Балчик ИЛАРИЯ

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
dido_di
новобранец
новобранец
Мнения: 94
Регистриран на: Пет Окт 10, 2008 3:42 pm
Местоположение: Добрич

Re: Балчик ИЛАРИЯ

Мнение от dido_di »

даката написа:дидо
е,малко съм попрекълил с преоразмеряването
Дака , другиа път прекали с размера на уловената риба. Пожелавам ти!
botev73
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Юни 10, 2013 2:06 pm
Местоположение: Добрич

Re: Балчик ИЛАРИЯ

Мнение от botev73 »

Колеги как е с илрията по морето?Никой нищо не пише.
Аватар
даката
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 369
Регистриран на: Съб Дек 17, 2005 7:36 pm
Местоположение: Балчик
Обратна връзка:

Re: Балчик ИЛАРИЯ

Мнение от даката »

Всеки ден се взема риба на дъно а когато няма вятър и на бомбарда -пасажите излизат отгоре.Появиха се и някой заргани все още еденични бройки но по-едри
риба къща няма-риба време няма
pelengas
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Юни 03, 2009 8:47 am

Re: Балчик ИЛАРИЯ

Мнение от pelengas »

Всеки ден хващам мин 1 кг илария на плувка за два часа . Преди два дни 3 кг сутринта. Най-едрата е 300-400 гр.
ЗА РИБА СЕ ХОДИ КОГАТО ИМА РИБА, А НЕ В СЪБОТА И НЕДЕЛЯ.
rumensr
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:31 pm
Местоположение: Варна

Re: Балчик ИЛАРИЯ

Мнение от rumensr »

pelengas написа:Всеки ден хващам мин 1 кг илария на плувка за два часа . Преди два дни 3 кг сутринта. Най-едрата е 300-400 гр.
Можеш ли да кажеш къде ги хващаш тези риби,ако не е тайна разбира се.
Поздрави.
botev73
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Юни 10, 2013 2:06 pm
Местоположение: Добрич

Re: Балчик ИЛАРИЯ

Мнение от botev73 »

Колеги как е обстановката по морето,някой да каже?Иларии,заргани има ли?Как е времето?
Аватар
даката
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 369
Регистриран на: Съб Дек 17, 2005 7:36 pm
Местоположение: Балчик
Обратна връзка:

Re: Балчик ИЛАРИЯ

Мнение от даката »

Вчера в Балчик няколко късметлий се похвалиха че , иларията е започнала да яде :D
Някой риби са били с размери на платирина :smt023 и при възможност ще кача снимки :smt026
риба къща няма-риба време няма
Момчил Димитров
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Дек 05, 2012 6:06 pm
Местоположение: Ахтопол

Re: Балчик ИЛАРИЯ

Мнение от Момчил Димитров »

даката написа:Вчера в Балчик няколко късметлий се похвалиха че , иларията е започнала да яде :D
Някой риби са били с размери на платирина :smt023 и при възможност ще кача снимки :smt026
Приятелю,това са две различни риби,не ги смесвай те.Иларията е доста по различна от платерината,стига да имаш за база двете риби,ще видиш разликата!Това,че са дребни,не означава че са илария.А и сега по това време на годината илария трудно ще видиш.Иларията се събира на големи пасажи най вече началото на септември и също така много рядко може да я видиш на чист плаж!
Някой ден рибата в черно море ще я гледаме само на снимка и то от миналото :(
Аватар
даката
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 369
Регистриран на: Съб Дек 17, 2005 7:36 pm
Местоположение: Балчик
Обратна връзка:

Re: Балчик ИЛАРИЯ

Мнение от даката »

Момчил Димитров написа:
даката написа:Вчера в Балчик няколко късметлий се похвалиха че , иларията е започнала да яде :D
Някой риби са били с размери на платирина :smt023 и при възможност ще кача снимки :smt026
Приятелю,това са две различни риби,не ги смесвай те.Иларията е доста по различна от платерината,стига да имаш за база двете риби,ще видиш разликата!Това,че са дребни,не означава че са илария.А и сега по това време на годината илария трудно ще видиш.Иларията се събира на големи пасажи най вече началото на септември и също така много рядко може да я видиш на чист плаж!
Аз не :D знам какво точно искаш да ми кажеш с това че, са две различни риби но виж какво ловят в момента :D А тези различните мисля че са от едно семейство :D
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
риба къща няма-риба време няма
Аватар
синя вълна
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Май 19, 2008 9:26 pm

Re: Балчик ИЛАРИЯ

Мнение от синя вълна »

Момчил Димитров написа:
даката написа:Вчера в Балчик няколко късметлий се похвалиха че , иларията е започнала да яде :D
Някой риби са били с размери на платирина :smt023 и при възможност ще кача снимки :smt026
Приятелю,това са две различни риби,не ги смесвай те.Иларията е доста по различна от платерината,стига да имаш за база двете риби,ще видиш разликата!Това,че са дребни,не означава че са илария.А и сега по това време на годината илария трудно ще видиш.Иларията се събира на големи пасажи най вече началото на септември и също така много рядко може да я видиш на чист плаж!


колега не е нужно да се спори и обяснява рибата каква е по важно е че се споделя и има информация че рибата яде !!!
yavor_fish
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Дек 19, 2009 8:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Балчик ИЛАРИЯ

Мнение от yavor_fish »

синя вълна написа:

колега не е нужно да се спори и обяснява рибата каква е по важно е че се споделя и има информация че рибата яде !!!
Колегата правилно отбеляза че става въпрос за различни видове риба. :idea: Някак си не е нормално 99% от уловените кефалови риби да са платерини, а 99% от риболовците да ги наричат иларии.
Момчил Димитров
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Дек 05, 2012 6:06 pm
Местоположение: Ахтопол

Re: Балчик ИЛАРИЯ

Мнение от Момчил Димитров »

yavor_fish написа:
синя вълна написа:

колега не е нужно да се спори и обяснява рибата каква е по важно е че се споделя и има информация че рибата яде !!!
Колегата правилно отбеляза че става въпрос за различни видове риба. :idea: Някак си не е нормално 99% от уловените кефалови риби да са платерини, а 99% от риболовците да ги наричат иларии.
Абсолютно колега!Няма какво да добавя повече,кой как си ги нарича си е негова работа,но наистина не е нормално!
Някой ден рибата в черно море ще я гледаме само на снимка и то от миналото :(
Аватар
даката
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 369
Регистриран на: Съб Дек 17, 2005 7:36 pm
Местоположение: Балчик
Обратна връзка:

Re: Балчик ИЛАРИЯ

Мнение от даката »

даката написа:
Момчил Димитров написа:
даката написа:Вчера в Балчик няколко късметлий се похвалиха че , иларията е започнала да яде :D
Някой риби са били с размери на платирина :smt023 и при възможност ще кача снимки :smt026
Приятелю,това са две различни риби,не ги смесвай те.Иларията е доста по различна от платерината,стига да имаш за база двете риби,ще видиш разликата!Това,че са дребни,не означава че са илария.А и сега по това време на годината илария трудно ще видиш.Иларията се събира на големи пасажи най вече началото на септември и също така много рядко може да я видиш на чист плаж!
Аз не :D знам какво точно искаш да ми кажеш с това че, са две различни риби но виж какво ловят в момента :D А тези различните мисля че са от едно семейство :D
Платерината е един от четирите вида от кефалови риби познати по нашето черноморие. Останалите три са илария, кефал и пеленгас (руски кефал). На външен вид неопитния рибар трудно ще открие разликата между четирите представители от това семейство. Различават се основно по размера и характерните оцветявания. Платерината е пасажна риба и достига дължина до 60 см.ИЛАРИЯ - LIza (Mugil)saliens
Размери: Дължина до 35 - 40 см, тегло до 800 г
Няма да правим темата образователна тя е иформативна :smt017
риба къща няма-риба време няма
zhikata
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 3:32 pm
Местоположение: Варна

Re: Балчик ИЛАРИЯ

Мнение от zhikata »

Вярно , че темата не е образователна, ама все едно да хващаш каракуди(таранки) по кило и да им казваш шарани, защото били големи.
panayot petrov
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 8:31 pm

Re: Балчик ИЛАРИЯ

Мнение от panayot petrov »

Привет,
Чисто информативно :) искам да намеря линк или друг източник със съпоставка на илария и платерина с еднакви размери. Да са посочени разликите в оцветяването, формата и други белези, ако има такива.
От скромния ми двугодишен опит като любител рибар, засега никой не ми е показал, а и аз не съм забелязал разлики които да посочат кое е платерина и кое илария. Склонен съм да смятам че има само ДНК ограничение на размера на единия вид спрямо другия, нещо като при пони и кон (давам си сметка за неточността на това сравнение).
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”