Чернокоп и лефер 2013

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
murtaz
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Ное 12, 2013 9:03 am

Re: Чернокоп и лефер 2013

Мнение от murtaz »

предполагам че и да влезе ще е в източната част на езерото ...към Белослав едва ли ще се появи....блесните сигурно са кастмастери ,малки клатушки и воблери
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп и лефер 2013

Мнение от dobria1 »

murtaz написа:блесните сигурно са кастмастери ,малки клатушки и воблери

По скоро заложи на някоя алба(примерно 2-ка :wink: )
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Trol
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Мар 16, 2007 9:29 am
Местоположение: Варна (GR-махала)
Обратна връзка:

Re: Чернокоп и лефер 2013

Мнение от Trol »

вчера следобед под големия мост го нямаше
balyk
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Окт 10, 2009 10:26 am
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп и лефер 2013

Мнение от balyk »

Някой нещо снощи?Аз мисля довечера да почопля малко семки някъде :lol:
balyk
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Окт 10, 2009 10:26 am
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп и лефер 2013

Мнение от balyk »

Сардина някой пробвал ли е за стръв и ако евентуално да, как се отнася спрямо сафрида?В смисъл такъв, че е доста кървава рибка, а доскоро беше и рядка :smt017 викам си може да не е разработвана още :D Моля ако я е пробвал някой да сподели!
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Чернокоп и лефер 2013

Мнение от 1000n »

dobria1 написа:
rap66 написа: надали някъде са станали чудеса :wink:
То че станаха,станаха за 5 дена имам над 90 риби

Да приемем че аз съм от заядливците и от лошите съфорумци ама що никой от тез30-50човека дето последните 5-6 дена ИЗОРАХА плажа нищо не пишат,пак се замислете колко е актуален форума
Ето пак същите приказки :? ... другите били ИЗОРАЛИ плажа, но не пишели. Ами ти нали не си като тях! ТИ ЗАЩО НЕ ПИШЕШ ТОГАВА?! Не се ли усещаш, че като се опитваш други да обвиняваш, упрекваш най-много себе си, защото половината от тях може и да нямат интернет или да не работят с компютри въобще, други да нямат време за да пишат във форума, трети пък сигурно не смеят да се похвалят, защото ти ще ги засипеш с "мили" думи.
Тези, които не разбират от компютри, нямат интернет или страдат от липса на свободно време имат оправдание за това, че не пишат във форума, но ти какво оправдание имаш?! Това е риторичен въпрос - Ами нямаш никакво оправдание за това, че не пишеш, защото явно имаш компютър с интернет достъп и дори времето да пишеш във форума, след като си успял да напишеш горните редове:
dobria1 написа: Да приемем че аз съм от заядливците и от лошите съфорумци ама що никой от тез30-50човека дето последните 5-6 дена ИЗОРАХА плажа нищо не пишат,пак се замислете колко е актуален форума
!!!

Но както и да е, някои хора явно са трудно променящи се към нещо по-добро!
Като оставим настрана това, бих искал да припомня, че в средата на 80-те години на миналия век лефер се ловеше на дъно, около чупката на Варненския вълнолом, където дъното е пясъчно и дълбочината едва надхвърля два метра, явно някой се е досетил да търси рибата отново там, за което има моите поздравления! :D Затова човек може да лови лефер и с три пръчки на дъно(т.е. без каквато и да било плувка), може и да лови с два пръта с плувки, но Карид преди две-три страници в същата тази тема е описал в какви перипетии попада човек в такъв случай, затова е и напъно прав rap66, като казва, че "колкото по-малко плувки" толкова по-добре. Така, че няма никаква връзка между броя плувки и броя рибари. Ако искам мога да ловя и с три плувки, а ако искам мога да ловя и с три пръта на дъно, т.е. без нито една плувка. Това нещо разбира се трябва да го знаят всички наистина добри рибари! :wink: Митко, казваш
dobria1 написа: Отдавна съм спрял да се хваля "приятелю"
Е как тогава да разбираме думите ти
dobria1 написа: за 5 дена имам над 90 риби
Без снимка, без подробно инфо за място, време и т.н. това ако не е самохвалство здраве му кажи! Когато те видях за първи път през през май 2010г. и аз написах във форума, че си добър рибар, въпреки, че ловеше до мене и не видях да извадиш риба, казах ти дори, че риба съм забелязал, че има всеки ден при залез слънце, но ти лови два-три часа и си тръгна, както почти всички други с думите "няма риба" буквално минути преди да почне да кълве карагьоза. Нямало да ставаш "роб на рибата", ама ти точно в такъв се превърна, защото какво друго е един рибар, когато е капо?! Да, аз когато мога се старая да си записвам (ако имам време) всяка уловена риба, както пише в закона за рибарство и аквакултури, че трябва да правим всички ние риболовците, а и това не го крия, никога не съм го крил и ми се вижда забавно. Още по-малко бих се притеснил ако личност като тебе щяла да се опитва да ми се подиграва. Невъзможно и непосилно е за теб да ме засегнеш по такъв начин - просто подобна инициатива е загуба на време за теб и за всеки един човек. А сега пак ще кажа dobria1 не е лош рибар, дори е добър рибар, но такива добри рибари са почти 80-90% от колегите, така, че dobria1 в никакъв случай не е най-добрият рибар, колкото и да му се иска това да е така. Това го пиша, защото той току се обявява за сърдит и като малките деца започва да ни плаши, че нямало да пише във форума. Така, че спокойно колеги, няма да е голяма загуба на информация, липсата на заядливи и надменни изказвания от страна на този наш колега. Писането във форума не е задължително, а е доброволно. Който наистина има добрата воля, който наистина е добър човек - пише и това негово дело(писането) доказва, че е наистина добър човек и личност, докато за непишещите добра дума по-трудно ще може да се чуе. :wink: Наслука на всички! :D
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп и лефер 2013

Мнение от dobria1 »

1000n написа: Така, че няма никаква връзка между броя плувки и броя рибари. Ако искам мога да ловя и с три плувки, а ако искам мога да ловя и с три пръта на дъно, т.е. без нито една плувка. Това нещо разбира се трябва да го знаят всички наистина добри рибари!
Ама лови бре ако щеш зареди вълнолома с сопи(най-много някой да те метне във водата) те и децата разбраха че за таз риба се ходи с една сопа щото с 2 шанса ти е с 80% по малък :wink:

И не на последно място бих питал,ти откога не си ходил за такава риба?


Гледам че много си запознат ама за 80-те години,но от тогава много риба и много вода изтече и много много топла вода се откри и на дядо методите отдавна са заровени в историята

п.п. и да те информирам (не че съм длъжен да ти давам отчет) ама за тез 5 дена дето ги споменаваш ходих сутрин от тъмно до към 8 после на работа и беж от работа към 16ч(щото който иска намира начин) и така всеки ден сутрин и вечер и компа ми е последния проблем.А да не говорим колко ми костваха тези 100-тина риби,над кинта за бройка но това си е мой проблем
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Чернокоп и лефер 2013

Мнение от orion30 »

Колега Хиляда Ен,заяжданията ти с Добрия вече започват да преливат чашата. Ако изразходваш енергията за зяждане в посока риболов, ще си най успешния рибар. Явно Шопландия ти идва в повече отколкото морето. :D
Давай го по оптимистично и ведро. :D
Ходи повече за риба, консумирай алкохол, гони мацки и спри да спамиш по темата, защото ще алармираме компетентните лица да озаптят пубертетският ти ентусиазъм в посока СПАМ. :D
Бъди здрав. :D
Аватар
paynera
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Пон Апр 11, 2005 12:07 pm
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп и лефер 2013

Мнение от paynera »

Всичко е до късмет и информация.Някои хора за 2-3 дена имат над 100 риби на плувка , от които по няколко лефера.
Наи обичам , зъби на бели риби да събличам
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп и лефер 2013

Мнение от smel1968 »

А някой имат и по 50-60 чернокопа за 2-3 дена и без плувка даже-но трябва да се ходи за риба-а не да се спами.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
BOBCAT
новобранец
новобранец
Мнения: 84
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 10:35 am
Местоположение: Burgas

Re: Чернокоп и лефер 2013

Мнение от BOBCAT »

smel1968 написа:А някой имат и по 50-60 чернокопа за 2-3 дена и без плувка даже-но трябва да се ходи за риба-а не да се спами.
Ами колега и ти даваш НУЛА байта информация :rolleyes:
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп и лефер 2013

Мнение от smel1968 »

BOBCAT написа:
smel1968 написа:А някой имат и по 50-60 чернокопа за 2-3 дена и без плувка даже-но трябва да се ходи за риба-а не да се спами.
Ами колега и ти даваш НУЛА байта информация :rolleyes:
Ами това е на воблер и блесна,но си замина рибата от Варна,сега чувам,че в Бургас и на юг още хващат и смятам да отида натам.Само още малко инфо да събера,а и местата там не ги познавам много.Ловя един час преди стъмняване на блесна и 3-4 часа по тъмно на воблер от брега-когато го има се хваща доволно.Dobria1 знае как става-показал съм му-стигали сме и до 40-50 риби на вечер.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
Teodor Vasilev
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Мар 10, 2013 9:17 pm

Re: Чернокоп и лефер 2013

Мнение от Teodor Vasilev »

Колега smel1968 би ли споделил на осветени места ли хварляте воблерите и колко далбоко газещи воблери ползвате и какви модели.
Поздрави
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп и лефер 2013

Мнение от smel1968 »

На леко осветени кейове или пристанища/трябват проби за да разбереш къде е-по рзлично време е на различни места-разбирам по местата където в момента се хваща с лодки,винаги вечерта излиза в брега/-дълбочина от 0.5 до 2.0 метра воблери-Maria,PRO,Yo-Zuri,Ryobi.Rapala и други с дължина 7-10 см. и грамаж 9-11 гр.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
Teodor Vasilev
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Мар 10, 2013 9:17 pm

Re: Чернокоп и лефер 2013

Мнение от Teodor Vasilev »

smel1968 написа:На леко осветени кейове или пристанища/трябват проби за да разбереш къде е-по рзлично време е на различни места-разбирам по местата където в момента се хваща с лодки,винаги вечерта излиза в брега/-дълбочина от 0.5 до 2.0 метра воблери-Maria,PRO,Yo-Zuri,Ryobi.Rapala и други с дължина 7-10 см. и грамаж 9-11 гр.
Благодаря за инфото колега ти и dobriq сте едни от хората от които сам научил доста за морския риболов и с интерес следя вашите коментари още веднаж благодаря.
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”