попчета 2014

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
Аватар
недялко радков
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 359
Регистриран на: Вто Мар 01, 2011 8:57 am
Местоположение: Варна

Re: попчета 2014

Мнение от недялко радков »

Не е редно варналии да ти дават акъл,ама местата там доста съм ги експлоатирал,та да споделя малко опит:
Първото място от брега е южното пристанище-вляво от моста,като идваш от стария град.Попчета има от вътрешната страна около чупката и на носа.От външна страна има точно отпред на носа,около ъгъла на двата рога и вляво от носа на десния рог.
Второто място е яхт клуба вдясно от моста,там рибата е около носа,от вътрешна страна има доста от-балък(тревно попче,сас кая),но има и доста закачки.
Третото място е пристанището,като по целия кей от вътрешна страна има попче с променлив успех,а от външна страна има доста дашни места на дасетина метра от камъните,търсиш белите,т.е.пясъчни петна.
Четвъртото място е буната под стария град вляво от пристанището,там попчето е около носа на 10-15 м. навътре пак по пясъчните петна.
Буните на Равда са плитки и там рядко можеш да имаш успех с попчетата.
Много добро място е от външна страна на пристанището на Диневи на Влас,ама там май не е разрешено.
Надявам се да съм бил полезен!
Ако за 2 седмици спрете алкохола и сте на диета ще разберете,че сте загубили 14 дни!
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: попчета 2014

Мнение от shturetc »

Кръстев,страшен въпрос си задал--района Несебър-Св.Влас???За мен това си е Слънчев бряг-плажа и нищо друго. Миии,от мостчетата в Слънчев бряг със сигурност можеш да вземеш някое пясъчно попче на кука нр.10 и ем бял червей или белена скарида.Инак за Несебър колегата reyal ти е дал трите най-често дащни дестинации.Аз в родната Месемврия не ходя отдавна,ама...Новата буна(щом вече си "местен" ще я знаеш) преди години също си се отчиташе с поп и галя!...а и вече са разкарали грозните винкели(и няколкото мастии) от нея.
Недялко Радков,свежо обяснение :D "Моста" провлака ли ще рече? Напрао не си познах града :rolleyes: Добре че съм бургазлия :D
:drinkers:
SKrastev
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Фев 16, 2014 7:20 pm

Re: попчета 2014

Мнение от SKrastev »

недялко радков написа:Не е редно варналии да ти дават акъл,ама местата там доста съм ги експлоатирал,та да споделя малко опит:
Първото място от брега е южното пристанище-вляво от моста,като идваш от стария град.Попчета има от вътрешната страна около чупката и на носа.От външна страна има точно отпред на носа,около ъгъла на двата рога и вляво от носа на десния рог.
Второто място е яхт клуба вдясно от моста,там рибата е около носа,от вътрешна страна има доста от-балък(тревно попче,сас кая),но има и доста закачки.
Третото място е пристанището,като по целия кей от вътрешна страна има попче с променлив успех,а от външна страна има доста дашни места на дасетина метра от камъните,търсиш белите,т.е.пясъчни петна.
Четвъртото място е буната под стария град вляво от пристанището,там попчето е около носа на 10-15 м. навътре пак по пясъчните петна.
Буните на Равда са плитки и там рядко можеш да имаш успех с попчетата.
Много добро място е от външна страна на пристанището на Диневи на Влас,ама там май не е разрешено.
Надявам се да съм бил полезен!
Разбира се, благодарности, ще се поразходя сега почивните дни по местата,които си споменал. Мерси!
Аватар
недялко радков
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 359
Регистриран на: Вто Мар 01, 2011 8:57 am
Местоположение: Варна

Re: попчета 2014

Мнение от недялко радков »

shturetc написа:Кръстев,страшен въпрос си задал--района Несебър-Св.Влас???За мен това си е Слънчев бряг-плажа и нищо друго. Миии,от мостчетата в Слънчев бряг със сигурност можеш да вземеш някое пясъчно попче на кука нр.10 и ем бял червей или белена скарида.Инак за Несебър колегата reyal ти е дал трите най-често дащни дестинации.Аз в родната Месемврия не ходя отдавна,ама...Новата буна(щом вече си "местен" ще я знаеш) преди години също си се отчиташе с поп и галя!...а и вече са разкарали грозните винкели(и няколкото мастии) от нея.
Недялко Радков,свежо обяснение :D "Моста" провлака ли ще рече? Напрао не си познах града :rolleyes: Добре че съм бургазлия :D
:drinkers:

Абе,мост,провлак,все тая,важното е че колегата ме е разбрал! :drinkers:
Важното е,че и сега като отида за риба в Несебър и Поморие доста от рибарите все още ме познават,че и Бургазлии!
Ако за 2 седмици спрете алкохола и сте на диета ще разберете,че сте загубили 14 дни!
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: попчета 2014

Мнение от starcho »

Днес рибата се гаври с рибарите,на траката
balyk
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Окт 10, 2009 10:26 am
Местоположение: Варна

Re: попчета 2014

Мнение от balyk »

Днес 02.05.14 от 6.00 до 10.00ч. на Рубин към кило, после няма никой. Стръви всякакви, бяла мида,бял червей,черна мида,рапан и рачета.На рачета естествено се отчете най добре.В рибата почти нямаше хайвер :smt017 .
Морето беше тепсия.Имаше и няколко лодки отпред , които постоянно се местиха явно и вътре я нямаше рибата.
Наслука на всички които ще се пробват!
Аватар
недялко радков
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 359
Регистриран на: Вто Мар 01, 2011 8:57 am
Местоположение: Варна

Re: попчета 2014

Мнение от недялко радков »

Аз пък днес съм повече от доволен от риболова в Аспарухово на буната!
От 17.15 до 19.30 на директен 7 м. на плувка улових това:

Изображение

Имаше и доста дребно,което плува обратно.Екшъна беше голям,гол след гол!
Ако за 2 седмици спрете алкохола и сте на диета ще разберете,че сте загубили 14 дни!
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: попчета 2014

Мнение от Златев »

Уха! На плувка става хубав екшън наистина!
Вчера на буанта в Балчик - голяма мъка. От 12:00 до 15:00 със зор 18 рибенца с жена ми. Край нас - местните с много търсене на бял червей с понякой друг ситнеж повече.
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: попчета 2014

Мнение от КИРО »

Недялкооо,на теб лодка не ти трябва ве - майстор си. :smt023
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
checho_58
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 3:57 pm

Re: попчета 2014

Мнение от checho_58 »

Вчера със сина ми откъм 11:00 докъм 16:00 часа, на СБА двамата общо около 1,5 килограма, предимно средно, имаше и дребно (върнато да вика баба попадия и дядо поп :D ) имаше и няколко добри екземпляра, стръв астахос и блатен червей!
Между другото, аз хвърлях дънен такъм за кефалови, но излизаше само поп, а сина с класически дънен за поп.
Иначе шишовете и кИбапчИтата станаха перфе на сача!
:drinkers:
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: попчета 2014

Мнение от starcho »

днес комбинирах гледка на ветроходи и риболов-май с гледката си останах
zarganata85
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 10:43 am

Re: попчета 2014

Мнение от zarganata85 »

четвъртъка следобед на Панорама, стръв мърмър, резултата е това:
Изображение
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: попчета 2014

Мнение от ianimar »

Златев написа:Уха! На плувка става хубав екшън наистина!
Вчера на буанта в Балчик - голяма мъка. От 12:00 до 15:00 със зор 18 рибенца с жена ми. Край нас - местните с много търсене на бял червей с понякой друг ситнеж повече.
извенявай колега,но с тази плувка попчета ли хващаш,защото не съм виждал такъв риболов попчета на плувка.
Аватар
Kodjito75
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 821
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 9:29 am
Местоположение: Варна

Re: попчета 2014

Мнение от Kodjito75 »

на плувка ловят само професионалисти колега :wink:
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: попчета 2014

Мнение от Златев »

Днес, 03.05, от 14:00 до 16:30 на малката буна в Балчик, на плувка и леко дънце - хубав риболов на средни и дребни каи. Имаше и няколко мощни екземпляра. Стръв - мърмър и бяла мида. Край нас ловяха основно на бял червей с не лош успех. Имаше и по някой гюмюш в бройката.
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”