съвсем сериозно .Да съгласен сэм че в тая зарганска година когато въпросната риба е повече от водата понякога може да налита стръвно на горе споменатите алтернативи но в повечето случеи колегите на такъв ем си оставят първи клас.Нали на всички е ястно че такава година може скоро да не се повтори!!!Относно китайския да той е много много добра алтернатива но все пак варненския си остава номер едно, днес например докато ловах на варненски рибата си вземаше от раз като го свърших и почнах китаеца взе да си назлъндисва да почуква да подърпва дори и да се отказва много по трудно се лови на китаеца и това не е само мое наблюдение мното колеги вече го забелязаха .Това е моето мнение без лоши чувства към никого.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
vanboxer
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 261
Регистриран на: Сря Мар 03, 2010 12:21 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2019

Мнение от vanboxer »

stareca написа:Днес труден риболов до 12:40 успях да дръпна 50-на риби .Моите наблюдения за този сезон са следните колеги а честно казано за мен сезона започна още от средата на юли та по темата гледам че много колеги се опитват да презентират белия червей както и торния като някаква равностойна алтернатива .Това обаче е много далече от истината имам много ама мното риболови в които до мен ловят на земен торен бял и сушен даже ще ви кажа само че съотношението винаги е било 50+ към 2-3 и това е съвсем сериозно .Да съгласен сэм че в тая зарганска година когато въпросната риба е повече от водата понякога може да налита стръвно на горе споменатите алтернативи но в повечето случеи колегите на такъв ем си оставят първи клас.Нали на всички е ястно че такава година може скоро да не се повтори!!!Относно китайския да той е много много добра алтернатива но все пак варненския си остава номер едно, днес например докато ловах на варненски рибата си вземаше от раз като го свърших и почнах китаеца взе да си назлъндисва да почуква да подърпва дори и да се отказва много по трудно се лови на китаеца и това не е само мое наблюдение мното колеги вече го забелязаха .Това е моето мнение без лоши чувства към никого.
В интерес на истината, когато беше кризата с нашия червей преди месец пробвах на бял и торен. Тогава успехът ми бе почти нулев :-)
Последните ми два излета бяха миналата седмица в петък и вчера. Факт е че морето между Тюленово и Шабла беше кал от риба и най-вероятно на това се дължи интересът от страна на заргана към необичайната стръв. Наистина имах чувството, че и конец да и сложа, ще кълве.
Що се отнася до китайския червей, нямам голям опит с него. По стечение на обстоятелствата го пробвах за първи път, именно през последните 3 дни. Не мога да преценя дали го харесва повече или по-малко. Факт е обаче, че с едно парченце( 1/3) от един червей 8 годишният ми син хвана 7 риби :-) В момента няма криза за червей, но дозите си останаха рехави и по-скъпи, но това е друга тема.
ЖРЕБЧЕВСКИ ВЪЗПИТАНИК
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Зарган 2019

Мнение от 1000n »

icakinen написа:Кранево днес 8 риби.Риболов между 10 и 15.30.Една идея по активна след 14:00.Като цяло редки риби.Направи ми впечатление,че имам кълванета в момента,в който слънцето почне да топли през облаците.Може и да е била по активна след мен,но трябваше да бягам по задачи.
Ами и аз като използвам флуорокарбонов повод хващах само, когато се появява слънцето. Когато е облачно, т.е. слоеста облачност - такава че слънцето да не се вижда от облачността ползвам обикновен монофил Focus Crystal SEA и резултатите са в пъти по-добри отколкото с който и да е флуорокарбон независимо дали е Duel, Sunline или пък Seaguar. Скоро времето се разваля. Дори и да не ми вярвате просто пробвайте!!! Изобщо няма ли пряка слънчева светлина например малко преди изгрев слънце монофилът дава по-добри резултати от ФК-влакната и това важи и за чепаре и за илария на плувка, а съм на практика сигурен (без да съм пробвал), че ще има значение и при влакното, което се поставя между малките пилкери и тройните куки при улов на зарган(нищо че там влакното е 7 или 10см). Наслука на всички! :)
stefannankov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Сеп 11, 2017 4:17 pm

Re: Зарган 2019

Мнение от stefannankov »

stareca написа:ДОтносно китайския да той е много много добра алтернатива но все пак варненския си остава номер едно, днес например докато ловах на варненски рибата си вземаше от раз като го свърших и почнах китаеца взе да си назлъндисва да почуква да подърпва дори и да се отказва много по трудно се лови на китаеца и това не е само мое наблюдение мното колеги вече го забелязаха .Това е моето мнение без лоши чувства към никого.
Истина е, че на вносния почуква по няколко пъти преди да се наниже, ти си много по-опитен риболовец, но все пак да попитам дали вносния го нанизваш докато куката се покаже по-отдолу или си го нижеш за горната част като варненския?
Този вносния трябва да се ниже като силиконовия - куката да се показва отдолу, така броя почуквания намалява защото на второ-трето го засичаш, освен това така не му даваш да опитва от червея по няколко пъти преди да вземе на куката. Трето вече е че е много по-издръжлив на празни мятания , по-жилав е и заргана не може да го отгризе, което пък го настървява от една страна, от друга ти позволява с едно парче по няколко заргана да извадиш. За мен вече е задължително да има по 1-2 дози наш червей и 1 доза вносен, защото ми удължава много риболова а имам и случай дето ходеше на вносния, а тия с варненските нищо не хващаха, просто вносния не се свива в морето и остава сочен и дебел, отделя кръв и вероятно в някои случаи е по-лесно забележим.
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”