Карагьоз 2020

Модератори: emo vasilev, alekst

Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Карагьоз 2020

Мнение от stareca »

Гледам че на никого не му се отваря тема а вече има уловени риби .Днес за три часа въртене един карагьоз и шепа хамсия рибата е доста рядка от 50-на души се изкараха три риби и две се изтърваха .Явно аз бях един от малцината таланти със слука .Чепарето беше 9_ка с 15 куки ще кача снимка на цветовата комбинация.конкретно розовата кука даде резултат. :D
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
biserkehayov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Сря Юни 08, 2011 9:33 am

Re: Карагьоз 2020

Мнение от biserkehayov »

Браво и още много слука на едри карагьози тази година ти желая. Както и на всички. И във варна виждам да вадят по една-две риби. Дано да е богата и изобилна на видове риба годината.
Здраве и късмет желая на всички!
ico_dok
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 9:48 am
Местоположение: гр. Плевен

Re: Карагьоз 2020

Мнение от ico_dok »

Е не така колеги, оставете някой карагьоз на влезе в Дунава, и ние сме хора, наточили сме чепаретата, чакаме го от 15 май да го почваме :fishing1: :lol:
pdimitrof написа:Или както бех писал в Манията - Заубера, това е сиромашката Стела ..............
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Карагьоз 2020

Мнение от bubamara »

IMG_20200121_091347116.jpg
IMG_20200428_152358059.jpg
Тези се отчитат най добре ,има дни дава повече както и нулеви опити рибата много издребня ,а и много делфин колкото я няма съвсем и разказва играта.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Карагьоз 2020

Мнение от stareca »

bubamara написа:
IMG_20200121_091347116.jpg
IMG_20200428_152358059.jpg
Тези се отчитат най добре ,има дни дава повече както и нулеви опити рибата много издребня ,а и много делфин колкото я няма съвсем и разказва играта.
Поне при вас е има тук на юг си е мазохизъм .На 30-40 човека няколко риби :(
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Карагьоз 2020

Мнение от bubamara »

[quote="stareca
Поне при вас е има тук на юг си е мазохизъм .На 30-40 човека няколко риби :([/quote]
То като се замисля то почти целогодишно се хващат някакви риби . Тази година имаше колеги от януари хващаха някакви бройки (1-2) като позволява времето и като е по топло . Има време юни ще сгъсти .
Аватар
Димо Михалев
Модератор
Модератор
Мнения: 478
Регистриран на: Вто Май 21, 2019 6:25 pm

Re: Карагьоз 2020

Мнение от Димо Михалев »

bubamara написа: То като се замисля то почти целогодишно се хващат някакви риби . Тази година имаше колеги от януари хващаха някакви бройки (1-2) като позволява времето и като е по топло . Има време юни ще сгъсти .
Принципно харип си има,за карагьоза е малко по-различно.По това време би трябвало повечето да е в р.Дунав и да си хвърля хайвера.
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Карагьоз 2020

Мнение от bubamara »

Димо Михалев написа: Принципно харип си има,за карагьоза е малко по-различно.По това време би трябвало повечето да е в р.Дунав и да си хвърля хайвера.
Последните 2-3 години даде доста доволно особенно миналата година и според мен част от рибата остана в канала( като освен на Дунав и тук си хвърля хайвера както и в много други реки в Камчия също го има) от януари до сега си излизат доста прилични риби ( рядко) като останалото е харип като в момента е доста дребен ,но определено сутрин и надвечер излизат по качествени риби
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Карагьоз 2020

Мнение от 1000n »

Здравейте!
За съжаление не мога да дам актуална информация за този вид риба, но ще напиша как горе долу вървеше риболова през последните седмици, за да имаме представа след време как се е развил сезона. Потвърждавам, че първоначално (до преди около месец) рибата беше дребна, но постепенно се появиха и по-едри екземпляри - това забелязвам от няколко сезона насам и най-логичното обяснение за мен е че по-едрите риби се "забавят" защото им се налага първо да си хвърлят хайвера в Дунава и чак тогава се установяват по нашето Черноморие. Миналата събота и неделя хванах малко под 1кг харипчета големи основно около 20см, на ластик, през нощта, в тъмната част на вълнолома. Който е бил с по-подходящо чепаре е имал възможността да хване и доста повече. Тази събота и неделя имаше високи вълни и не лових на ластик, но ако преди време някой ми беше казал, че от външната страна на вълнолома ще има повече харип отколкото вътре в пристанището нямаше да повярвам.
Наслука на всички! :)
Dragan123
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Сря Яну 29, 2014 7:53 pm

Re: Карагьоз 2020

Мнение от Dragan123 »

Здравейте някой пробвал ли е да лови карагьоз скоро?
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Карагьоз 2020

Мнение от lusienn »

IMG_20201129_094030.jpg
Аз лових на силиконови чепарета,
Не много бройки но приличен размер.
Стегне ли студа ще се активизира.
Това е последната риба която,
Си седи тук,и може да ловиш и в сняг.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Карагьоз 2020

Мнение от 1000n »

Dragan123 написа:Здравейте някой пробвал ли е да лови карагьоз скоро?
Здравей!

Аз не съм ловил последните две седмици, но поста ти ми напомни, че е редно да се отбележи, че ноември месец всеки ден на чепаре в района на Морска Гара Варна се хващаха трофейни като размери риби. Изкарах един карагьоз 31.5см - 250гр и един 31см - 230гр., а риба 26см е 170гр. Много от рибите бягаха и трудно се изваждаха на повърхността, но това като задача съм си го оставил "за домашно" за следващия сезон.
А за следващия сезон май чепаре без силикон по някои от бидемите ще избягвам да правя,
след като видях колко сафрид се изкара на малки силиконови примамки,
явно натам трябва да се развиваме като търсене по отношение на
по-качествени и по-успешни чепарета.

Наслука на всички! :)
Dragan123
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Сря Яну 29, 2014 7:53 pm

Re: Карагьоз 2020

Мнение от Dragan123 »

1000n написа:
Dragan123 написа:Здравейте някой пробвал ли е да лови карагьоз скоро?
Здравей!

Аз не съм ловил последните две седмици, но поста ти ми напомни, че е редно да се отбележи, че ноември месец всеки ден на чепаре в района на Морска Гара Варна се хващаха трофейни като размери риби. Изкарах един карагьоз 31.5см - 250гр и един 31см - 230гр., а риба 26см е 170гр. Много от рибите бягаха и трудно се изваждаха на повърхността, но това като задача съм си го оставил "за домашно" за следващия сезон.
А за следващия сезон май чепаре без силикон по някои от бидемите ще избягвам да правя,
след като видях колко сафрид се изкара на малки силиконови примамки,
явно натам трябва да се развиваме като търсене по отношение на
по-качествени и по-успешни чепарета.

Наслука на всички! :)

И аз от две седмици не съм ходил за това питам.Тези дни ще пробвам и ще споделя.
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Карагьоз 2020

Мнение от lusienn »

Демек само аз споделих,
На какво лових преди 2 седмици :drinkers: :lol:
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Dragan123
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Сря Яну 29, 2014 7:53 pm

Re: Карагьоз 2020

Мнение от Dragan123 »

И така днеска пробвах 01 часа до 03 часа на хепито капо след това се видях с един колега отидохме да пробваме на вълнолома отвънка и до 4 часа имах едно подгонване на чепарето от зарган а колегата изтърва две граци на силикон.Иначе дребна рибка има много на лампата се събира би трябва и карагьоза подир нея ама просто нямаше.
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”