Лаврака тръгна пред Ной

Модератори: emo vasilev, alekst

delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Лаврака тръгна пред Ной

Мнение от delio-haidutin »

didooo написа:На мрежа е хванат и то на бракониерска понеже на 1500 м от брега трябва да се пуска а не на 15 - МИТА Е РАЗБИТ
от незнание ,да попитам КИРО и други,има значение каква е мрежата ,че споменаваме "бракониерска мрежа" :?: :?: :?: :roll:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Лаврака тръгна пред Ной

Мнение от КИРО »

Дельо,всички законни мрежи трябва да имат някаква марка.( не знам какво точно представлява ).
По този начин тези мрежи се регистрират в ИАРА,а това води и до плащането на съответните разрешени квоти за улов на определени видове риба,в определени количества за годината.
То е ясно,че можеш и да пропуснеш да запишеш някой излет с уловена риба,ама все пак е някакво законно положение за стопанския риболов в Черно море.

И всичко друго е незаконни мрежи.
Само дето,за да я видиш тази марка,трябва да изкараш май мрежата,поне донякъде.
Екшъна може да почне след това,ако се обади собственика на мрежата на ИАРА,
че еди каква си лодка пуска или вади мрежи пред НОЙ (примерно).

Много от тези дето са с мен, викат: - Да извадим мрежите и ги режем,като видим такива в морето.
ОК,обаче после ще стане като оня виц:

....................... - Сега седни и пиши всичко.
Седнал селянина и пише: Прибирам се у дома с две кофи вода ( а те баш за казана биле де ),
гледам двама милиционера докарали един казан,и варят ракия у дома. :D
........................................................................................................................................
Та не се знае като те барнат,какво ще ти измислят органите.... :wink:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
rif_58
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Сеп 05, 2010 11:30 am
Местоположение: ВАРНА

Re: Лаврака тръгна пред Ной

Мнение от rif_58 »

Момци,всяка мрежа която се пуска в морето трябва да има поставена марка в единия си край / 100 m /. Във всеки билет са описани мрежите за вида риба със съответния номер марка.ИАРА знае всяка марка на кого е и за каква риба е регистрирана мрежата.Всичко друго в морето без марка е БРАКОНИЕРСКО. Закона пише 1 миля от буните. И още нещо 30 години не съм видял и още повече не съм чул лаврак на мрежа. Успех на всички в морето.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Лаврака тръгна пред Ной

Мнение от КИРО »

Здрасти RIF-че,радвам се да те видя,че си жив и здрав.

Колеги,тази информация я вземете за правилната.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Момчил Димитров
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Дек 05, 2012 6:06 pm
Местоположение: Ахтопол

Re: Лаврака тръгна пред Ной

Мнение от Момчил Димитров »

Това,че ти не си чул,не означава,че няма!!!Напротив има и нямаш идея къде и по кое време!Само,че никой няма да тръгне да бие камбаната и да пише във форума мой човек.Дори мога да ти кажа,че са трофейни риби и се продадоха за доста над сумата която също може да си представиш.Ама места и хора няма да споменавам,защото хората са си ги намерили местата и не искат да се разчува!
Някой ден рибата в черно море ще я гледаме само на снимка и то от миналото :(
boki speca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 1:03 pm
Местоположение: Пловдив и Ямбол
Обратна връзка:

Re: Лаврака тръгна пред Ной

Мнение от boki speca »

Момчил Димитров написа:Това,че ти не си чул,не означава,че няма!!!Напротив има и нямаш идея къде и по кое време!Само,че никой няма да тръгне да бие камбаната и да пише във форума мой човек.Дори мога да ти кажа,че са трофейни риби и се продадоха за доста над сумата която също може да си представиш.Ама места и хора няма да споменавам,защото хората са си ги намерили местата и не искат да се разчува!
Нищо не ни остава освен и ние да търсим.
Късмета е резултат от много добро планиране !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”