Зарган 2015

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
Аватар
Kodjito75
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 821
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 9:29 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2015

Мнение от Kodjito75 »

Това кога е с осемте риби.
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2015

Мнение от ianimar »

Kodjito75 написа:Това кога е с осемте риби.
днес от 13ч до 15ч.
Аватар
miroki
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Нед Авг 08, 2010 4:49 pm

Re: Зарган 2015

Мнение от miroki »

Явно си имал водолазен екип, в предвид времето.
Браво за ентусиазма.
Изработка на сайт: http://www.sitemiroki.net
Аватар
Kodjito75
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 821
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 9:29 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2015

Мнение от Kodjito75 »

Аз първо ходих на ной и после се преместих на 1 буна ама тоя дъж ме изгони към 12.00 съответно капо.
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2015

Мнение от ianimar »

след 12,30 вятъра и дъжда спряха до към 14,30.ти ли беше този надъхания който дойде към12ч и след 10минути те наваля и възира,
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2015

Мнение от shturetc »

Днес се паркирах на бургаския мост с тапи.
Всичката риба-активна.Колегите,които хвърляха за попчета,взимаха добри лихнари.Тези,които баха заложили на клатене на чепаре разбиха атерината(ама наистина я разбиха-взимаха по 5-6-7 риби на всяко пускане--бат'Наско заформи поне кило и половина-две горчивка).Аз подбрах от чепарето няколко дребни атеринки,заложих ги на тапите и... за около 3 часа и половина инкасирах 15-ина удара на заргани,от които забих само 5 риби.Някъде към 3 и нещо удари мощен вятър от север(почти като шквал дойде,пущината).Хвръхнаха торби,изпопадаха въдици и колелета...След малко ръсна и дъжд.10-ина колеги се скатахме под навеса да изчакаме да отмине гадния фронт(половин час да трая дъжда-не повече),но... повече риба не удари.Никаква.
Взе да се здрачава и...сбрах такъмите.Вече пред нас люрна втори,доста по-силен дъжд.Стана ми леко тъжно за колегите,които останаха да чакат активизация на попчетата на Моста.
kostadin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 107
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 6:53 pm
Местоположение: VARNA
Обратна връзка:

Re: Зарган 2015

Мнение от kostadin »

днес след дъжда 2 заргани на 1 ва буна духна силен вятър инак щях да я отвъдя.
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2015

Мнение от shturetc »

И днес повторих вчерашното упражнение-към 12:30 акостирах на Моста.Навсякъде вреше от атерина,ама...рибата НЕАКТИВНА. Рекох си :Логично,заргана я е подпрял отдолу и я тресе страх.Мен ако ме гонят две-три мечки(една я сборвам отмала 8) :lol: ) шЪ ям ли или само петите ми ще се виждат.Преди да разпъна ,ми рекоха за взети два карагьоза от Наско на чепаре :shock: Отидох да полюбопитствам.Наско отвори торбата.Гледам наистина един блечокарагьоз и...ма'аму стара-един прекрасен чернокоп от тия ,'дето рядко взимахме и с лодките!!! Е,картината ми се изясни за всеобщата неактивност на рибите (и попчеулова бил/беше слаб).
С'я,нЕма се връщам я.Опънах три(бракониерско ТРИ :oops: ) въдици с плувки,напълних една бака с морска вода,разп'нах чепарето (въдица Nr.4) и...взех да мамя атеринките.С много труд и мъка излъгах няколко и....абе,да не разказвам целия си риболов миг по миг.Днес имах САМО 5 удара на заргани (неактивна рибата ви казвам,наплашена).За разлика от вчера празно нямах и завърших със същия резултат -- 5 заргана.4 от тях един башРибарин е постнал във форума на Булти ;)


ПП знам,че и мнооого лодкари-мрежари четат с любопитство форума и...понякога ми се ще да скатавам нЕкои работи,ама.... :smt108
...Колеги,не събирайте още такъмите и не зазимявайте надуваемите и пластмасови корита!В момента риба има и,вероятно,ще има още доста време.Под риба визирам чернокоп(дори лефери и гофани),заргана и дори паламуд!Едри попове и лихнари тоже.Наслука и наздраве! :drinkers:
Ribarina
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1152
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 1:11 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Зарган 2015

Мнение от Ribarina »

Изображение
Аватар
miroki
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Нед Авг 08, 2010 4:49 pm

Re: Зарган 2015

Мнение от miroki »

Браво.
Моста (естакадата) е много хубав.
Нашия още го няма, след като го изрязаха. Да се надявам да го проима и него.
Изработка на сайт: http://www.sitemiroki.net
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2015

Мнение от shturetc »

miroki написа:Браво.
Моста (естакадата) е много хубав.
Нашия още го няма, след като го изрязаха. Да се надявам да го проима и него.
Aбе,да е хубав ,да е хубав...колко да е хубав :roll: :D
Ние сме му свикнали-ползваме го вече близо 33 години.Чудесно съоръжение,каквото вече никога няма да бъде построено в България (в смисъл,алея за разходки,каквото представлява--инак,ако е за приставане на луксозни яхти и по-'убави неща ще се сътворят).С един глуповат,козметичен ремонт преди 2-3 години го направиха по-лъскав и...мнооого по-непригоден,отколкото бе едно време.Най-малкото отнеха му осветлението ! Ама,дълга тема е тази за "правилното усвояване" на милиони евра от еврофондовете....

Днес 3 отървани и 7 хванати заргана (толкова се оказаха в мивката-на място грешно ги бях преброил 8 - извинявам се на Косьо и останалите подлъгани колеги от мен с цяяяла бройка :wink: ) , като всичките бяха прилични каиши.Може би денят с най-качествени риби до днес.
Времето-12:30--16:30ч.,като в последния час и нещо удари нямаше.
Видях на плочата нервно изоставена доза блатен червей.Може би колега се е мъчил да подлъже зарган на бомбарда сутринта :roll: Нито се шегувам,нито се бъзикам,нито искам да намаля потреблението на блатен/морски червей,но наблюденията ми от повече от 10 години при ноемврийския риболов на зарган на Моста в Бургас са ,че отказва червея и налита на атеринките!!?!
Аватар
miroki
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Нед Авг 08, 2010 4:49 pm

Re: Зарган 2015

Мнение от miroki »

Е и аз помня, как се ловеше риба от нашето. И имаше псувни по сърфаджиите, че обираха месините.
Но нашия го отрязаха и го няма.
А вашето си го има.
Изработка на сайт: http://www.sitemiroki.net
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2015

Мнение от shturetc »

miroki, ти от Шкорпиловци ли си? Питам,защото не си упоменал местонахождението си в своя профил,а и,доколкото знам,там е имало голяма естакада навътре в морето?! За съжаление никога не съм бил на това красиво място и дори не зная от какво е било изградено въпросното съоръжение.Ако е било от метал...(пишеш,че са го срязали)...,ами,при не добра подръжка и последвала корозия на материала(съответно опасност за хората да го ползват)--нормално е да изрежат въпросния мост.
Моста(мостика,Символът на Бургас,естакадата и т.н.,и т.н.) е бетонова конструкция.Разбира се и тя не е застрахована от пораженията на времето .5-та колона ,от морето към брега ,е с наклона на кулата в Пиза...уж щяха да я изправят при ремонта по някакъв си начин,ама....тц.Няма да се изненадам,ако след някое и друго десетилетие и нашият Мост изчезне...като мостчето в Несебър,което помня отпреди 4 десетилетия или като някои от арматурните мостчета в Сл.бряг,пак от време оно,но...ще се повторя--бетона е доста по устойчив на корозионните процеси,предизвикани от агресията на морето и солената вода материал,отколкото метала.


ПП Извинявам се за спама.
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Зарган 2015

Мнение от 1000n »

Kodjito75 написа:За това аз започнах да си вадя чер.сам и съм много даволен големи и дебели.
Но не мога да слъча на риба .
То и аз не случвам на риба, но се успокоявам с оправданието, че съм далеч от морето. :wink:

А червеите откъде ги вадиш ако не е тайна? :?:

Преди години, когато по магазините не се продаваха морски червеи
и аз си ги вадех на новия или на стария канал.
Но когато последно минах да огледам района
и да хвърлям за карагьоз под големия мост
направо се уплаших - всичко оградено
и навсякъде пълно със зли огромни песове,
големи, колкото магарета. :shock:

Все пак ако всичко е оградено около новия и стария канал,
то би трябвало червеи да могат да се извадят
и навътре по брега на Варненското езеро. :roll:

Например може би около Тополи или пък около Белослав да има червеи.

Ще се радвам ако някой сподели за място,
откъдето все още могат да се извадят червеи.
Знам, че една година може да има червеи на дадено място,
а друга година на същото място да ги няма.
Мен ме интересува дали някой може да каже за място близо до Варна,
където няма огради и човек може да извади три-четири лопати с пясък,
пък дали ще има късмета да намери там и червеи вече си е отделен въпрос.

Който има лодка на стоянка явно няма проблеми в това отношение.
Ако аз бях на мястото на Киро, например,
за стръв (дори и за попчета) щях да използвам само морски червеи,
които би трябвало да могат да се извадят около лодката му.
И както в последно време зарганите са навътре,
който има лодка просто може да я закотви на 150-200 метра от брега
и да си мята с бомбарда за зарган - тогава няма да му трябват на човек
скъпи пръти, макари и влакна, които са нужни на нас бреговаците,
за да можем да мятаме, колкото се може по-навътре бомбардите.

Наслука на всички! :D
Аватар
miroki
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Нед Авг 08, 2010 4:49 pm

Re: Зарган 2015

Мнение от miroki »

Аз сега видях, че нямам местонахождение, извинете ме.
От Варна съм. И имаше подобно мостче на северния плаж до рибарския. Последно и заведения имаше върху него.
За това направих аналогия с бургаското.
На Шкорпиловци отрязаха малкия мост, който бе на метеорологията и сега се преместиха на големия, поради което го забраниха за риболов.
Някой им бе отрязал кабелите и това бе причината да го заключат.
Големия е много висок и малко неудобен за риболов. Но излизаше риба, ходил съм и за калкан там. А от малкия сме ловили доста преди да го пенсионират.
На златни пясъци също не работи мостчето. И сега разчитаме на тетраподите по буните, които са много неудобни.
Изработка на сайт: http://www.sitemiroki.net
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”