Зарган 2015

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2015

Мнение от карид »

Малко рибки и от мене.
Изображение
До обед през 30 мин. излизах на терасата кат вързано добиче да гледам дали дъжда е спрял, ама чак къмто 12 ч слънцето се показа за малко,дъжда намаля, бат Стани ми каза , че по трасето Бургас-Созопол дъжда почва да спира и айдееее на черешата. С една доза червеи. Първите 10-ина мятания без удар и без червей баси. И после като влязох във форма и като влязоха и рибите... Ми гол след гол дакато не свършиха червеите. На три пъти ме валя дъжда и тъкмо съхнех и пак почваше. Ма така е по-интересно, и сулгана беше добър и рибата озлобя и за час и малко -колкото толкова 13 риби и една пусната и още 10-ина леки пипания. Интересни едри риби с къси човки дръпнах, а дребните бяха с по -дълги от техните.
Изображение
Сезона тепърва започва колеги!
kostadin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 107
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 6:53 pm
Местоположение: VARNA
Обратна връзка:

Re: Зарган 2015

Мнение от kostadin »

на кое място ги хвана не разбрах?
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Зарган 2015

Мнение от G.Petkov »

shturetc написа:Днес се паркирах на бургаския мост с тапи...
Здравей колега, зачетох се в твоите постове и реших да те попитам:
- Защо на тапи, а не на плувка на мач ?

Аз така ловя заргана в Гърция.
Верно, плувката ми е едричка, за да мога да замятам на голяма дистанция, ама все пак не е тапа !

И втори въпрос, че ми е любопитно:
- Тези рибки, атеринки, живи ли ги държиш или слагаш мъртва рибка на куката ?
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2015

Мнение от shturetc »

Kарид,к'ви са тези сайри,'дето си ги морил в Черно море?!?:)))
Майтапа настрана,браво за ентусиазма,неохладен дори от днешния дъждовен ден! Взимай си зарганджийската отпуска.Почва се;)

Колега G.Petkov,под тапи,визирам именно плувки .Ползвам подвижни между 6 и 15 гр. По-малограмажните не са подходящи за вълните в морето и ема,с който работя-ЖИВА атеринка(рибетата държа в съд с морска вода,която периодично сменям).Освен плувки,ползвам и плуващи бомбарди...понякога на тях има по-добър резултат!? Влакното ми е 0,12-0,14 фк(около 2 м бидем),куката-нр.10-11. Абе 1:1 с линията,която ползвам при работа с бомбарда и блатен червей .
Подходящи са и мачови пръчки,и болонези,и щеки...предполагам,че и на волта ще стане,ама не съм пробвал;) Само директен не става,защото след удара на заргана е необходимо да му се дадат едни 10-20м (поне) да поведе стръвта,да я умъртви и да я нагълта (това е и причината за онази кървава снимка с поразчекнатите човки).Работя с отворен бигел(може и с развит докрай аванс).
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2015

Мнение от ianimar »

днес за малко да регистрирам първото капо за сезона,но някакси го спасих :lol: ,риболова /ако може да се каже риболов/протече на 1буна,писател,вълнолома.
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2015

Мнение от ianimar »

ебаси забравих най-важното,1риба на писател,имаше и още една но нея неможах да я вдигна не че беше голяма но се откачи при вдигането.
Аватар
batbubi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 9:19 am

Re: Зарган 2015

Мнение от batbubi »

Аз обаче регистрирах ! Знаейки, че на Дружба няма да става , за всеки случай направих една тъпоумна обиколка : между 8-8.30 - Рубин , плочите - постоянен вятър със силно течение - не става ; Ной - един човек за кая, но за зизи не става ; паркинга между Ной и Слънчев ден , както и на последния - не става ....тъпоумието се изчерпа и газ към Фичоза : Рибарската буничка - гадни силни пориви от Юг, от към хижа Черноморец - не става; малко по- в ляво (под обръщача в ляво камъните ) - горе долу става - 50-60 хвърляния без удар; от там на Ветеран - най-ставащо - 50-60 хвърляния без удар ; от там , около 11.40 , тъпоумието тотално се изчерпа и след 50-60 дърти псувни - Go Home. Хубо, че не хванах, че тогава тъпоумието няма изчерпване....
0885022272 / 0885897615
k0c3t0
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Мар 29, 2011 11:10 pm

Re: Зарган 2015

Мнение от k0c3t0 »

Днес на Тюленово 2 риби сутринта и след това 5 часа без удар.Тъкмо си викам айде да си ходим и последва мощен удар-взех да обирам,очаквайки да започне да скачат едни каиши ,а то една морска кокошка се беше хванала. Изобщо идея си нямам от къде се появи, ама ми взе акъла.За късмет се откачи и ми спести бая нерви по откачането. На вътре (500м от брега) поне 10-тина РК та обикаляха като бесни и вадеха риба.Това ме наведе на мисълта,че ще е добре да се възползвам от улова им и на връщане минахме през Балчик-тъкмо едното корабче излизаше,имаше поне 1,5 -2 тона чернокоп. Взех си 10кг и газ към вкъщи.
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2015

Мнение от ianimar »

batbubi написа:Аз обаче регистрирах ! Знаейки, че на Дружба няма да става , за всеки случай направих една тъпоумна обиколка : между 8-8.30 - Рубин , плочите - постоянен вятър със силно течение - не става ; Ной - един човек за кая, но за зизи не става ; паркинга между Ной и Слънчев ден , както и на последния - не става ....тъпоумието се изчерпа и газ към Фичоза : Рибарската буничка - гадни силни пориви от Юг, от към хижа Черноморец - не става; малко по- в ляво (под обръщача в ляво камъните ) - горе долу става - 50-60 хвърляния без удар; от там на Ветеран - най-ставащо - 50-60 хвърляния без удар ; от там , около 11.40 , тъпоумието тотално се изчерпа и след 50-60 дърти псувни - Go Home. Хубо, че не хванах, че тогава тъпоумието няма изчерпване....
а аз се ядосах че не отидох на ветеран,предполагах че там ще е най добре
Аватар
paynera
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Пон Апр 11, 2005 12:07 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2015

Мнение от paynera »

batbubi написа:Аз обаче регистрирах ! Знаейки, че на Дружба няма да става , за всеки случай направих една тъпоумна обиколка : между 8-8.30 - Рубин , плочите - постоянен вятър със силно течение - не става ; Ной - един човек за кая, но за зизи не става ; паркинга между Ной и Слънчев ден , както и на последния - не става ....тъпоумието се изчерпа и газ към Фичоза : Рибарската буничка - гадни силни пориви от Юг, от към хижа Черноморец - не става; малко по- в ляво (под обръщача в ляво камъните ) - горе долу става - 50-60 хвърляния без удар; от там на Ветеран - най-ставащо - 50-60 хвърляния без удар ; от там , около 11.40 , тъпоумието тотално се изчерпа и след 50-60 дърти псувни - Go Home. Хубо, че не хванах, че тогава тъпоумието няма изчерпване....
Еиии , човек ТИ уби всичко детско в мен!!! И аз си мислих , че съм ненормален по риболова , ама ТИ си мазохист.
Наи обичам , зъби на бели риби да събличам
Аватар
batbubi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 9:19 am

Re: Зарган 2015

Мнение от batbubi »

Бе, преброихме се тук таме пичовете, дето сме възирали от от жените...
0885022272 / 0885897615
РибаряМБ
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Сеп 07, 2015 8:37 pm

Re: Зарган 2015

Мнение от РибаряМБ »

Днес капо на 1ва буна и много силен вятър.
k0c3t0
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Мар 29, 2011 11:10 pm

Re: Зарган 2015

Мнение от k0c3t0 »

Зарганата я няма.Днес на Фичоза от 14 до 16 часа без удар.Морето иначе си беше екстра.
Бях решил да не влизам тая година повече с лодка ,ама подочух че рибарите са взели чернокоп на мрежите пред Златните и Фичоза. А и вчера като идях РК-тата с колко риба излизаха, взех да се замислям. Баси филма.
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2015

Мнение от ianimar »

първите риби за декември,на сл.ден след обед
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
sttenli
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 4:51 pm

Re: Зарган 2015

Мнение от sttenli »

ianimar написа:първите риби за декември,на сл.ден след обед
Браво колега..... трябва да си упорит.
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”