чернокоп 2020

Модератори: emo vasilev, alekst

stefannankov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Сеп 11, 2017 4:17 pm

Re: чернокоп 2020

Мнение от stefannankov »

Бихте ли споделили как водите блесната за чернокоп, гледах едни клипове дето човекът съвсем леко придърпва по веднъж, вижда ми се по-бавно водене от това за зарган... сякаш. Другото нещо е махат ли се червените работи на албата? Имам и моресилда, която така си е боядисана и нищо не й се маха... Аз поне оставям блесната да потъне и тогава почвам с навиването, но досега не съм имал успех(верно и мястото на което ходя е дълбоко над 9 м току пред мен, а на 50 м. стига и към 15 м.)
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: чернокоп 2020

Мнение от stareca »

stefannankov написа:Бихте ли споделили как водите блесната за чернокоп, гледах едни клипове дето човекът съвсем леко придърпва по веднъж, вижда ми се по-бавно водене от това за зарган... сякаш. Другото нещо е махат ли се червените работи на албата? Имам и моресилда, която така си е боядисана и нищо не й се маха... Аз поне оставям блесната да потъне и тогава почвам с навиването, но досега не съм имал успех(верно и мястото на което ходя е дълбоко над 9 м току пред мен, а на 50 м. стига и към 15 м.)
Конкретно аз водя с равномерен средно бърз ход блесната в пъти по бързо от воденето за зарган макарата ми е 6:1 така че се получава бързо движение .На албата се маха всичко фабрично дори и тройката но и с оригиналната става моресилдата поне при мен не РАБОТИ някой колеги сигурно няма да се съгласят
.Дълбочината на която е търся рибата е от 2 до 3 метра чист пясък направо плиткач наличието в района на горчивка (дребна хамсия)увеличава шансовете многократно.Часовия диапазон в който ловя кастинга не се явява фактор.За пример ще кажа само че преди два дена колега до мен направи резултат близък до този на тролингистите с 7 сантово 5 грама плаващо воблерче на yo zuri с куки 10-ка модел от преди 12 години поне кастинга му беше 20 метра максимум .Аз също имах доста удари но и много откачени.
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: чернокоп 2020

Мнение от stareca »

За час преди да се скрие слънцето вятъра беше доста неприятен насрещен блесната правеше малък кастинг максимум 30-35 метра.Едното се откачи зрелищно във въздуха от инерцията премина около 10 метра и пак падна на камъните и от там във водата не е било мое явно .
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Уusufribar
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Дек 02, 2019 5:27 pm

Re: чернокоп 200

Мнение от Уusufribar »

IMG_20200614_020147.jpg
'"от вечерната проверка" едната риба е на клатушка, другите ем граца. Общо четири уловени и няколко истарвани..
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
koliokey
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Сря Май 06, 2020 11:20 am

Re: чернокоп 2020

Мнение от koliokey »

Знам, че ги ловиш на блесна, нали? Дай малко инфо за монтажа? Преди блесната слагаш ли някакъв по здрав повод? Вирбели къде се слагат?
Уusufribar
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Дек 02, 2019 5:27 pm

Re: чернокоп 2020

Мнение от Уusufribar »

koliokey написа:Знам, че ги ловиш на блесна, нали? Дай малко инфо за монтажа? Преди блесната слагаш ли някакъв по здрав повод? Вирбели къде се слагат?
Несъм запален спинингист! Предпочитам нощниа риболов на плувка. А за клатушка та toby, закачам го директно на основното влакно с вирбел бес повот, ако се сложи флуорокарбон ще имам повече удари предполагам, но никога Несъм пробвал..
Аватар
koliokey
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Сря Май 06, 2020 11:20 am

Re: чернокоп 2020

Мнение от koliokey »

stareca написа:За час преди да се скрие слънцето вятъра беше доста неприятен насрещен блесната правеше малък кастинг максимум 30-35 метра.Едното се откачи зрелищно във въздуха от инерцията премина около 10 метра и пак падна на камъните и от там във водата не е било мое явно .
Колега вие какво ще препоръчате като монтаж за блесна?
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: чернокоп 2020

Мнение от stareca »

koliokey написа:
stareca написа:За час преди да се скрие слънцето вятъра беше доста неприятен насрещен блесната правеше малък кастинг максимум 30-35 метра.Едното се откачи зрелищно във въздуха от инерцията премина около 10 метра и пак падна на камъните и от там във водата не е било мое явно .
Колега вие какво ще препоръчате като монтаж за блесна?
Монтажа е елементарен блесна вирбел повод карбон около 80 санта плетено влакно и хубав спининг :D разбира се трябва и рибата да намериш .
Аватар
koliokey
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Сря Май 06, 2020 11:20 am

Re: чернокоп 2020

Мнение от koliokey »

stareca написа:
koliokey написа:
stareca написа:За час преди да се скрие слънцето вятъра беше доста неприятен насрещен блесната правеше малък кастинг максимум 30-35 метра.Едното се откачи зрелищно във въздуха от инерцията премина около 10 метра и пак падна на камъните и от там във водата не е било мое явно .
Колега вие какво ще препоръчате като монтаж за блесна?
Монтажа е елементарен блесна вирбел повод карбон около 80 санта плетено влакно и хубав спининг :D разбира се трябва и рибата да намериш .
Ясно - и аз така си мислех, че е. Ама ще вържа тобито директно на монофила, пък ако има удар ще видя кви са пораженията и ще сложа карбон :). Пръчката е фладен телескоп 2.4м. А забатиа съм го виждал само да скача на мястото ми за риболов :).
Уusufribar
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Дек 02, 2019 5:27 pm

Re: чернокоп 2020

Мнение от Уusufribar »

Някой да има информация за чернокоп, около Бургас?
Аватар
koliokey
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Сря Май 06, 2020 11:20 am

Re: чернокоп 2020

Мнение от koliokey »

stareca написа:Днес целенасочен риболов на блесна от 05:00до 06 :00 4 удара една изтървана и една изкарана .Блесна самоделка аналог на тоби 15 гр. Успех на всички колеги бреговаци :D
С 9 г. Дали ще хвана нещо? Имам една златиста?
Kikimora
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Юли 28, 2014 9:07 am

Re: чернокоп 2020

Мнение от Kikimora »

Здравейте колеги някой може ли да даде информация от последните дни за вълнолома (Варна) за нощен риболов на чернокоп на ем и за сафрид на плувка или на чепаре
Аватар
bboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 135
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 7:51 pm

Re: чернокоп 2020

Мнение от bboy »

Kikimora написа:Здравейте колеги някой може ли да даде информация от последните дни за вълнолома (Варна) за нощен риболов на чернокоп на ем и за сафрид на плувка или на чепаре
Вече се взима по някой друг дребен чернокоп. Сафрида ми се стори много разреден.
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: чернокоп 2020

Мнение от 1000n »

Събота срещу неделя, на вълнолома във Варна, 23 бр.; 1кг.; Неделя срещу понеделник 21бр., малко над 1.1 кг. Тия риби растат като гъби.
Наслука на всички! :)
Аватар
g.atanasov
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Пет Сеп 30, 2011 2:17 pm
Местоположение: Варна

Re: чернокоп 2020

Мнение от g.atanasov »

Неделя 6 септември след 01ч до 3:30ч сутринта във Варна на вълнолома 21броя размер колкото вилица...
На ем от граца. Рибата взимах на далечна дистанция. Държеше се на 40/50м навътре през цялото време.

Успех на всички любители на този риболов! :fishing1: :fishing3:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”