КАЛКАН - 2010

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
Аватар
Rado S.
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 160
Регистриран на: Сря Окт 13, 2010 3:53 pm

Re: КАЛКАН - 2010

Мнение от Rado S. »

rif_58 написа:Потрайте още малко водата да качи някой градус.В момента рибата лежи и няма никакво движение.Ако си майстор и я нацелиш по устата може и да ти лапне емчето.Имам мрежи на 8 - 15 м дълбочина и до сега резултата е нулев.Започне ли да се размърдва ще ви обадя.
Аз лично ще следя темата постоянно колега, информацията ще е много полезна, тъй като цените на горивата наистина вземат превес при решението кога и къде точно да се ходи за риба. Друго е си е като има информация, че поне се е размърдала рибата. Аз също ще пиша ако има каквито и да е било резултати при мене. Чакам жената да се прибере от "командировка" и да ми върне фотото, за да мога да снимам и покажа с какъв точно повод хвърлях вчера, оказа се много сполучлив и е взаимстван от сърфкаста на англичаните (стръвта се закача с куката на "подвижна" шапка на тежината, при падането във водата се освобождава и пада отделно от тежината). Предполагам повечето колеги са виждали такъв повод но за мене беше новост.
Друго интересно, следкато изгледах клиповете в другите теми как се закача стръвта за куката за да изглежда максимално естествено и да е добре закрепена, забелязъх че връзват ема с някакъв ластичен конец. Разбира се става на въпрос за стръв която ще "лети" надалеко и има голяма вероятност да падне, като грацата примерно при лова на калкан от брега. Не намерих никъде по-подробра информация за тази "практика" освен, че е добре конеца да бъде ластичен и силиконов. Намерих и поръчах това :
http://alexanderyarn.com/makara-lastich ... konec.html
За четири макарки с транспорта през Спийди ми излезе всичко 9.96 лв! Ами "попадението" е много добро.Препоръчвам на всички. Пак казвам става въпрос за замятане от брега с голяма тежест и голяма стръв! В английските форуми попаднах на подобни по свойства конци обаче на цена 25 лева за 15 метра :D Е...има и рибка нарисувана на макарата им :lol:
Тежестите за които споменах са тези :
Изображение
realpsych
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Съб Апр 24, 2010 12:01 am
Местоположение: Несебър

Re: КАЛКАН - 2010

Мнение от realpsych »

Здравейте колеги, тъй като няма тема за 2011г. за калкана, а и като гледам колко много заинтересовани има, някой може ли да каже дали е пробвал скоро, утре смятам да пробвам на несебърския плаж тъй като ми е близо и нямам кола, ако имах щях да отида на парадайс бийч. Но немога и затова съм решил да хвърля на несебърския въдиците.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: КАЛКАН - 2010

Мнение от КИРО »

Който първи хване калкан тази година,ще пусне тема.
Поне така сме се разбрали де. :wink:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
realpsych
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Съб Апр 24, 2010 12:01 am
Местоположение: Несебър

Re: КАЛКАН - 2010

Мнение от realpsych »

Бате Киро, еее по вашия район там повече сте по калкана. Никой ли не прави опити? Тука повече сме по чиста вода без риба :(
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: КАЛКАН - 2010

Мнение от КИРО »

Може и да прави някой,ама щом не пише,значи са безуспешни.
Аз отдавна съм се отказал от калкана - никога не съм хващал,
даже и "часовник".Ами то е до късмета и малко де. :D
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
realpsych
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Съб Апр 24, 2010 12:01 am
Местоположение: Несебър

Re: КАЛКАН - 2010

Мнение от realpsych »

Вчера бях 4 часа имаше още един човек който беше заметнал, капо, поне хванах вятър, и попчета нямаше, там един хвана десетина за 2-3 часа, мъкаааа :)
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”