Зарган 2020

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2020

Мнение от Митко Кирилов »

Картината е ясна: грабвайте вече "железата" и на слука!
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2020

Мнение от stareca »

rap66 написа:
radoadvokat написа:.....Вчера отново се доказа пилкера, че лови в пъти по добре от бомбардата. .....
Но при него резултатът в пъти (да не кажа десетки пъти) зависи от оборудването и уменията. И там разликата между двама съседи може да е 50:1. При червея не е чак толкова очевадно.
Както и за обратното важи същото нали така 8)
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2020

Мнение от stareca »

radoadvokat написа:Добро утро, с или без снимки снощи добре хапна цялата фамилия. А и какви снимнки със заргани преди десети :) писането тук не ми е самоцел и не търся якакво призвание. Достатъчно ми е това у дома. А който не вярва си е негов проблем.
п.с. Вчера отново се доказа пилкера, че лови в пъти по добре от бомбардата. Както каза един колега в съседство “ ама това си е жив трал” прибирайки се с десетина заргана за цял ден. Е, обичам траленето.
Колега съпоставянето би било по коректно ако до вас има риболовец който е много в час с риболова на бомбарда ,както вероятно вие сте много наясно с пилкера .А не просто човек който замята с някакъв телескоп щото чул че излизало зарган на морето нали така :D
hadji
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Окт 18, 2009 9:27 pm

Re: Зарган 2020

Мнение от hadji »

Точно така,другото е верен сбор на неверни данни.
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2020

Мнение от Аматьора Бс »

Старец снощи доказахме тезата с аверчето който си е запален и можещ.След като си ги надърпахме хубаво на червей постепенно ударите намаляха и аз разпънах спинарката с прословутия джиг с тройка.Първо почнаха само каиши после размера почна да варира.Направо ги сцепих а червея на авера нямаше кой да го изяде.Джига е Шимано Соаре.Волфрам-хем ситен хем тежи на зла гад.
slavv
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Ное 17, 2013 9:23 pm

Re: Зарган 2020

Мнение от slavv »

Момчета, повярвайте ,няма по ефективен начин от пилкера, убедих се в това преди година.
Казвам го, защото ловя тези риби от доста години, и съм ползвал какво ли не.
В началото бяха големите балсови плувки, и така нататък.
Успех на всички, които практикуват този риболов, а избора на такъм е подробност :wink: :wink: :wink:
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2020

Мнение от Аматьора Бс »

slavv написа:Момчета, повярвайте ,няма по ефективен начин от пилкера, убедих се в това преди година.
Казвам го, защото ловя тези риби от доста години, и съм ползвал какво ли не.
В началото бяха големите балсови плувки, и така нататък.
Успех на всички, които практикуват този риболов, а избора на такъм е подробност :wink: :wink: :wink:
На Тасос съм ги отбирал и на 140мм Дайва.А на Гьокчеада авера закачи огромен зарган на Джак Фин.В тъмното до последно мислехме че е поредната баракуда :fishing6:
Аватар
radoadvokat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 389
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 5:05 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2020

Мнение от radoadvokat »

Надявам се с твърдението си де не хвърля темата в грешна посока. Риболова с бомбарда винаги ми е изглеждал сложен и затова не съм го практикувал. Спининга мине на сърце и като открих риболов с пилкер на зарган започнах да я ловя тази риба. Докато се науча да водя по правилния начин пилкера лапах мухите и гледах майсторите с бомбарда как ловят. Още веднъж - извинявам се ако с поста си предизвиках апрежение. Всеки знае сам за себе си кое и как му доставя удоволствие, наслука на всички.
nexxt
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2011 9:20 pm

Re: Зарган 2020

Мнение от nexxt »

slavv написа:Момчета, повярвайте ,няма по ефективен начин от пилкера, убедих се в това преди година.
Казвам го, защото ловя тези риби от доста години, и съм ползвал какво ли не.
В началото бяха големите балсови плувки, и така нататък.
Успех на всички, които практикуват този риболов, а избора на такъм е подробност :wink: :wink: :wink:
В интерес на истината миналата есен имаше дни когато рибата бе активна на морски червей и напълно игнорира пилкер , или поне части от деня. Колкото до траленето , с къс 'повод' на тройката , примерно 5 см масово рибите се закачат за човката....разбира се, малко са удобните места за риболов със спининг, други предпочитат по-лежерния риболов с бомбарда ,трети идеята да се надлъгваш с рибата ,особено когато е пасивна...
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2020

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Днес в Черноморец никакъв риболов.В 05:00 бях 4-та кола но си намерих местенце и докато съмне се събрахме петнайсетина човека и още доста не си намериха и си тръгнаха.Почна се голямото мятане и риба няма , общо за всички се взеха десетина заргана и някоя платерина , някои дори си тръгнаха без риба а морето вреше и кипеше идеално за зарган.По някое време мина един колега и казала , че е обиколил Агалина , Веселие , Германката , Акра , Червенка , накрая и при нас и никъде не е дало риба.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2020

Мнение от stareca »

Pe6o_Tikvata написа:Днес в Черноморец никакъв риболов.В 05:00 бях 4-та кола но си намерих местенце и докато съмне се събрахме петнайсетина човека и още доста не си намериха и си тръгнаха.Почна се голямото мятане и риба няма , общо за всички се взеха десетина заргана и някоя платерина , някои дори си тръгнаха без риба а морето вреше и кипеше идеално за зарган.По някое време мина един колега и казала , че е обиколил Агалина , Веселие , Германката , Акра , Червенка , накрая и при нас и никъде не е дало риба.
Рибата на Акра тръгна след 10:00 по 60 -70 бр на човек .
Аватар
sarfa
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 6:30 pm
Местоположение: Малко съм моряче и съм от Бургас и юга

Re: Зарган 2020

Мнение от sarfa »

:fishing2: И аз да драсна някой ред.Днес сунтринта отидох на "Дюни към 7.30ч.Нямаше рибари и аз реших да опитам рано на дъно за платерина. :fishing8: Но ..........нищо и тогава реших да опитам на бомбарда.Часът вече беше към 8.20.И в крайна сметка тръгнах от плажа с 3 хубави платерини и 4 заргана. Часът бе 10.30ч. :fishing12:
Няма нищо по - хубаво от лошото време!
Аватар
radoadvokat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 389
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 5:05 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2020

Мнение от radoadvokat »

Днес сутринта беше по слабо. Взех 14 заргана, следобед пак на морето, периодично взимах по три четири риби и около 16.30 рибата полудя. Страхотен риболов, който може би продължава и сега. Към 18.00 тръгнах, защото трябва да се чисти и приготвя. Това за вярвашите. За невярващите - чакаме десети.
krisha
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Юни 10, 2012 8:36 pm

Re: Зарган 2020

Мнение от krisha »

radoadvokat »
Ако споделиш на вярващите и къде се разиграва действието, ще е една идея по-полезен поста. Не заради друго, а защото на др.места- Шабла/Тюленово, беше по-активна до 15.00-16.00ч., т.е. всеки в зависимост от възможността за риболов в рамките на деня, може да си прецени къде да отиде. Благодаря!
Аватар
radoadvokat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 389
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 5:05 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2020

Мнение от radoadvokat »

krisha написа:radoadvokat »
Ако споделиш на вярващите и къде се разиграва действието, ще е една идея по-полезен поста. Не заради друго, а защото на др.места- Шабла/Тюленово, беше по-активна до 15.00-16.00ч., т.е. всеки в зависимост от възможността за риболов в рамките на деня, може да си прецени къде да отиде. Благодаря!
Добро утро, приемам забележката, става дума за гр. Варна.
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”