попчета 2014

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: попчета 2014

Мнение от shturetc »

Колега ianimar,гледам че местоположението ти е Варна? Че аз този тънък пиниз-риболов на попардаци на плувка-само при вас съм го виждал.Голяма мания е :) Изненадан съм,че се...изненадваш!? Слез на буните и ще откриеш тази "новинка",която и за мене,преди няколко години,имаше ШИРОКООКОКОРВАЩ очите ефект :))))
Наслука на съморските северняци с този свръхефектен и свръхестествен метод на попчеулов!...И наздраве,разбира се!
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: попчета 2014

Мнение от Златев »

Наздраве, shturetc!
Започнах да търся кая на плувка по няколко много прости причини. Първата е, че обожавам риболовът на плувка и всячески търся как да го приложа и на морето - попчета, илария, барбуна, гюмюш... всичко, което мога, търся на плувка.
Големите предимства за мен са:
- лек такъм. Дори и 10см попченце се усеща прияно, а не се губи в теглото на по-солидната оловна тежест. Макар че, рядко слагам повече от 30 гр на тежко за кая... Да не говорим за някой дърт папардак...
- няма го големият топуз, който понякога стряска каичките.
- линията е с по-малко съпротивление и рибките взимат по-смело. Може да се прецени и кой е моментът за засичане.
- лекото вълнение постоянно разиграва стръвта и я прави атрактивна.
Има си и недостатъци, разбира се.
- по-статичен си, заради постоянната смяна на релефа на дъното на места.
- при по-силно вълнение става доста трудно да се индикира кълването.
- понякога и вятърът пречи.
- трудно се лови до сами буната, а за да го направиш - заемаш много място и те гледат накриво.
- Ако е по-дълбоко от 5-6 метра става трудно.
- не можеш да провериш рибките на 20-ина метра от брега.
- Бавно потъване на такъма.
Това е май в най-общи линии.

ПП
И още веднъж - Наздраве! ;)
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: попчета 2014

Мнение от ianimar »

Kodjito75 написа:на плувка ловят само професионалисти колега :wink:
а аз си мислех че профитата търсят дупките с директният,но явно плувка която се влияе от вятър,течение и от дъното/претполагам че попа се търси около камъни/ е по добро оръжие.
Аватар
недялко радков
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 359
Регистриран на: Вто Мар 01, 2011 8:57 am
Местоположение: Варна

Re: попчета 2014

Мнение от недялко радков »

Плувката е добро оръжие когато рибата е по-недоверчива ,а като няма течение може да се пусне и много близо до камъка.Сега рибата е пред камъка на пясъка,а по буните дълбочината не се сменя рязко и като я намериш няма проблем.Дълбочината се намира като вдигаш постепенно плувката докато легне,след това намаляш дълбочината по малко,докато се изправи.Ако има вълна може да се отпусне малко аванс,като клъвне потапя дори плувката да лежи.
След някой друг ден може да се получи доста атрактивен комбиниран риболов по този начин на барбун и попче,а ако ползваш за стръв морски(блатен)червей и на илария.
Ако за 2 седмици спрете алкохола и сте на диета ще разберете,че сте загубили 14 дни!
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: попчета 2014

Мнение от Златев »

Така си е, Недялко!
Наслука! ;)
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: попчета 2014

Мнение от shturetc »

Златев,много добре си подчертал предимствата и недостатъците на улова на попчета на леко,ама...аз тез' риби ги ловях на плувка преди 30-40 години...и то в една рекичка,дето се влива в Грудовска(Средецка) река.След това,на морето,заложих на тежко при ловенето на попардаци и до ден днешен така ги моря...с променлив успех.Методът с плувката ми изглежда мнооого екстравагантен,макар че искрено ви се радвам на варналии(а и преди време някъде гледах готин твой репортаж как громиш каите на една буна :smt023 )
Инак и аз съм голям фен на плувките и,когато ми се отдава възможност,дърмоня чернокопи,сафриди и дори заргани и по този начин(освен обичайните техники с чепарета,бомбарди,блесни...).Удоволствието да ми тръгне поплавъка е несравнимо!
Наздраве,адаш(по фамилия) и много риболовни успехи...и,както пееше Франки(лека перифраза):Прави нещата по твоя си начин! :smt109


ПП За да не се приеме поста ми за спам...в Бургас и на Моста,и на Яхтеното колегите хващат по някое и друго дребно попченце,но средно почти няма,а едро йептен.
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: попчета 2014

Мнение от Златев »

Вчера 11.05, отново в Балчик. Капризни рибки. Двама на плувка и двама на леко дъно - 2 кг, от 10:00 до 16:00.
Специално за колегата rikitikitavi - имаше доста сребърка, като на плувка си понадърпах. Но определено, ако бях с чепаре за сребърка, можех да направя страхотна работа. Любими рибки.
Приятна изненада бяха две хубави гали.
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: попчета 2014

Мнение от rikitikitavi »

Този пасаж сребринки не се е мърдал от това място от няколко години. Благодара за инфото. Аз обаче се заглеждам сега основно по по-пораснали рибки
Изображение
и само като съм с малкия тормозим сребринките
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: попчета 2014

Мнение от Златев »

Идеята ми беше тези да пробвам, понеже чат-пат се виждаха силуети във водата, макар и не толкова едри.
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: попчета 2014

Мнение от baretata »

Вчера на Петрол беше панаир. Половината бяха хвърлили за илария, а другите висяха за попчета. Доколкото разбрах от Каракаша много слаб улов. Не че аз под вода бях по добре де.
Пашата обича смелите.
Аватар
Kodjito75
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 821
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 9:29 am
Местоположение: Варна

Re: попчета 2014

Мнение от Kodjito75 »

днес на буната на Аспарухово 3кг.кая ем бял червей.
djakdjak_63
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Нед Апр 10, 2011 2:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: попчета 2014

Мнение от djakdjak_63 »

Извинявам се, че не е по темата, но е важно.
Има подписка за свободен достъп до Морска гара-Бургас.
Моля всички колеги да сложат по един подпис до Часовника.
В нащ общ интерес е. Със здраве и дано да се случи това.
Аватар
vankatagb
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Нед Май 08, 2011 1:07 pm
Местоположение: Бургас/Свищов

Re: попчета 2014

Мнение от vankatagb »

Здравейте колеги! Днес на Илия Бояджиев от 17ч. до 19ч 10 броя! То там по дефиниция е слабо, но аз съм тъп и упорит :) Тъкмо почнаха да излизат добри екземпляри и времето стана рунтаво и хванахме пътя с жената, бял червей основно! А някой знае ли защо единия вход от към Крайморие е затворен с камара пръст?
Наслука на всички!!!
Lupo
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 9:40 pm

Re: попчета 2014

Мнение от Lupo »

Привет на всички колеги,днес пред Черноморец и пред острова" Свети Иван" около 3-4 кг. попче ни човек от 7до 12 часа,стръв бял червей.
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: попчета 2014

Мнение от starcho »

Вчера на 4 буна един чичка направи килото,към 11 се изнесе силно зачервен.
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”