ЗАРГАН 2016

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
косьо72
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 10:56 pm
Местоположение: ДОБРИЧ

ЗАРГАН 2016

Мнение от косьо72 »

Здравейте
Не видях друга тема за зарган 2016 та за това да кажа и покажа.Днес около Балчик на проби за илария с бомбарда хванах това.
20160617_193535.jpg
На морски червей много плахо около 17.30-18.30 .
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗСМЪРТИЕ
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: ЗАРГАН 2016

Мнение от ianimar »

браво колега, спокойно можеш да отвориш нова 2016г.на вълнолома във Варна също излязоха няколко заргани.
Dragan123
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Сря Яну 29, 2014 7:53 pm

Re: ЗАРГАН 2016

Мнение от Dragan123 »

Честито на всички колега коце мерси че пусна снимка да изплакнем очите. Тази година много шантава работа още презз април на морска гара бях свидетел на извадени риби на клатене.
Момчил Димитров
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Дек 05, 2012 6:06 pm
Местоположение: Ахтопол

Re: ЗАРГАН 2016

Мнение от Момчил Димитров »

Вярно е,че е шашава работа,тука при нас май месец се ловеше зарган,все едно е септември месец.И бяха всякакъв размер и дребни и много големи.Дано да има есента......
Някой ден рибата в черно море ще я гледаме само на снимка и то от миналото :(
Dragan123
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Сря Яну 29, 2014 7:53 pm

Re: ЗАРГАН 2016

Мнение от Dragan123 »

image.jpg
днес на 4 буна с бащата хванах 2
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: ЗАРГАН 2016

Мнение от Митко Кирилов »

Че се хвалиш с 2 заргани-хубаво, но защо не се похвалиш как набра и смота такъмите на колегата на 30 м от теб?
Научете се да хвърляте!
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Момчил Димитров
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Дек 05, 2012 6:06 pm
Местоположение: Ахтопол

Re: ЗАРГАН 2016

Мнение от Момчил Димитров »

Митко Кирилов написа:Че се хвалиш с 2 заргани-хубаво, но защо не се похвалиш как набра и смота такъмите на колегата на 30 м от теб?
Научете се да хвърляте!
Ми то много трудна задача им поставяш бе Мите.Ти ела да видиш тука есента какъв смях е като дойдат с шаранджийските пръчки по 2.70 и почнат да хвърлят където си искат :D :D
Някой ден рибата в черно море ще я гледаме само на снимка и то от миналото :(
zliaster

Re: ЗАРГАН 2016

Мнение от zliaster »

тва е нещо като на Аладжа банка когато избие лефера .. 200 лодки .. всички тролят в една посока .. минава един напреки и обира нечия линия :Д чак на бой ще си скачат от лодките .. цигания пълна ;щ дърпам си аз на ачика .. спокойно ми е .. няма аматьори наблизо :Д
Dragan123
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Сря Яну 29, 2014 7:53 pm

Re: ЗАРГАН 2016

Мнение от Dragan123 »

Колегата мога да ти кажа че сам си беше виновен аз мятах точно пред мен какво да направя че човека е стар и не вижда кьде му пада такьма при положение че аз мятам 2 часа преди той да дойде плюс това когато го закачих вториЯ пьт се преместих 20 метра от него стават 50 метра викам да го оставя мир да има да Ама не след като продьлжи да реве казах "на койт не му понася да се изнася" и си фана пьтя . И не се хваля че сьм хванал 2 писалки просто пускам инфо защито на някой може да му е полезно.
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: ЗАРГАН 2016

Мнение от Митко Кирилов »

Dragan123 написа:Колегата мога да ти кажа че сам си беше виновен аз мятах точно пред мен какво да направя че човека е стар и не вижда кьде му пада такьма при положение че аз мятам 2 часа преди той да дойде плюс това когато го закачих вториЯ пьт се преместих 20 метра от него стават 50 метра викам да го оставя мир да има да Ама не след като продьлжи да реве казах "на койт не му понася да се изнася" и си фана пьтя . И не се хваля че сьм хванал 2 писалки просто пускам инфо защито на някой може да му е полезно.
В риболова няма млад, няма стар! Има можеш или не можеш. Хвърлянията ми бяха с над дистанция 100 м с отклонение от правата в крайната точка на не повече от +/_ 5 м. Ако разбираш от геометрия, след като си се преместил на още 20 м /значи общо 50 м в дясно от мен/ , сам си отговарящ под какъв ъгъл си хвърлял и кой е сбъркал. Като за начинаещ, простено ти е!
Толкова по въпроса и си остани си със здраве!
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: ЗАРГАН 2016

Мнение от Митко Кирилов »

Момчил Димитров написа:
Митко Кирилов написа:Че се хвалиш с 2 заргани-хубаво, но защо не се похвалиш как набра и смота такъмите на колегата на 30 м от теб?
Научете се да хвърляте!
Ми то много трудна задача им поставяш бе Мите.Ти ела да видиш тука есента какъв смях е като дойдат с шаранджийските пръчки по 2.70 и почнат да хвърлят където си искат :D :D
Момчиле,
Реагирах не заради случилото се, а поради липсата на елементарна етика.
Свят пъстър, "хора" разни!
Между другото 2 дни залагах на дъно за кефалови, но без резултат. Имах 2-3 "нехарактерни" еднократни моментни удара. Най-вероятно от зарган. Морето вреше от хамсия, скачаща по повърхността, и най-вероятно отдолу е била зизи.
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: ЗАРГАН 2016

Мнение от Ribar »

На рибния пазар днес има зарган 16лв/кг..ако това е някаква ориентировачна информация за някой
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
Момчил Димитров
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Дек 05, 2012 6:06 pm
Местоположение: Ахтопол

Re: ЗАРГАН 2016

Мнение от Момчил Димитров »

Със сигурност не е черноморски,или ако е такъв,сигурно е от есента.Никой не се занимава с улов на зарган в момента,че да има за пазара.
Някой ден рибата в черно море ще я гледаме само на снимка и то от миналото :(
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: ЗАРГАН 2016

Мнение от Ribar »

Възможно е...не разбирам аз...пишеше жив..не видях да мърда, ама...
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: ЗАРГАН 2016

Мнение от rap66 »

Митко Кирилов написа:В риболова няма млад, няма стар! Има можеш или не можеш. Хвърлянията ми бяха с над дистанция 100 м с отклонение от правата в крайната точка на не повече от +/_ 5 м.
Прав си, положил си усилия да се научиш, и пари да се оборудваш. Но морето е на всички, колкото е твое, толкова е и на тоя дето ходи със шарайджийската пръчка, някога и той може да се научи :D
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”