Чернокоп и лефер 2013

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: Чернокоп и лефер 2013

Мнение от shturetc »

...просто манталитета ни е...шибан........Ако може ние(ама само ние) да сме дЪ Бест,ако може никакви енгили да не са ни на главата,ако може да им покажем на аджамийчетата(всички останали рибарчета...до един...освен НАС,Олимпийските богове) кофата с риби,и с конклудентни действия да им подскажем,че за ник'ъв 'уй не стават и нивга няма да стават!?

Да предположа и,съответно,ако предположенията ми не са особено неверни,да светна варненските любители на нощния риболов на лефери/чернокопи(че и бургаските,а и от другите морски дестинации),като що да пробват тия дни(докато на зъбатия не му е достудяло и не е драснал от нашите брегове).Амииии,дълъг прът за улов (замятане) от пясъка,съответно поставка или обикновен дървен чатал за подпора на спининга.Такъм-подвижно олово,след което на полувирбел-бидем 70-ина см с двойка куки(ухо в ухо) и подходящ ем.След 20:00ч,та чак до зори,в подходяща компания(това може да сте и само вие със ...себе си),подходящи питиета(от минерална вода до ракия...но в умерени количества) и с некой сандвич за енергийна подкрепа в малките часове, може да се надявате на удар на лефери,които имат навика да обикалят плиткача в тази част на денонощието.
ПП На бургазлии тази тактика за риболов на зъбати не я препоръчвам,'щото най много да хванат безбройните мрежи,пуснати на 50-100м от плажната ивица(ИАРА Бургас да ми прави вятър на дисагите!За друго не стават,кой каквото и да ми хортува!)
:drinkers:
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Чернокоп и лефер 2013

Мнение от rap66 »

dobria1 написа:... за 5 дена имам над 90 риби...
Защо НАД, не им ли водиш точна статистика :lol:
shturetc написа:... поставка или обикновен дървен чатал за подпора на спининга ...
1. Ако това значи че ще си подпра пръчката и ще чакаш лефера да ми я дръпне, по-добре изобщо да не ходя. Не казвам че не е възможно (щото тая есен един на вълнолома се раздели с новата си пръчка) но ... за мен такива хора са отишли да се любуват на звездите.
2. Движещата се стръв е в пъти (до десетки) по-резултатна от неподвижната. Респективно движещата се на метър над дъното стръв далеч ще превъзхожда лежащата на дъното.
3.Аз и тази година не успях да отделя време да пробвам дънния риболов, но от колеги чувам че имат удари докато се стъмни и после се качва горе.
Последно промяна от rap66 на Вто Ное 12, 2013 1:07 pm, променено общо 1 път.
balyk
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Окт 10, 2009 10:26 am
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп и лефер 2013

Мнение от balyk »

Аз снощи изчоплих два пакета "рибарски сълзи" и за награда един сафрид,таман ми станаха кило и трийсет(тридесет) гр.... да си имам :lol: :lol:

п.п.Бях се отказал от сопи за сърфкастинг ама пак ще ме вкарате в беля.. :axe:

http://www.youtube.com/watch?v=CZ_kzpSh9PM" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=vMoATG9gDtQ" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=5GRHf4wnUOY" onclick="window.open(this.href);return false;

колегата XegouX е виновен, а някои други само наливат масло в огъня :lol:
Аватар
paynera
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Пон Апр 11, 2005 12:07 pm
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп и лефер 2013

Мнение от paynera »

dobria1 написа:
bat stani68 написа:Абе колеги нещо за Поморие на нощен чува ли се?
Рибата я има ама нещо не могат да я ловят явно,нека Пайнера да се изкаже по въпроса де :wink:
На Поморие (пристанището) на 8.11 и 9.11 в часовия диапазон 17.00-20.00ч. е ГОЛ СЛЕД ГОЛ.Само едро (100+ грама) има и лефери.След 20.00ч. си тръгвахме и 2-та дена за да пием аперативи и ядем пражоли - все пак сме отишли на Поморие да се забавляваме - не да им отвъдим рибата.След малко уроци на един ентусиаст от Поморие 1-вия ден след като си тръгнахме в 20.00ч имаше 3 риби и е седял до 23.00ч и е направил 27 риби.Какво ли щеше да стане ако бях останал за риба , а не бях отишъл на банкет и да обърна 1 литър водка Руски стандарт ???
Наи обичам , зъби на бели риби да събличам
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Чернокоп и лефер 2013

Мнение от КИРО »

paynera написа:............... а не бях отишъл на банкет и да обърна 1 литър водка Руски стандарт ???
Какво ли щеше,А ? :axe: :axe: :axe:
Иначе за риболова,с другото Иво наистина накъсаха чернокопа. :supz:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
XegouX
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Пон Окт 22, 2012 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Чернокоп и лефер 2013

Мнение от XegouX »

balyk написа:Аз снощи изчоплих два пакета "рибарски сълзи" и за награда един сафрид,таман ми станаха кило и трийсет(тридесет) гр.... да си имам :lol: :lol:

п.п.Бях се отказал от сопи за сърфкастинг ама пак ще ме вкарате в беля.. :axe:

http://www.youtube.com/watch?v=CZ_kzpSh9PM" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=vMoATG9gDtQ" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=5GRHf4wnUOY" onclick="window.open(this.href);return false;

колегата XegouX е виновен, а някои други само наливат масло в огъня :lol:
Хората щом го могат ние защо да не можем, ама пущините сърфкастери иЧ Ни съ йеФтини (то кое хубаво е евтино де) :axe: Не ги знам само тяхните брегове така ли са опасани с мрежи като нашите.Ама тая година делфините иззеха функциите на ИАРА-та , чувам оттук таме че като чуели да се гърми нощем във водата знаели че ще има банкет , то може и лакърдия да е това :lol: много нагризани мрежи имало ...... :rolleyes:
nikilaaa
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 8:00 pm

Re: Чернокоп и лефер 2013

Мнение от nikilaaa »

paynera написа:
dobria1 написа:
bat stani68 написа:Абе колеги нещо за Поморие на нощен чува ли се?
Рибата я има ама нещо не могат да я ловят явно,нека Пайнера да се изкаже по въпроса де :wink:
На Поморие (пристанището) на 8.11 и 9.11 в часовия диапазон 17.00-20.00ч. е ГОЛ СЛЕД ГОЛ.Само едро (100+ грама) има и лефери.След 20.00ч. си тръгвахме и 2-та дена за да пием аперативи и ядем пражоли - все пак сме отишли на Поморие да се забавляваме - не да им отвъдим рибата.След малко уроци на един ентусиаст от Поморие 1-вия ден след като си тръгнахме в 20.00ч имаше 3 риби и е седял до 23.00ч и е направил 27 риби.Какво ли щеше да стане ако бях останал за риба , а не бях отишъл на банкет и да обърна 1 литър водка Руски стандарт ???
на какъв монтаж колега
XegouX
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Пон Окт 22, 2012 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Чернокоп и лефер 2013

Мнение от XegouX »

на плувка на какъв да е .....ако съм в грешка ще е на дъно :)
Teodor Vasilev
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Мар 10, 2013 9:17 pm

Re: Чернокоп и лефер 2013

Мнение от Teodor Vasilev »

Някои може ли да сподели какво е положението на Варненския вълнолом откъм чернокопи вечерно време на плувка.
Поздрави.
balyk
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Окт 10, 2009 10:26 am
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп и лефер 2013

Мнение от balyk »

Teodor Vasilev написа:Някои може ли да сподели какво е положението на Варненския вълнолом откъм чернокопи вечерно време на плувка.
Поздрави.
Последно от преди два дена беше зле, от една до шест-седем риби макс
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп и лефер 2013

Мнение от smel1968 »

Снощи още по зле-почти нянаше.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
balyk
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Окт 10, 2009 10:26 am
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп и лефер 2013

Мнение от balyk »

smel1968 написа:Снощи още по зле-почти нянаше.
Това в кой часови диапазон?
Teodor Vasilev
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Мар 10, 2013 9:17 pm

Re: Чернокоп и лефер 2013

Мнение от Teodor Vasilev »

Благодаря за инфото колеги. Мислих да ходя днес но мн лошо време и ще пропусна но ако ходя тези дни ще споделя какво сам направил.
murtaz
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Ное 12, 2013 9:03 am

Re: Чернокоп и лефер 2013

Мнение от murtaz »

Във Варненското езеро чернокоп и лефер влиза ли?
Аватар
joromercedes
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 9:51 am
Местоположение: ВАРНА

Re: Чернокоп и лефер 2013

Мнение от joromercedes »

murtaz написа:Във Варненското езеро чернокоп и лефер влиза ли?
Да , влиза есента при силни източни ветрове. Миналата година имаше много и се ловеше на блесна успешно. Тази година почти няма, за съжаление :( . Да се надяваме тези дни при прогнозираните ветрове да влезе - но трябва да се проверява :) ...
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”