Зарган 2021

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2021

Мнение от ianimar »

Мilena написа:
ianimar написа:
radoadvokat написа: Как пък при толкова уловени досега риби от мен една не видях с повреда от тея “ спинингисти бракониери” Все на благородниците бомбардировачи се падат, че и по десет!!!
много си смешен адвокате ,Румен да дава мнение разбирам ама ти е малко смешно
Подкрепям мнението ти!
И искам да ти се извиня най- официално, че злослових спрямо теб!
извинена си :smt023
Аватар
radoadvokat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 389
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 5:05 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2021

Мнение от radoadvokat »

Мilena написа:
ianimar написа:
radoadvokat написа: Как пък при толкова уловени досега риби от мен една не видях с повреда от тея “ спинингисти бракониери” Все на благородниците бомбардировачи се падат, че и по десет!!!
много си смешен адвокате ,Румен да дава мнение разбирам ама ти е малко смешно
Подкрепям мнението ти!
И искам да ти се извиня най- официално, че злослових спрямо теб!
Смей се бе. То като ти знам репутацията, комплимент ми правиш. И обърни малко повече а кака си, загоряла е! За заргани. Сладури.
Аватар
gogo3
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 247
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 11:16 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2021

Мнение от gogo3 »

Здравейте колеги, с малко закъснение и аз да се отчета. Понеделник бях на първа буна във Варна, около 15:30 започна да кълве от външната страна, рибата беше на пасажи, като се завърти около буната всички хващахме, след няколко риби спираше за по 10-15 мин. и след това пак. До към 16:15, след това спря тотално. Ловях на 12г. пилкер, сив, като на розов имах същия резултат. Интересното за мен беше, че пробвах монтаж, за който само съм чел - вместо тройка на повод зад пилкера, монтирах конци, в които се оплита рибата. Нямаше разлика в кълването, и на двете имах еднакъв успех. А ето и резултатът от следобяда:
176084942_208584294362934_4273412473991470286_n.jpg
Това е въпросният монтаж, ако някой се интересува. За жалост не го снимах монтиран на въдицата. Използвах същите на цвят конци.
stonfo-hornhecht-fangfaden.jpg
Също така зависеше къде е застанал човек и къде хвърля, най-голяма успеваемост имаха колегите в края на буната.
Поздрави.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Зарган 2021

Мнение от lozzy.68 »

Браво Колега,добър улов,направил си кефа ,следващият риболов, още повече и по-едри ...!!! Наслука и ... :drinkers:
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Зарган 2021

Мнение от rap66 »

gogo3 написа: ......зад пилкера, монтирах конци, в които се оплита рибата. Нямаше разлика в кълването, и на двете имах еднакъв успех.....
А разлика в откачанията има ли.
Аватар
gogo3
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 247
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 11:16 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2021

Мнение от gogo3 »

rap66 написа: А разлика в откачанията има ли.
И на двата метода имах около 2-3 празни удара, но на тройката имах определено повече откачени риби след засичане и повеждане - не винаги куката се забиваше и имах няколко откачания точно пред тетраподите.
С монтажа с конците нямах нито едно откачане, след като се беше "оплела" рибата, малко по-трудоемко беше самото откачане от конците, наложи се един път да режа малко, но пък един път закачи ли се, нямах откачени риби.
Аватар
luky78
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 4:00 pm

Re: Зарган 2021

Мнение от luky78 »

Браво колега, като гледам и размера е добър. Значи конците са сериозна примамка :)
Аватар
gogo3
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 247
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 11:16 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2021

Мнение от gogo3 »

luky78 написа:Браво колега, като гледам и размера е добър. Значи конците са сериозна примамка :)
Не мога да преценя, дали рибата се влияеше от конците или не, като цяло съм сравнително нов в риболова на заргана и това ми е втори излет, първи с такъв успех. Следващите пъти се каня да отида с някой, с който да сме рамо до рамо, единият с изнесена тройка, другият с конци - само така може да се види разлика. Отделно има различни на цвят конци, които може би също ще играят роля в кълването, но засега съм доволен. Поздрави и наслука.
Аватар
luky78
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 4:00 pm

Re: Зарган 2021

Мнение от luky78 »

По клиповете ловят предимно с оранжев цвят конец, но според мен всякакъв ярък цвят ще върши работа. Аз съм си взел електриково зелено и оранжево и чакам първата възможност да ги пробвам, че съм далече от морето.
yavoor
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Апр 01, 2007 4:40 pm

Re: Зарган 2021

Мнение от yavoor »

А пилкера с очите назад ли се закача?
На схемата е така.
Аватар
kukukuka
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2493
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 3:42 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2021

Мнение от kukukuka »

зависи от пилкера :wink:
"Ако в крайна сметка се окажете със скучен, нещастен живот, защото сте слушали майка си, баща си, учителя си, свещеника или някой тип по телевизията, който ви казва как да вършите нещата, то вие си го заслужавате"
Аватар
gogo3
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 247
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 11:16 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2021

Мнение от gogo3 »

yavoor написа:А пилкера с очите назад ли се закача?
На схемата е така.
Сега забелязах, че на схемата е по друг начин, моят си беше монтиран нормално, очите към главното влакно и конците директно за задната халка.
Иначе колега luky, пробвах само на червен, отделно имам бял, син и отровно зелено, но не се стигна до тях, защото рибата кълвеше на периоди и не исках да рискувам много-много със смяна на цветовете.
Аватар
luky78
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 4:00 pm

Re: Зарган 2021

Мнение от luky78 »

Да, когато взима на дадена примамка по-добре да не се правят други опити, че през това време рибата може да изчезне и после трябва да е чакаш пак.
nkk81
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Дек 13, 2020 3:25 pm

Re: Зарган 2021

Мнение от nkk81 »

Има ли хайвер в рибата?
yavoor
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Апр 01, 2007 4:40 pm

Re: Зарган 2021

Мнение от yavoor »

Хората с повече опит могат ли да кажат кога е по-активен заргана?
На пилкер съм имал успех само сутрин рано, малко след разсъмване.
Става въпрос за буните в Равда.
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”