КАРАГЬОЗ - 2010

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
Аватар
Borkata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1553
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 5:56 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: КАРАГЬОЗ - 2010

Мнение от Borkata »

аз също бях там и видях човек с 3 чернокопа от сутринта до обед на блесна,друг до него с 1 карагьоз пак от тогава на клатеща гьостерица,поостанах да видя дали ще излезе пред мен нещо но за 20-ина мин не стана нищо и заминах :wink:
http://www.chepare.com/" onclick="window.open(this.href);return false; Качествени чепарета Borkata
Изображение
gogo71
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 2:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: КАРАГЬОЗ - 2010

Мнение от gogo71 »

Лично мнение-доволен съм от Западното днес. 5 бр. между 300-400 гр. и 2 чернокопа.До обяд.Наслука
Аватар
Borkata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1553
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 5:56 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: КАРАГЬОЗ - 2010

Мнение от Borkata »

днес на риболовците им е студено.на западно пристанище имаше само двама човека до преди час.за сметка на това имаха по 10-ина мазни карагьоза и още по няколко изтървани.
http://www.chepare.com/" onclick="window.open(this.href);return false; Качествени чепарета Borkata
Изображение
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: КАРАГЬОЗ - 2010

Мнение от barutchiata © »

Най ми хареса този пост! :idea:

1000n написа:Здравейте! :D

От понеделник (03.май.2010г.) до събота (09.май.2010г.) бях във Варна и лових само на чепаре, но сега ми остана малко повече време, за да запиша по-подробно уловите си(рибите могат да бъдат детайлно описани, защото рядко хващах повече на брой риби от пръстите на една ръка :wink: )! И така, в понеделник(03.май.2010г.), от около 18:30 до към 21:00 часа, от вътрешната страна на вълнолома хванах 4 карагьоза на чепаре със зелено ламе и черна перушина и куки номер 10 и номер 6(т.е. имах четири вида куки - зелена десятка, зелена шестица, черна десятка и черна шестица). Две от рибите се хванаха на номер 6 с черно перо, една риба на номер 10 черно и една на номер 10 зелено.

Във вторник (04.май.2010г.) сутринта хванах само един карагьоз на черна десятка със същото чепаре.
Вторник (04.май.2010г.), от 19:00 до 21:00 часа от вътрешната страна на вълнолома хванах три карагьоза, на подобно чепаре, но вместо зелени десятки и зелени честици използвах голи десятки и голи шестици. Резултатът беше две харипчета на черни десятки и един карагьоз на гола шестица. Но на двадесетина метра от мене един колега на всяко хвърляне вадеше риба(сигурно хвана поне двадесетина) докато останалите 15-20 души само гледахме! :wink: По едно време отидох и го попитах флуорокарбоново ли му е чепарето, той ми отговори положително и каза, че цялото е с DUEL бидеми 0.15, майка 0.20! Човекът сам си правел чепаретата! Беше с още един колега, негов роднина, който също ловеше с чепаре правено от същия човек, обаче такъмчето било от обикновен монофил и съответно другия колега хващаше колкото всички останали(т.е. почти нищо :wink: )! Питах го за мнението му за SUNLINE, а той ми каза, че до преди малко бил ловил именно с такова влакно, но нямал толкова добри резултати(по-точно каза: "Не щеше с такова чепаре и го смених!").

Решавам, че е крайно време да тествам действието на флуорокарбона и понеже не ми се правеха чепарета, а видях, че съм си направил вече някакви тестови такива, но не с DUEL, а с Gorilla на Tubertini, 0.14mm:
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... anguage=bg
в крайна сметка нали и то е флуорокарбон, тъкмо да го тествам как се държи спрямо обикновен монофил FOCUS, CRYSTAL SEA, 0.14mm:
http://www.aquasport-n.com/index.php?p= ... bgroup=100
тестовото чепаре беше със следната структура:
оловна тежест, майката(основното влакно) с 0.14mm CRYSTAL SEA(МОНОФИЛ),
първи бидем с 0.14mm CRYSTAL SEA(МОНОФИЛ),
втори бидем с 0.14mm Gorilla на Tubertini (ФК), 0.14mm,
възелче на майката(основното влакно) и майката продължава с 0.14mm Gorilla на Tubertini (ФК), 0.14mm,
трети бидем с 0.14mm CRYSTAL SEA(МОНОФИЛ),
четвърти бидем с 0.14mm Gorilla на Tubertini (ФК), 0.14mm,
възелче на майката(основното влакно) и майката продължава с 0.14mm CRYSTAL SEA(МОНОФИЛ),
пети бидем с 0.14mm CRYSTAL SEA(МОНОФИЛ),
шести бидем с 0.14mm Gorilla на Tubertini (ФК), 0.14mm,
отново възелче на майката(основното влакно) и майката продължава с 0.14mm Gorilla на Tubertini (ФК), 0.14mm,
седми бидем с 0.14mm CRYSTAL SEA(МОНОФИЛ),
осми бидем с 0.14mm Gorilla на Tubertini (ФК), 0.14mm.
Така в едно и също чепаре има всички варианти:
майката монофил и бидема монофил,
майката монофил, а бидема ФК,
майката ФК и бидема ФК,
майката ФК, а бидема монофил! :wink:
Цялото чепаре е с черна перушина, куките номер 6.
Резултатът в сряда сутринта беше само един карагьоз на бидем на бидем CRYSTAL SEA(МОНОФИЛ) и майка Gorilla на Tubertini (ФК), кука номер 6 с черна перушина. С две думи този ФК (Gorilla на Tubertini) леко ме разочарова! :?
Но викам си надеждата ми е в DUEL-a. :wink:

В сряда сутринта си купих един директен телескоп 7 метра:
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=993
(защото осмицата ми къса ръцете особено когато няма риба :? ) и един фидер от фибростъкло, 3.6 метра:
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=852
за в случаите, когато има гръмотевични бури, а пък съм тръгнал да ловя зарган! :wink:
купих си и такова влакно:
Изображение
(DUEL, 0.165mm, флуорокарбон)

и понеже в София открих и този флуорокарбон:
Изображение
(DUEL, 0.148mm, флуорокарбон)

и oще в София си бях вързал бидеми с това 0.148mm, куки номер 4, така че си направих едно чепаре бидемите с DUEL, 0.148mm, а майката с DUEL, 0.165mm, с черни пера, бели пера(от юрдек), зелено ламе.
Резултат вечерта беше пълно капо! :? То е вярно, че отидох малко късничко(към 19:30 часа) на вълнолома и после започнах да сменям чепарета с такива с все по-малки куки и почти не ми остана време да ловя риба, ама чак пък толкова нищо да не хвана ...... :( И то при положение, че човекът до мене хвана пет карагьозчета за това време(пък този път не го питах дали е бил с ФК чепаре)! Но както и да е! Викам си сигурно куките са прекалено големи за тези малки харипчета(блеч)!

И в четвъртък(06.май.2010г.) сутринта на зеленото фарче със директната седмица и смесено чепаре от ФК и обикновен монофил(но вместо Gorilla, този път ФК влакното беше DUEL, 0.148mm), зелено ламе и куки номер 10 хванах само гюмюш и едно харипче голямо, колкото гюмюш(пуснато да расте). Записвах всяка риба, която се е хванала, на каква кука е клъвнала! :D Ето и резултатите:
майката 0.14mm CRYSTAL SEA(МОНОФИЛ), бидемите 0.14mm CRYSTAL SEA(МОНОФИЛ) - 9 броя гюмюш,
майката 0.14mm CRYSTAL SEA(МОНОФИЛ), бидемите 0.148mm DUEL(ФК) - 9 бр. гюмюш + 1 бр. харипче с големина на гюмюш,
майката 0.148mm DUEL(ФК), бидемите 0.14mm CRYSTAL SEA(МОНОФИЛ) - 8 броя гюмюш,
майката 0.148mm DUEL(ФК), бидемите 0.148mm DUEL(ФК) - 9 броя гюмюш.
И така на практика нямаше никаква разлика между ФК и монофила(като изключим, разбира се, цената, която е 24 пъти по-висока при ДУЕЛ-а(17лв. за 50метра) и около 7 пъти по-висока при Горилата(11лв за 100метра) в сравнение с цената на обикновения монофил Crystal Sea(1.40лв. за 100метра))! Имам съмненията, че на българския пазар масово се предлагат влакна ментета! Някой във форума беше споменал, че само някой да си избере вид ролка и етикет, който да бъде залепен на ролката и до една или две седмици ще получи исканият от него продукт(т.е. произволна ролка с произволен надпис)! :lol: Последното обяснява и факта, че най-вероятно колегата, който вадеше риба след риба, докато всички ние гледахме е попаднал на истински DUEL и най-вероятно на менте SUNLINE! :wink: Аз пък май все още не съм попадал на ФК, който да не е менте! :lol: И най-скъпият ФК струва около 1лв или 2лв, за да се направи едно чепаре(около 2 метра влакно трябват за направата на едно чепаре)! Та къде е 1лв или 2лв. къде е 10лв. за чепаре(печалба 1000% си е бизнес мечта)!? Но хората си правят чепаретата сами и искат да си купят само флуорокарбоново влакно, но ако имат всички качествен ФК, кой ще си купи чепарета за 10лв, като цената им е 1лв! Затова явно масово се продава навит монофил в ФК ролки оттук вече имат 1000% или дори 2000% чиста печалба! :wink: След това, човек си прави ужким ФК чепаре, но то не хваща повече риба от монофила, защото си е монофил, а през това време някой, който си купува чепаретата вади риба след риба, защото е с истински ФК, тъй като е дал 10лв.! И за хората, които си правят сами такъмчетата остава варианта или да си купят чепаре за 10лв, за да могат да хванат риба или да продължават да не хващат, докато другите дърпат риба след риба! А БЕ ЯВНО В БЪЛГАРИЯ СИ ИМА МОНОПОЛ НАД ФК ВЛАКНАТА - т.е. те са само за избрани(производители на чепарета) или за късметлии(на които ролката с ФК влакно не е била сменена с обикновен монофил)! :wink: Но това засега си е предположение, тестовете ще изкарат всякакви кирливи ризи на различни магазинери, аз засега ще се въздържа да купувам повече ФК влакно от България! :wink: :idea: Та както и да е!
В четвъртък(06.май.2010г.) от към 19:00 до към 21:30 часа на прът на зеления фар, хванах само един карагьоз на черно перо, кука номер 4, като чепарето имаше куки с номера 10,6 и 4, имаше бяла перушина, черна такава и зелено ламе, обикновен монофил 0.14mm, CRYSTAL SEA!
На 07.май.2010г. и на 08.май.2010г. направих два риболовни маратона - от 4:30 до 21:00 часа, :D като на 07.май.2010г. хванах 11 карагьоза и около 1/2кг. гюмюш(основно на прът) :D ,
Изображение

а на 08.май.2010г. хванах повечко гюмюш, но само 5 карагьоза :? ! А ле ле, май се забравих с това писане във форума! :lol: Наслука на всички! :D
krasikostadin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 164
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 6:52 pm
Местоположение: Варна-Добрич

Re: КАРАГЬОЗ - 2010

Мнение от krasikostadin »

1000n написа:Здравейте! :D
Забравих да обобщя, че карагьозите се хващаха основно на черно(перо или изкуствена материя), средно от 3 или 4 карагьоза само един се хващаше на нещо различно от черна примамка(бяла перушина и/или зелено ламе). Също така имаше лек превес за по-големите куки(номер 6 и 4) спрямо по-малките(номер 10), явно защото и рибата беше с различна големина(от с големина на едър сафрид до с големина на платерина), дотук всичко звучи логично, но когато използвах черни чепарета с големи куки, резултатите бяха по-слаби! :shock: Явно ако в чепарето има и ярко осветени куки(например зелено ламе) това привлича карагьозите от много по-далеч, но когато наближат чепарето, те естествено отново си кълват по-често на черни куки(с черна перушина, например)! :D Както и ако срещнат чепаре с различен размер куки, това ги съблазнява да подгонят(в повечето случаи) по-едрата примамка, но ако всички куки са еднакви(особено ако са само големи), като че ли ентусиазма на карагьозите да гонят чепарето се изпарява! :lol: Не знам истински причините за това една риба да избере една кука, а не друга, но статистиката и експериментите ясно показват, че рибите си имат свои определени предпочитания! :D
Между другото се поразрових в интернет и видях, че хората от DUEL, направо са пропищяли от имитации и фалшификати на собствената си продукция(за да публикуват чак информация в сайта си) и са решили да преследват съдебно злоупотребяващите с името им!
http://www.duel.co.jp/english/products/copy/index.html

Наслука на всички! :D


Това продължението на същия пост. Според мен това е инфото на годината!!!
ПАЗЕТЕ ПРИРОДАТА ЧИСТА!
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: КАРАГЬОЗ - 2010

Мнение от tiho_roev »

Колеги някой да знае нещо за карагьоза на колхозния пазар във Варна от къде е дали е нашенски или внос?
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
gogo71
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 2:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: КАРАГЬОЗ - 2010

Мнение от gogo71 »

Нашенски е-от мрежи!
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: КАРАГЬОЗ - 2010

Мнение от tiho_roev »

Дане би да знаеш от кой мрежари е от тези в морето или в езерото зада точим чепаретата :lol:
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: КАРАГЬОЗ - 2010

Мнение от КИРО »

krasikostadin
Да не копирам всичко в мнението ти,
но за мен е дрън дрън ярина.
То не е и твойто мнението де. :wink:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: КАРАГЬОЗ - 2010

Мнение от КИРО »

tiho_roev написа:Дане би да знаеш от кой мрежари е от тези в морето или в езерото зада точим чепаретата :lol:
Тино - забрави сега за чепарета за карагьоза ве.
Иначе щеше да е пълно с лодки в морето.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
Шморхи
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 742
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: КАРАГЬОЗ - 2010

Мнение от Шморхи »

На мен ми стана интересно това, за карагьоза в бургаското пристанище. 2009-а от толкова бесен риболов, изкарахме само 2 карагоьза(двама души от лодка). Обаче март или април(не помня вече), сам изкарах 15-а на пристанището.
Имам едно воблерче за спининг. Чудя се дали да ида се пробвам.....В смисъл се чудя, дали има риби, не за воблера. То е ясно, че ще ме гледат като голям камък. Воблер на български бряг. :lol:
Разликата между английските ,руските и българските форуми:
в английския форум задаваш въпрос, отговарят
в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо
в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: КАРАГЬОЗ - 2010

Мнение от tiho_roev »

КИРО написа:
tiho_roev написа:Дане би да знаеш от кой мрежари е от тези в морето или в езерото зада точим чепаретата :lol:
Тино - забрави сега за чепарета за карагьоза ве.
Иначе щеше да е пълно с лодки в морето.
Знае ли човек може нещо да се е сбъркал и виж влязъл в езерото. Преди 2г го имаше но миналата нещо сякаш ни пропусна
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
rif_58
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Сеп 05, 2010 11:30 am
Местоположение: ВАРНА

Re: КАРАГЬОЗ - 2010

Мнение от rif_58 »

Карагьоз има пред Варна но е много рядък.Държи се около зимния рейд,поворота и на юг на 20-22 метра.В езерото миналата седмица имам един на кефалените, а и несъм чул някой колега да е извадил.На този етап помислете за нещо друго.Успехи на всички колеги.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: КАРАГЬОЗ - 2010

Мнение от КИРО »

За нещо такова ли ?
Изображение
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
roko-koko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 08, 2009 8:33 am

Re: КАРАГЬОЗ - 2010

Мнение от roko-koko »

.......Капитанеееее ........че и точният час си спазил,на обяд не можах (на работа съм ,не че пречи)но довечера съм сигурен с какво ще замезвам :D :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”