Зарган 2014

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
kalin_76
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 8:18 pm

Re: Зарган 2014

Мнение от kalin_76 »

Зарганския сезон е към края си - за пръв път тази година виждам темата да е само 30 и няколко страници за съжаление. И тъй като в следващите месеци ще ни топлят само спомените за не особенно успешната 2014 имам предложение който има желание да сподели най-успешния си риболов за 2014година...Сега поне никой няма вече повод да си крие информацията.
И така моя и на комшията Иван най-добър риболов за 2014г беше на 10.10. мисля на Мириус. Ден два преди това поглеждах постовете и ми се стори че количествата хваната риба станаха от по 10-15 риби до около 40 и в четвъртъка на 09.10 се обадих на Ванката в около 5 без 5 и му викам ебал съм я работата утре отиваме за риба а той отпускарче момчето и вика давай...Така че на другия ден рано рано се изтупахме с джипката му най отпред на залива. Що избрахме Мириус и аз не знам честно да ви кажа-после се оказа че сечта е била повсеместна май навсякъде. Та като си започна рибата да си дава още от сутринта така продължи и до 2:30 когато последните остатъци от червей свършиха а пробите на филе от зарган така и не дадоха резултат. От мене да знаете едно нещо колеги винаги в средата на месец Октомври има такива дни в които рибата тече много усилено надолу и риболова е много интензивен. Само си правете сметките с дозите че е знаете колко е тъпо да има много риба а да ти свършат червеите. 2013 на същото място имаме подобен резултата тогава бяхме двама човека с 145 риби общо а сега двамата с комшията имахме 138 риби. Само след един ден в неделя отидох пак с един приятел и вече резултата беше само по 25 риби на калпак. Толкова от мен и приятни емоции на Никулден за всички. На снимката Ванката дефилира покрай рибата-забравих да ви кажа че сравнение с 2013 сега рибата беше доста по едра и освен кофата напълнихме и още една торба.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
pano64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 877
Регистриран на: Вто Дек 21, 2010 6:06 pm
Местоположение: София

Re: Зарган 2014

Мнение от pano64 »

Викам си,я да погледна как ги ловят колегите по морето,имат ли слука нямат ли и на какво попадам: на някакво безмислено заяждане ,тъкмо такова заяждане тече и във сладководия раздел и какво се оказва че,всички сме озверели в някаква степен а ние рибарите се славехме с благородство, доброта ,милосърдие,а идват най светлите празници:Никулден,Бъдни вечер и Коледа.Да преосмислим изреченото и да станем по смирени ако не давайте просташката и без това и държавата ни е такава,стигнахме дъното и копаем надолу.Извинете че,се намесих но ме боли.Весели празници. :partyman: :smt006
Изображение
Аватар
stanevJR
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Вто Юли 22, 2014 12:05 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2014

Мнение от stanevJR »

pano64 написа:Викам си,я да погледна как ги ловят колегите по морето,имат ли слука нямат ли и на какво попадам: на някакво безмислено заяждане ,тъкмо такова заяждане тече и във сладководия раздел и какво се оказва че,всички сме озверели в някаква степен а ние рибарите се славехме с благородство, доброта ,милосърдие,а идват най светлите празници:Никулден,Бъдни вечер и Коледа.Да преосмислим изреченото и да станем по смирени ако не давайте просташката и без това и държавата ни е такава,стигнахме дъното и копаем надолу.Извинете че,се намесих но ме боли.Весели празници. :partyman: :smt006
Дяволски си прав.
"Над нещата."
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=135&t=89200" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
protest
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Сря Юни 08, 2011 10:27 am

Re: Зарган 2014

Мнение от protest »

таз година с тая лодка не видях никъв заргански риболов аз, макар че зарганския риболов е изключително атрактивен и много приятен съчетан с излетите. Радвам се да видя успехите на колегите и им пожелавам следващата година x2.
Аватар
vesofr
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 131
Регистриран на: Чет Авг 14, 2008 6:55 am
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2014

Мнение от vesofr »

Честит празник на всички рибари!
Не кълве,не кълве,че спре.
stdachev
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Юни 19, 2014 7:38 pm

Re: Зарган 2014

Мнение от stdachev »

много си добър все така да ти върви
Аватар
stoned
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 9:59 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2014

Мнение от stoned »

Тая година много слабо беше положението около Варна поне за мен.Обикалях цяло лято всичките пости от Варна до Балчик и няма нищо.Е това ми е най - добрия риболов от 20-30 ходения, от както ходя по морето по - слаба година не съм виждал.
Изображение
Тия са от 3-та буна Варна за окло 2 часа, края на октомври.
ЗАРИБЕН
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2014

Мнение от Митко Кирилов »

Искрено поздравявам Калин с постижението! :D Никак не е малко за тази година. :P
Тая година тук във Варна и край нея -голямо нямане! :evil:
Едва успях за целия сезон за ги закръгля на 21 бр. :roll:
Но щом се радваме на успехите на "комшията", ще дойдат и в нашата "градинка"! :fishing1:
Весели празници и много, много "на слука" на всички! :drinkers:
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Аватар
martin varna
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Пет Ное 12, 2010 2:32 pm

Re: Зарган 2014

Мнение от martin varna »

Весели празници колеги и по големи успехи през новата година. Дано да е зарганска :fishing1:
Макар че тайно се надявам да е и паламудо -леферска :fishing6: :drinkers: :drinkers: :drinkers:
Аватар
Гошко
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Юни 14, 2007 9:12 pm
Местоположение: Добрич
Обратна връзка:

Re: Зарган 2014

Мнение от Гошко »

Колеги, за мен тази година беше успешна само два пъти. Снимките са от два поредни дни в средата на октомври.

6.2 кг + 7.8 кг.
Изображение Изображение
Момчил Димитров
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Дек 05, 2012 6:06 pm
Местоположение: Ахтопол

Re: Зарган 2014

Мнение от Момчил Димитров »

На 23 декември четири удара,три изтървани и една в кофичката.Това между 16 и 17 часа.Успешна нова година и весела коледа!
Някой ден рибата в черно море ще я гледаме само на снимка и то от миналото :(
nasko_sym
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 141
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 12:36 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2014

Мнение от nasko_sym »

Момчиле, пожелавам ти да откриеш темата за 2015 г. и весело посрещане на Новата година.
Аватар
bananaman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 263
Регистриран на: Вто Фев 15, 2011 7:07 pm
Местоположение: Най-големото село, София

Re: Зарган 2014

Мнение от bananaman »

Момчил Димитров написа:На 23 декември четири удара,три изтървани и една в кофичката.Това между 16 и 17 часа.Успешна нова година и весела коледа!
Браво колега , майстор си ! Успех и много слука новата година!
Поздрави!
За 1 ден НАРИБА Господ два дена дава :)
Там, седнал на един нос, Дарий I огледаждаше Понта (Черно море). В действителност, това море заслушаваше възхищението му, тъй като то е най-прекрасното от всички морета.
"История" , Херодот , 5в.пр.Хр.
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2014

Мнение от Митко Кирилов »

Момчиле,
И от мен на слука през новия сезон!Имаш всички дадености / природни и лични/да уловиш първия зарган за 2015 г.
Дотогава весело празнуване и приятно посрещане на Новата 2015 г.
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Момчил Димитров
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Дек 05, 2012 6:06 pm
Местоположение: Ахтопол

Re: Зарган 2014

Мнение от Момчил Димитров »

Благодаря!И аз ви пожелавам много здраве и слука през новата година!
Някой ден рибата в черно море ще я гледаме само на снимка и то от миналото :(
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”