Зарган 2015

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
djakdjak_63
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Нед Апр 10, 2011 2:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2015

Мнение от djakdjak_63 »

Уикипедия Зарганът (Belone belone) (наричан и морска бекаса) е морска, стадна риба. Защо колегите от Варна я назовават заргана не знам. Нищо лично. На юг от Бургас много постоянство от 3 до 10 риби за 5 часа.
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2015

Мнение от ianimar »

djakdjak_63 написа:Уикипедия Зарганът (Belone belone) (наричан и морска бекаса) е морска, стадна риба. Защо колегите от Варна я назовават заргана не знам. Нищо лично. На юг от Бургас много постоянство от 3 до 10 риби за 5 часа.
по прицип си прав,но ние и викаме така щото при нас на север има само женска,и затова е заргана :drinkers:
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2015

Мнение от ianimar »

и от днес 2 следобедни риби.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2015

Мнение от shturetc »

На Моста в Бургас днес валатаджии нямаше.Кой с една,кой с две,кой с три,кой с четири риби...Аз се разписах с два заргана.В интерес на истината всичките човки са от каиш нагоре!
Утре,живот и здраве,пак сме там.Времето-приятно,компанията-горе-долу бива.К'во да правим по къщята;)
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2015

Мнение от карид »

За надъхване за уикенда.
Вчера се откопчих от задачките и пак на черешата. Че и черешки имаше.
Изображение
Сулган също-даже ме охлади два-три пъти от кръста надолу и ми взе червеите към края на риболова. Даже и една изядена кука имах. Сухото дупе просо сънува са казали хората. На финала 18 бр., едно пуснато и 2-3 откачени и още 10-ина подгонвания. Като за Декември и за 2-3 часа добре.
Ей ги под душа.
Изображение
Аватар
Kodjito75
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 821
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 9:29 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2015

Мнение от Kodjito75 »

Днес на Сл.ден закрих риболова пак капо.
Имах само 1 кълване за 3 часа .
Аватар
batbubi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 9:19 am

Re: Зарган 2015

Мнение от batbubi »

Днес на Рубин, на външните плочи и на железата в дясно от 9 до 15.30 се получи страхотен плаж и грам намек за риба на трима човека. Общо взето около 10 човека през деня - 2 риби ( ма коя беше мъжка и коя женска не видях)- хааа- ха....минах после към 16 през паркинга на слънчев ден ..там един колега беше с една риба от Ной от събахлян...на Слънчев денощеимаше 6-7 човека,но ........
0885022272 / 0885897615
Аватар
biserkehayov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Сря Юни 08, 2011 9:33 am

Re: Зарган 2015

Мнение от biserkehayov »

Привет колеги днес беше труден за риболов ден. :fishing7: преди обед много тренировки , хванахме хубав тен :) Kojito75, трябваше много търпение и много късмет, който днес беше с мен :) може може е самохвално, но след 15, 30 до 16,30 7 добри рибока.
Вчера я статистиката на плочата на Дружба от 10 до 15 двамата с Милен по три риби. Само ние хванахме.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
зарганджия
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Окт 15, 2015 3:19 pm

Re: Зарган 2015

Мнение от зарганджия »

Вчера от 8 до 10 на плочите на Рубин с още един колега, 2 зизита, ама поне хубави.
Аватар
vasko8008
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Окт 27, 2010 10:20 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2015

Мнение от vasko8008 »

Днес реших да направя закриване.Бях с настроика за капо, но Нептун не мислеше така. В краина сметка приключих към обяд с 7 хубави заргани. Това на Слънчев ден.
Аватар
batbubi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 9:19 am

Re: Зарган 2015

Мнение от batbubi »

От14 30 до 16.40 на Рубин на външните плочи Аз и още един колега хванахме по 4-5 риби ,а други двама с по 2-3.....
0885022272 / 0885897615
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2015

Мнение от карид »

Изображение
В събота за почти цял ден-15 добри зизита=1,3 кг. Много тънко пипане, предимно сутринта и после чак следобеда. Между 10 и 14 ч. дълга предиобедна и следобедна почивка.
В неделята смяна на местото и само 5 бр. Аз май затапих и закрих сезона.
Аватар
batbubi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 9:19 am

Re: Зарган 2015

Мнение от batbubi »

Вчера, на Рубин, на обичайното ми място , от 8 до 12 - 3 бр., като реално бяха хванати до 9 на максимална дистанция. Ако сутринта бях цъфнал по-рано, може би щяха да са с няколко повече, защото до 9 с падането си, бомбардата пръскаше много риба. Пипаше много леко, а реално и рибата от събота и тази от неделя, нямаше грам нищо в коремите си......
0885022272 / 0885897615
Аватар
vasko8008
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Окт 27, 2010 10:20 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2015

Мнение от vasko8008 »

batbubi написа:Вчера, на Рубин, на обичайното ми място , от 8 до 12 - 3 бр., като реално бяха хванати до 9 на максимална дистанция. Ако сутринта бях цъфнал по-рано, може би щяха да са с няколко повече, защото до 9 с падането си, бомбардата пръскаше много риба. Пипаше много леко, а реално и рибата от събота и тази от неделя, нямаше грам нищо в коремите си......
И аз забелязах моите,че са с празни тумбаци. Явно увата си е била камшика.Което пък значи че и заргана скоро ще отпраши на юг
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2015

Мнение от Митко Кирилов »

И аз да се похваля….с закриване на сезона и зазимяване на такъмите!
След като саморемонтирах счупения си на две карбонов прът, в неделя реших да проверя резултата от ремонта.Запасих се, за всеки случай, с резен сланина и минах да си купя морски червеи.Ама ядец: магазинът затворен.Не ми се обикаляше: в крайна сметка друга беше целта, а и отпуснатото ми време беше малко и се инсталирах на 3-та буна.Започнах с бомбардиране проверката за ремонта и всичко беше така, както преди него!Вместо морски червеи на куката зареждах тънко резенче сланина.До мен имаше колега и той на бомбарда, но с морски червеи.
При мен след всяко второ, трето хвърляне оставаше парченце сланина на върха на куката
/ когато съм бил с морски червеи това винаги е било за мен индикатор за наличие на зарган !/, докато при него червеят си оставаше непокътнат!Имаше нещо, което изяждаше сланината, но нито той нито аз можахме да извадим нещо. Дистанцията и при него и при мен беше максимална, но така си останах с капото и….. с удовлетворението, че добре съм си направил ремонта.
За сланината: обичам да експериментирам и ще направя проба с нея през новия сезон!
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”