Чернокоп 2015

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп 2015

Мнение от smel1968 »

ianimar написа:
smel1968 написа:Има някоя друга риба-2 хванати и една избяга във въздуха.
риба.jpg
риба2.jpg
като гледам земята ми ясно къде е това,може да мина да те видя.
Ок-мини ама звънни първо дали съм там,че вчера капо и на блесна и на воблер-вече не знам аз ли бъркам нещо с методите за риболов или просто няма риба.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп 2015

Мнение от dobria1 »

smel1968 написа:вече не знам аз ли бъркам нещо с методите за риболов или просто няма риба.
Нищо не бъркаш,остана и ти да бъркаш :wink: аз толкова нерви строших,дори и се разсърдих и бойкотирам.
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп 2015

Мнение от smel1968 »

dobria1 написа:
smel1968 написа:вече не знам аз ли бъркам нещо с методите за риболов или просто няма риба.
Нищо не бъркаш,остана и ти да бъркаш :wink: аз толкова нерви строших,дори и се разсърдих и бойкотирам.
Ами май няма -снощи пак проби до 22 часа-капо.Ама ще упорствам,преди 3-4 години го ловяхме нощем като влакното замръзваше по водачите,а снощи бях почти по къс ръкав.Странно че в мрежите на рибарите сутринта си има риби/половината живи/
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
Момчил Димитров
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Дек 05, 2012 6:06 pm
Местоположение: Ахтопол

Re: Чернокоп 2015

Мнение от Момчил Димитров »

Това ще рече,че рибите идват към брега по към сутринта,тоест трябва да се смени часа на ловене.Лошото е,че тогава е студено много.
Някой ден рибата в черно море ще я гледаме само на снимка и то от миналото :(
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп 2015

Мнение от smel1968 »

Момчил Димитров написа:Това ще рече,че рибите идват към брега по към сутринта,тоест трябва да се смени часа на ловене.Лошото е,че тогава е студено много.
И ми се спи-а и на работа трябва да се ходи-само пречки.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
Аватар
noemis
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 10:25 pm
Местоположение: на юг от Бургас и на север от Тюленово
Обратна връзка:

Re: Чернокоп 2015

Мнение от noemis »

Последните ми наблюдения са, че чернокопът (вече масово 100 и над 100 гр) все още е пръснат и много наяден (има доста дребосък и на места буквално плува в манджа), ще рече капризен. Има го, но не иска да яде. Сафрида същата работа - под лодката с минути се изтичат огромни пасажи, но не пипа чепаретата - взимаме риби само на закачка. Под него на дъното се появяват пръснати единични бройки чернокоп, който рядко се хваща - само на сафридено чепаре като се закача съвсем леко на върха на устата, съответно и се откача лесно. Като го качиш в лодката връща парчета риба.

С вобрерите успех имам само вечер на смрачаване и по тъмно (вече рибите са около 150-180 гр). Пробвайте да влачите по вашите си места, но в по-плиткото (3-5 м) с походящи сигнално жълти/светлорозови воблери (или комбинация) с много бавна скорост (около 3 км/ч - колкото по-тъмно, по-бавно). Чепарето над воблера с 5-10 куки, но поне 8-9 см дължина на октопода/перото (пак същите цветове). Трябва да са големи, иначе отива само на воблера.
Добре е като се минава през деня да се запомни къде час-два преди залез се застоява дребосъка - по-късно ако има чернокоп пак там се върти.

Та така: през деня на малки куки, вечерта на големи примамки.

ПП. Наблюденията ми са за района около Маслен нос.
balyk
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Окт 10, 2009 10:26 am
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп 2015

Мнение от balyk »

smel1968 написа:
Момчил Димитров написа:Това ще рече,че рибите идват към брега по към сутринта,тоест трябва да се смени часа на ловене.Лошото е,че тогава е студено много.
И ми се спи-а и на работа трябва да се ходи-само пречки.
Два-три пъти тази година го случвах късно-към 3-4ри за по 30мин.-1час работа(като преди това буквално не даваше никакви признаци на присъствие), но все пак избиваше. Нещо в последно време окапах и нямам силички да стоя до тогава и въпреки това когато беше пълнолунието колега, който ловеше с нас спомена, че е хванал риба сутринта към 5.00 на ем.
което ме замисли, не каза дали една или повече риби
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп 2015

Мнение от dobria1 »

smel1968 написа:Странно че в мрежите на рибарите сутринта си има риби/половината живи/
Нали знаеш как е когато ние вземаме(на плувки ) по мрежите е суша но когато почнат мрежарите да вземат ние ядем дръвцето и колкото повече риби има по мрежите толкова по малко се среща на плувка (без значение по кое време,познат ходи всяка заран(знаеш кой) и вземаше по някой риба а сега само укрепва характера.
Това с мрежите го наблюдавам от години но миналата година беше красноречиво на влачене имахме малко над 100 риби като същото време между нас и брега пуснаха 1500 метра мрежа на другия ден заранта малко над 40 риби а като изкара мрежата на тази дължина 3 риби а вземахме риба на около 10 метра от нея :lol: :lol: :lol:
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп 2015

Мнение от smel1968 »

Снощи продължих с упорството да пробвам-един удар и я изтървах.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
balyk
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Окт 10, 2009 10:26 am
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп 2015

Мнение от balyk »

smel1968 написа:Снощи продължих с упорството да пробвам-един удар и я изтървах.

В кой часови диапазон това ?
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп 2015

Мнение от smel1968 »

До 22 часа седях и ми омръна да чакам.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
balyk
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Окт 10, 2009 10:26 am
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп 2015

Мнение от balyk »

Благодаря все пак ! И аз мисля да я гоня вторник,сряда и четвъртък и задължително поне веднъж ще настоявам цяла нощ, да видя освен сополи дали ще хвана нещо друго :smt017
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп 2015

Мнение от smel1968 »

balyk написа:Благодаря все пак ! И аз мисля да я гоня вторник,сряда и четвъртък и задължително поне веднъж ще настоявам цяла нощ, да видя освен сополи дали ще хвана нещо друго :smt017
Сега се прибирам от командировка,но сутринта е имало в мрежите които са на входа на канала.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
balyk
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Окт 10, 2009 10:26 am
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп 2015

Мнение от balyk »

smel1968 написа:
balyk написа:Благодаря все пак ! И аз мисля да я гоня вторник,сряда и четвъртък и задължително поне веднъж ще настоявам цяла нощ, да видя освен сополи дали ще хвана нещо друго :smt017
Сега се прибирам от командировка,но сутринта е имало в мрежите които са на входа на канала.
Наканил съм се да я дебна цяла нощ :smt027 ,ако неще,утре към Бургаско.Търговците твърдят, че в момента всичката риба идва от Несебър...не знам колко е вярно...дет са вика прост и упорит :lol:
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп 2015

Мнение от smel1968 »

И аз отивам да пробвам-поне 2 часа ще покибича.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”