КАЛКАН - 2010

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
Аватар
Шморхи
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 742
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: КАЛКАН - 2010

Мнение от Шморхи »

miro_bs написа:Абе не искам да ги защитавам контролните органи, ама и тяхната не е много лесна. За 100 лв. за поддръжка на лодка си се молят един месец в София. И така за тях май е по-добре щото си марзелуват цял ден с оправдания няма пари, няма гориво.
Ако някой от ИАРА чете, аз предоставям лодката и себе си за бургаския регион. Аз ще си поема горивото и времето. Стотинка не искам. Мога да приема двама души на борда и да пообиколим морето където кажат.
Нито пари, нито хвалби искам. Просто ми омръзна от мрежи във всяко заливче и покрай всеки нос. Тапите са през 50 метра и не мож ме убедите, че това е правилно.
Писаното в първия абзац е сериозно и стоя зад думата си. Нито ще нахъсвам, нито ще се оплача ако нищо не направим. Просто искам да помогна на агенцията и да поразбера как се работи, какви са правилата и прочие. Накратко, искам да съм полезен! Евентуални контакти, най-добре на ЛС.
Разликата между английските ,руските и българските форуми:
в английския форум задаваш въпрос, отговарят
в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо
в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост
Аватар
Mi7chell
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 8:26 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: КАЛКАН - 2010

Мнение от Mi7chell »

КИРО написа:[Чакай малко сега,хората си вадят хляба,дай да разграничиме морето от басейна.
Мрежите и морето са едно цяло.
След 15.04 - тогава вече ще следим за мрежите,и тогава ще алармираме ИАРА.
Иначе - аве май бях писал какво правят ИАРА тази година. :wink:
Кире стига ги оправдава , сякаш не си виждал ЖИВ калкан на борсата по време на пълна забрана.Или пък мрежи на 30 метра от брега когато трябва да са на един километър от всеки кей и бряг.Аз не ги виня тея хора щото знам на каква безценица им купуват труда,обаче това е верига и те са основното звено на веригата.
Зарганолог
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: КАЛКАН - 2010

Мнение от КИРО »

Ильо,не става въпрос за оправдаване,а за спазване на законите.
Калкан на борсата стоеше целогодишно,прав си.И аз съм се чудел,ама беше факт.
Сега няма борса,поне на колхозния,да видим на другата борса как ще е ?
Не че не знаем,ама ...... любопитство.
Иначе,като видите мрежи близо до буните,112 бе,
звънете за ИАРА и им кажете.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: КАЛКАН - 2010

Мнение от карид »

КИРО написа:Чакай малко сега,хората си вадят хляба,дай да разграничиме морето от басейна.
Мрежите и морето са едно цяло.
След 15.04 - тогава вече ще следим за мрежите,и тогава ще алармираме ИАРА.
Киро, ти почакай малко. Адвенчъра е прав. Километъра трябва да се спазва независимо дали е преди или след 15,04!
lefera1
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 353
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 11:13 am

Re: КАЛКАН - 2010

Мнение от lefera1 »

"Резервната" калканска квота е осигурена. Не забравяйте ,че за разлика от повечето айляци като вас, някои хора влизат в морето за да си вадят хляба.
Аватар
Тошето
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 755
Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 12:25 pm
Местоположение: Варна

Re: КАЛКАН - 2010

Мнение от Тошето »

lefera1 написа:"Резервната" калканска квота е осигурена. Не забравяйте ,че за разлика от повечето айляци като вас, някои хора влизат в морето за да си вадят хляба.
Законо и незаконо
За да поискаш, трябва да дадеш
Javor

Re: КАЛКАН - 2010

Мнение от Javor »

lefera1 написа:"Резервната" калканска квота е осигурена. Не забравяйте ,че за разлика от повечето айляци като вас, някои хора влизат в морето за да си вадят хляба.
като ти чета мненията все за това се сещам
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0% ... 0%BE%D0%BB :wink:
lefera1
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 353
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 11:13 am

Re: КАЛКАН - 2010

Мнение от lefera1 »

Ти Javor-чо си ми последния критерий. Кой ви наби тази мисъл, че професионалните рибари са задължително бракониери. За това Ви казвам, че в морето такива като вас са кибици , а нали знаеш какво казват за кибиците.
Аватар
Шморхи
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 742
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: КАЛКАН - 2010

Мнение от Шморхи »

lefera1 написа: Кой ви наби тази мисъл, че професионалните рибари са задължително бракониери.
Примерно закона и допълнителните наредби на държавната администрация...Задължително бракониер...по-скоро не, доброволно бракониер...по-скоро да! Ти имаш ли идея как стои въпроса с мрежите покрай брега на морето въобще? Щото на мен ми е по-лесно да карам в задръстване в Истанбул, отколкото да заобикалям мрежи покрай брега.
Били си вадели хляба. Аз като си вадя хляба защо имам касов апарат, попълвам и се занимавам с куп документи и прочие? Що не си измия ръцете с това, че си вадя хляба и да не ме закачат!
Разликата между английските ,руските и българските форуми:
в английския форум задаваш въпрос, отговарят
в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо
в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: КАЛКАН - 2010

Мнение от barutchiata © »

lefera1 написа:Ти Javor-чо си ми последния критерий. Кой ви наби тази мисъл, че професионалните рибари са задължително бракониери. За това Ви казвам, че в морето такива като вас са кибици , а нали знаеш какво казват за кибиците.
Баце имаше един бан преди време, ама явно не си разбрал как трябва да се държиш във форума с останалите потребители.Слагам ти постоянен бан.
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: КАЛКАН - 2010

Мнение от карид »

А май темата беше за калкана...
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: КАЛКАН - 2010

Мнение от tolio_pm »

lefera1 написа:"Резервната" калканска квота е осигурена. Не забравяйте ,че за разлика от повечето айляци като вас, някои хора влизат в морето за да си вадят хляба.
Лефера "беше" прав :wink: Само за сведение-в момента масово калкан се лови от 40-десетия метър надолу(доколко масово и доколко се лови е друг въпрос) :wink:
Пп1:имам доста приятелчета които с това си вадят хляба-плащат си лицензи,квоти и тн.(символично, но си плащат) :wink:
Пп2:Казаното в Пп1 прави ли и мен автоматично "помощник",ли "ятак" ли :D на така наречените от Вас-БРАКОНЕРИ :?: (хора инвестирали доста пара за да си вадят с "професионален риболов"хляба,за да си изхранят децата)?
Пп3:Малко не "преиграваме" ли на тема "бракониери"-М-у другото наи-големите такива в Черно море са :Флотилията на една три буквена ВАРНЕНСКА ГРУПИРОВКА :!: :!: :!:
Пп4:Баруте решението ти не е ли малко "импулсивно"??
Пп5:Не разбирам що са "КЪЛВЕМ"по между си? а не погледнем как стоят нещата наистина?
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: КАЛКАН - 2010

Мнение от КИРО »

Бре,то много напечено станало тука ве.
Сега да не цитирам всички един по един,
пак ви моля,аве прочетете закона за рибарство и аквакултури.
Много мнения тогава тук ще отпаднат.
Не работя с мрежи,любителски риболов практикувам ( това за тези дет питат мноооого на ЛС )
Имам си добра работа + пенсия,които ми позволяват да си практикувам излетите в морето.
Което е по-интересното за мен,не ме интересува колко риба ще хвана.Кефи ме да се разхождам из морето.
Достатъчно ме е бил живота,радвам се на дребните неща.
Доста от колегите ми на стоянката се занимават със стопански риболов - това им е живота.
Затова заставам зад гърба им,и ги защитавам.
Защото знам какви хора са.Морски отвсякъде,можеш за всичко да разчиташ на тях.Ама то как да ви обясня,
като вий в тях виждате само обратната страна на монетата.
Е поне за тях знам де им са мрежите - на майната си.Дето от вълнолома само маранята в далечината виждате.
Да,има и кавали дето под носа ви пускат мрежите пред буните,ама не се оплаквайте тука,а звънете на ИАРА-та.
Уффф,рядко ми избиват чивиите,ама не мога си кривя душата за празните приказки.
Морето и язовира= мноооогоо голяма разлика ве колеги.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: КАЛКАН - 2010

Мнение от tolio_pm »

Достатъчно ме е бил живота,радвам се на дребните неща.
Доста от колегите ми на стоянката се занимават със стопански риболов - това им е живота.
Затова заставам зад гърба им,и ги защитавам.
Защото знам какви хора са.Морски отвсякъде,можеш за всичко да разчиташ на тях.Ама то как да ви обясня,
като вий в тях виждате само обратната страна на монетата.
Е поне за тях знам де им са мрежите - на майната си.Дето от вълнолома само маранята в далечината виждате.
Да,има и кавали дето под носа ви пускат мрежите пред буните,ама не се оплаквайте тука,а звънете на ИАРА-та.
Уффф,рядко ми избиват чивиите,ама не мога си кривя душата за празните приказки.
Морето и язовира= мноооогоо голяма разлика ве колеги.


Е,Бат Киро ви го казва в прав текст-за което поздрави
Пп1:Как да обясня на 70% от познатите ми,чичо ми,мъжката страна на родата на жената и тн. тн.(все пак живея в Поморие) че според шепа хора,които са виждали морето само от плажа са браконери, защото се опитват да оцелеят в тоз лаинян живот
Пп2:Пак поздрави за Бате Киро :smt006 :smt006
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
miro_bs
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 123
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 9:31 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: КАЛКАН - 2010

Мнение от miro_bs »

Според мен е малко пресилено да се говори в морето за бракониерство. Тава все пак не е язовир да го изтърмъчиш целия и нищо да не остане в него.
По закон можеш да хванеш 2 кг риба. Като излезе чернокопа данеби да има някой които като хване 2 кг. и да спира. Не ми се вярва да има такъв човек в България.
Ами доло в Турция колко мрежи има.
Според мен хората си хвърлят мрежите до брега защото там е рибата в нашето и без това бедно море, а преди 4-5 години нямаше толкова много лодки и там мрежите не пречеха на никои. Като ги пуснат по навътре обикновенно не ги намират, я кораб ще мине отгоре я ще ги откраднат
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”