Болата 2015

Модератори: emo vasilev, alekst

SANTIMIR
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 341
Регистриран на: Съб Юни 12, 2010 5:12 am
Местоположение: варна

Болата 2015

Мнение от SANTIMIR »

някакво инфо за ,,Болата ,, или Шабла - някакви риболовни подвизи за дълбокия север има ли ??? :fishing7: :fishing6:
Бобo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 9:33 pm

Re: Болата 2015

Мнение от Бобo »

Миналата събота и неделя бях на Шабла.Събота влязох с харпуна да поогледам кое как е и излязох веднага,щото не можеше да се плува от медузи.Имаше две лодки в морето срещу Нефт и Газ,но като ги загледах се оказаха някакви плажуващи ентусиасти.В неделя пак влязох но на друго място и се оказа,че под водата си върви доста прилична риба(видях 4-5 добри пеленгаса,а аз успях да си гръмна 2 офицерски кефала). Имаше малки пасажи по 5-6 риби а минаваха и самотни екземпляри.Хора по брега видях двама или трима и те търсеха попчета. И те така...


Поздрави
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Болата 2015

Мнение от nabor4eto »

Някой от колегите във форума беше написал , че били сложели бариера и не пускали с лодки...нямало такова нещо...мой приятел ходи миналата седмица , но с харпун....май ще трябва да влизаме и да пробваме :fishing3: ....
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
SANTIMIR
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 341
Регистриран на: Съб Юни 12, 2010 5:12 am
Местоположение: варна

Re: Болата 2015

Мнение от SANTIMIR »

да трябва да се пробва но времето все едно такова , мен ми са 107 км. до болата , а и съм свободен събота и неделя .
ri4kata
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Окт 22, 2013 1:09 pm

Re: Болата 2015

Мнение от ri4kata »

Хващат ама никой не говори!
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: Болата 2015

Мнение от fishermann2 »

ri4kata написа:Хващат ама никой не говори!

Колега,като гледам и ти колко си "говорил" от Октомври 2013г. досега... :shock:
goro21
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Нед Апр 06, 2014 10:34 pm
Местоположение: Варна

Re: Болата 2015

Мнение от goro21 »

Е ето аз пиша на 09.07, пълно капо на болата от 8-13ч ако не броим дребния барбун
SANTIMIR
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 341
Регистриран на: Съб Юни 12, 2010 5:12 am
Местоположение: варна

Re: Болата 2015

Мнение от SANTIMIR »

късно инфо ; двама приятели в петък на болата по 15 кила сафрид на човек - ние отидохме в събота с ортака и имахме 8 кила двамата до 13ч. в неделя още един опид и направихме 4 кила общо до 12ч и 8 кила попче до 14ч .
zankovi
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Май 30, 2015 6:52 am

Re: Болата 2015

Мнение от zankovi »

вчера 29 08 2015 от 13 до20 часа трима в лодката 16кг сафрид и една цганка. Пръсната риба
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Болата 2015

Мнение от КИРО »

На това място
Изображение

от 17:30 до 19:30 по една доза на калпак.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
ri4kata
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Окт 22, 2013 1:09 pm

Re: Болата 2015

Мнение от ri4kata »

тази тема неможе ли да се премести в риболов от лодка?иначе днес на болата от 06 до 10ч 2-3кг сафрид и 3 бр циганка
SANTIMIR
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 341
Регистриран на: Съб Юни 12, 2010 5:12 am
Местоположение: варна

Re: Болата 2015

Мнение от SANTIMIR »

на болата вчера ,до обяд пръснат сафрид -след обяд по една две бройки и тук таме синджири .Ний завършихме с 6 кила в лодката ,като си тръгнаме по врема на големия мач ,акумулатора сдаде багажа и бяхме без сонар почти през целия риболов . Колегата се прибрал с 15 кила .
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Болата 2015

Мнение от ianimar »

КИРО написа:На това място
Изображение

от 17:30 до 19:30 по една доза на калпак.
красива снимка :smt023 ,а това с дозите много наркоманско,както като си купувам червей и като кажа дай една доза ми става някакси неудобно :drinkers:
ribar0
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Окт 25, 2018 8:56 pm

Re: Болата 2015

Мнение от ribar0 »

Колеги, аз съм от местните, много моля от тяхно име, всеки, който дойде на Боата, като си тръгне/с риба или без риба/ да си събере боклука, защото като отида там, мога да видя кой какво е пил, ял и ...............
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Болата 2015

Мнение от КИРО »

ribar0 написа:Колеги, аз съм от местните, много моля от тяхно име, всеки, който дойде на Боата, като си тръгне/с риба или без риба/ да си събере боклука, защото като отида там, мога да видя кой какво е пил, ял и ...............
Приятел,като гледам в последно време какво става там,най-добре е да се затвори Болата от вашия кмет,
( на Българево ).Поне за сега - ваше землище е,изисквайте си правата.После,участвайте в проекти,разширете
пътя,направете зони за лодки с подходящите паркинги и такси,направете места за плажуващите и техните коли,
и пак такси за паркинги,охрани и т.н.,и си инвестирайте средствата за Българево.Само с данъци не става,а ви краде държавната администрация на поразия / вий си го знаете де /.
20 - 30% от тези средства да остават за Българево,кмета ви ще има свобода за действие,естествено с решение на
жителите на Българево,не самолично.
Но от тазгодишните ми "екскурзии" до вашата територия,( едната беше за риболов) ,направо бях шаштисан
от това което става на брега на залива.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”