Зарган 2015

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
Аватар
miroki
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Нед Авг 08, 2010 4:49 pm

Re: Зарган 2015

Мнение от miroki »

djakdjak_63 написа:Уикипедия Зарганът (Belone belone) (наричан и морска бекаса) е морска, стадна риба. Защо колегите от Варна я назовават заргана не знам. Нищо лично. На юг от Бургас много постоянство от 3 до 10 риби за 5 часа.
Да, рибата се казва Зарган.
Когато на буната някой пита, каква риба кълве, като кажа зарган, никой не чува, като кажа зарганааа всички чуват. Та затова. По-благозвучно за казване (викане) на висок глас.
:D
Изработка на сайт: http://www.sitemiroki.net
РибаряМБ
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Сеп 07, 2015 8:37 pm

Re: Зарган 2015

Мнение от РибаряМБ »

Вчера на 1ва буна пак капо,явно зарганите са си били камшика.
Аватар
dvdimitrov
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2014 9:22 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2015

Мнение от dvdimitrov »

И днес на 1ва буна нищо, времето идеално за риболов, ама няма риба!
Аватар
batbubi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 9:19 am

Re: Зарган 2015

Мнение от batbubi »

Днес, на Слънчев ден, от 8 до 11,30 - прекрасно време, делфинчета разни скок-подскок, морски кокошчици си кудкудякат, а Аз се скапах от хвърляне без грам удар. Както пее, една откачалка "...страхотен ден, а там долу е мрак ..."
0885022272 / 0885897615
Момчил Димитров
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Дек 05, 2012 6:06 pm
Местоположение: Ахтопол

Re: Зарган 2015

Мнение от Момчил Димитров »

Риба има все още доволно,като за декември е много добре бих казал!
Някой ден рибата в черно море ще я гледаме само на снимка и то от миналото :(
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2015

Мнение от shturetc »

Първо искам,с прискърбие,да съобщя,че на 11 декември ни напусна завинаги една емблематична личност,чудесен човек и колега-рибар бат'Куинс.
Списваше в Булти-групата,не е изключено и тук да е пускал репортажи...


После...днес(то пак станало вчера)-13.XII рекох да разпусна малко на Моста(Бс).Разставих се в 11:30ч.Морето-тава.Атерините се шашкаха точно както заргани ги подпират отдолЕ.Само че,до 16ч валатирах тежко,макар веднъж нещо(допускам-зарган) ми повлече 7-8 м плувката и...ми отмъкна живата атеринка.Имах още едно повличане,но видях "злосторника",а той взе че и се хвана--потапник с къса, зарганоподобна(или по-скоро сайроподобна) човка и оранжевочервени оченца! Извадих го (за да не съм пълен валат),прегорих с фаса влакното,понеже беше глътнал куката у гъзО,барабар с атеринката,потупах го нежно по пухкавото дупЕ с думите:"да не съм те видял да ми наобикаляш повече тапите,мискинино" (3-ят потапник ми е за последните 6-7 години) и го пратих да се плацика обратно в морето.В интерес на истината,патокът,след като взе на юруш 30-ина метра надалеко от мен,пооправи пера,разплацика трътка и по нищо не даде признаци (и то в следващите два часа,в които му наблюдавах маневрите),че кукичката му е причинила каквато и да било вреда...Но и до плувките ми повече не приближи....Както и зарганите.
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2015

Мнение от shturetc »

Колеги,чуват се слова за по 30-ина--40-ина каиша към'то Синеморец,ама....да не взема да подведа някого..Пък и да не взема да взема рибите на местно-вършеещите дерибеи?!?...Та,утре смятам,след 10 г. пауза,да почепкам хищнищи на сладководно(май Шарковецът ще ми види дебелия гъз;)--днес си заверих първото билетче от...горе-долу толкоз години).Пък после воаяжа до сухоземната граница с Република Пуйка, мож' и до морската ни граница с въпросната ни,южна комшийка да сляза...И без друго акъла ми е по-малко и от парите:)))
djakdjak_63
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Нед Апр 10, 2011 2:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2015

Мнение от djakdjak_63 »

Shturect, миналата седмица проби на Ахтопол, Синеморец и последна спирка Резово. Там един каиш. В петък Варвара и Ахтопол капо. Вчера следобед на Лозенец 7 бр, 2 откачени и две писалки пуснати. Рибата ако я има е следобед. Пак на Лозенец преди 3 седмици привечер за половин час 6 бр.
Момчил Димитров
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Дек 05, 2012 6:06 pm
Местоположение: Ахтопол

Re: Зарган 2015

Мнение от Момчил Димитров »

Друг път следобед,в събота сутринта 16,в неделя 18,следобед в събота 8,в неделя следобед 4.Рибата си продължава да си кълве най много сутрин,въпроса е,че я няма на всички места,а само на няколко.По точно само на едно айде така да го кажа :D.За го твърдя имам информация и също личен опит.
Някой ден рибата в черно море ще я гледаме само на снимка и то от миналото :(
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2015

Мнение от Митко Кирилов »

Браво, Момчиле!
Казаците я ловят край Крим до февруари/стръв пилешко, рядко и на блесни, но слабо/!
На какво излиза сега: май морските червеи изчезнаха!
Аз последно, когато пробвах един прът, опитах на резенчета сланина, но без резултат!
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
ARMANIO
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 288
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 2:42 pm

Re: Зарган 2015

Мнение от ARMANIO »

В интерес на истината по това време на годината трябва да го намериш около кой камък се е групирал малък пасаж и да береш през 10-15 мин. по риба. Точно това се случи събота на Силистар, колегите дърпаха по някой дребен зарган, но само пред "тяхната" скала, а ние отстрани си плакнехме червеите. Поразходихме се до Резово, послена Синеморец и Ахтопол, но ..........
За закриването на морския врътнах класическо капо.
Догодина пак :D
Javor
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:32 am
Местоположение: Varna

Re: Зарган 2015

Мнение от Javor »

Ей тази риба все пред "нашия" камък :wink:
Прав си че е малко и е групирана и трябва търсене всеки път.
Дръпнахме по 20 тина риби с колегата основно дребосък, май това беше за последно тази година.
За сравнение предния уикенд дръпнах 130 броя, а по-предния 85 на Синеморец.
Но рибата вече се спаси от нас извън граница.
Момчил Димитров
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Дек 05, 2012 6:06 pm
Местоположение: Ахтопол

Re: Зарган 2015

Мнение от Момчил Димитров »

Митко Кирилов написа:Браво, Момчиле!
Казаците я ловят край Крим до февруари/стръв пилешко, рядко и на блесни, но слабо/!
На какво излиза сега: май морските червеи изчезнаха!
Аз последно, когато пробвах един прът, опитах на резенчета сланина, но без резултат!
Митко,тука все още имаме блатен...вие му казвате морски червей,от Варна наскоро имаше доставка ;).Така че риболова продължава с пълна сила.Тук също го ловим до февруари като се намира алтернативна стръв :).Зарганът е гладен и не подбира много много.Мога да кажа какви количества зарган се ловят нощно време на мола,но колегите да не се обидят,защото според тях заргана е избягал от територията на България :).За сведение снощи и оная вечер всяка лодка има между 30 и 40 кг.
Някой ден рибата в черно море ще я гледаме само на снимка и то от миналото :(
Javor
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:32 am
Местоположение: Varna

Re: Зарган 2015

Мнение от Javor »

Момчил Димитров написа:....Мога да кажа какви количества зарган се ловят нощно време на мола,но колегите да не се обидят,защото според тях заргана е избягал от територията на България :).За сведение снощи и оная вечер всяка лодка има между 30 и 40 кг.
Е за какво да се обиждаме, щом казваш значи е така. Далеч съм от мисълта че познавам по добре от тебе риболова по южното черноморие. Аз изводите си ги правя от собствените резултати.
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2015

Мнение от Митко Кирилов »

Който може да хваща и сега зарган, си го може! За съжаление Варна е далече и от Крим и от южното ни Черноморие. Полека полека ще се стягам за новия сезон.
Що се отнася до "камъка" всеки го е изпитал: или само пред твоето място излиза, или гледаш до тебе как ловят!
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”