Зарган 2019

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
Аватар
iramdei
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Фев 11, 2019 11:15 am

Re: Зарган 2019

Мнение от iramdei »

Вчера вечерта на 25.11.19 на Хепито по време на разходка с цел събиране на информация намерих
рибарска макара и сгъваем нож .Който ми каже марка и модел на макарата и описание на ножа му ги давам .
За връзка тел. 0878562091 / Дидо
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Зарган 2019

Мнение от bubamara »

tiho_roev написа:Да попитам този сезон коѝ с какви пилкери лови зизита ?
И аз си поръчах едни от алито ама да ли ще фатят?
Трябва да работят. Според мен всичко работи в определен момент , синьо за слънце, розовото е класика ,обича и фосфорициращи пилкерите на филстар двйстограмките за мен като цена качество са уникални(бързо им пада холограмата и се очукват доста) имат може би най добрия кастинг и от тях има един в два ли три цвята много риба извади ама го скъсах цикламено оранжев със зеленикаво по скоро лимонено (лайм) . Други марки като Джаксън, литъл Джак ,хеста, също са добри дори и на 30 гр. пилкер вземаше добре но и като рибата е по на долу можеби трябва още практика за да съм сигурен ,но по принуда ги ползвах при лошо време за по добре кастинг и не сгеших. Ето снимка на това което оживя от този сезон
IMG_20191126_194723121.jpg
последния от ляво и двата последни от дясно са китайци работят без грешка.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
mita4eto78
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Фев 24, 2010 11:46 pm
Местоположение: varna

Re: Зарган 2019

Мнение от mita4eto78 »

И аз да задам един въпрос, към майсторите на спининга.Каква е най-подходящата дължина за спининг сопичка, понеже намерих изгодна оферта за такава, в два варианта-2.10 и 2.40.
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Зарган 2019

Мнение от tiho_roev »

iramdei написа:Вчера вечерта на 25.11.19 на Хепито по време на разходка с цел събиране на информация намерих
рибарска макара и сгъваем нож .Който ми каже марка и модел на макарата и описание на ножа му ги давам .
За връзка тел. 0878562091 / Дидо
Адмирациѝ ! Ако нямаш нищо против ще го пусна из феѝса дано се намери собственика .
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
Аватар
iramdei
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Фев 11, 2019 11:15 am

Re: Зарган 2019

Мнение от iramdei »

tiho_roev написа:
iramdei написа:Вчера вечерта на 25.11.19 на Хепито по време на разходка с цел събиране на информация намерих
рибарска макара и сгъваем нож .Който ми каже марка и модел на макарата и описание на ножа му ги давам .
За връзка тел. 0878562091 / Дидо
Адмирациѝ ! Ако нямаш нищо против ще го пусна из феѝса дано се намери собственика .
Не само че нямам нищо против даже ще съм Ви много задължен . Благодаря Ви .
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Зарган 2019

Мнение от bubamara »

mita4eto78 написа:И аз да задам един въпрос, към майсторите на спининга.Каква е най-подходящата дължина за спининг сопичка, понеже намерих изгодна оферта за такава, в два варианта-2.10 и 2.40.
Според мен по дългата все пак не хвърляме от тротоара и при ваденето особенно като си и без риба 30 см са си от полза ,незнам но може да има и разлика в кастинга . И с 2.10 ще става въпроса е на теб да ти е по комфортно ,има доста колеги които работят с 2.10 нека споделят аз съм с 2.30 и ми е добре не ме мори . По дългите към 2,70 ако са и по тежички ще морят ръката.
Аватар
radoadvokat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 389
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 5:05 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2019

Мнение от radoadvokat »

mita4eto78 написа:И аз да задам един въпрос, към майсторите на спининга.Каква е най-подходящата дължина за спининг сопичка, понеже намерих изгодна оферта за такава, в два варианта-2.10 и 2.40.
Аз съм с 2.34 и ми пасва идеално на тоя риболов.
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Зарган 2019

Мнение от rap66 »

radoadvokat написа:
mita4eto78 написа:И аз да задам един въпрос, към майсторите на спининга.Каква е най-подходящата дължина за спининг сопичка, понеже намерих изгодна оферта за такава, в два варианта-2.10 и 2.40.
Аз съм с 2.34 и ми пасва идеално на тоя риболов.
И аз с графитлидер бих се пробвал на 2.30. Иначе на 2.10 :D
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2019

Мнение от kikk4o »

Спецове по джиг риболова ми разясниха,че успоредно с баланса с увеличение на дължината на спининга се променя и играта на примамката. Та най-удачен вариант е максимум до 2,4 м. с бърз строй.
Чепърло
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Юни 14, 2018 12:39 pm

Re: Зарган 2019

Мнение от Чепърло »

Днеска и на Германката и на Акра беше умряла рабата. Може да се каже че зарган нямаше.
Аватар
vanboxer
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 261
Регистриран на: Сря Мар 03, 2010 12:21 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2019

Мнение от vanboxer »

Вчера преди обяд на Дружба- 3бр. заргани, 2 попчета и десетина лапини. На потъваща бомбарда :-)
ЖРЕБЧЕВСКИ ВЪЗПИТАНИК
mita4eto78
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Фев 24, 2010 11:46 pm
Местоположение: varna

Re: Зарган 2019

Мнение от mita4eto78 »

Благодаря на всички за мненията и съветите, които споделиха за спининг сопичка. Направих своя избор и се спрях на варианта с дължина 2.4 с три опции, мек, M ML и MH за 76 лв.
Аватар
iramdei
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Фев 11, 2019 11:15 am

Re: Зарган 2019

Мнение от iramdei »

iramdei написа:Вчера вечерта на 25.11.19 на Хепито по време на разходка с цел събиране на информация намерих
рибарска макара и сгъваем нож .Който ми каже марка и модел на макарата и описание на ножа му ги давам .
За връзка тел. 0878562091 / Дидо
СОБСТВЕНИКЪТ НА ЗАБРАВЕНИТЕ ВЕЩИ СЕ НАМЕРИ .
:drinkers: ЧЕСТИТ ВИ НИКУЛДЕН КОЛЕГИ :drinkers:
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2019

Мнение от stareca »

Защо замря темата колеги? На север от варна се взема доста риба както и на юг от бургас -като за декември де .Днес времето беше чудесно морето даде добре като рибите си кълвяха стръвно все едно си е октомври месец .
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2019

Мнение от stareca »

Днес проби за зарган и същевременно закриване на морския риболов за 2019 морето бе чудесно лек северозапад .От 08:00до 10:00 успях да реализирам доста добри риби като имах и няколко празни удара и една откачила се ,интересното е че разполагах с точно три живи китайски червея които успях да превърна в риба можеше и да е по добър резултата но рибата кълве много плахо .Весело посрещане на новата година и много слука за всички колеги.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”