Хамсия 2017

Модератори: emo vasilev, alekst

Аватар
sarfa
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 6:30 pm
Местоположение: Малко съм моряче и съм от Бургас и юга

Re: Хамсия 2017

Мнение от sarfa »

:fishing4: Здравей Санчес,лично аз съм слагал филенце от хамсия за стръв на чернокопа :fishing5: .Но жива не съм слагал. :fishing12:
Няма нищо по - хубаво от лошото време!
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Хамсия 2017

Мнение от rikitikitavi »

Вчера пред носа ка Калиакра огромни пасажи с хамсия. Рибите са към 10см големи.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: Хамсия 2017

Мнение от Ribar »

Предполагам, че на никой не му е интересно, щом не е отворена нова тема, ама аз да кажа какво видях и какво знам - на Морска гара Варна излиза хамсия..не е никак голяма, нито е много, но един приятел ми каза, че е хванал около 50бр преди 2-3дни. Аз вчера минах на разходка с малкия, видях да вадят по 1 на няколко пъти и веднъж 4ка. Излизал и хариб(п), аз не видях (седях 10-15 минутки), но и колеги от форума вече пишат за това.

Аз питах в друга тема, но никой не ми обърна внимание, та ще питам и тук - понеже имам нова придобивка (каяк), прави ли се риболов на хамсия навътре или само по брега?
Благодаря!
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
Аватар
st_beer
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:10 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Хамсия 2017

Мнение от st_beer »

Лятно време като ловим сафрида с каяците и понякога попадахме на големи пасажи хамсия . Пускал съм чепарето в пасажа и се хващат без проблем ,но те не са били интерес за нас тогава и направо ги оставяме. Като изхождам от това си наблюдение понеже нямам голям опит в морския риболов би трябвало ако ги виждаш пасажа на сонара и с подходящо чепаре да си хващаш . В сряда мислим да излизаме малко за поп с каяците ако времето е добре и съм намислил да имам и една пръчка с чепаре за тест в пасажите.
Hobie Mirage Outback
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Хамсия 2017

Мнение от 1000n »

Ribar написа:Предполагам, че на никой не му е интересно, щом не е отворена нова тема...
Здравей! :)

Просто следващият път като се разхождаш направи едно фото и отвори нова тема. Не мисля, че на никой не му е интересно. Хамсията не е лоша риба. А има и колеги, които твърдят, че имали по-добри резултати на филе от хамсия, отколкото на филе от сафрид при улов на чернокоп. Просто във форума ми се струва, че ни е налегнала някаква апатия или мързел и никой не си дава зор да отваря нова тема. Аз преди десетина дена хванах и няколко хамсийки, но ми се видя прекалено всички теми да стартирам само аз! :wink:

Наслука на всички! :D
zargan1
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 10:23 am
Местоположение: Варна

Re: Хамсия 2017

Мнение от zargan1 »

Старите рибари казват : Хамсия,насоли я,забрави я! Ред риба ,ред морска сол без да се чисти ! Може и пресносолна да кусаш , но най- добре да загние в солта.Аншуата - ряпа да яде.....Леко изкисваш,двете филета падат естественннно ! После копър , олио и ледена мастика с маслинка ! Толова от мене и наздраве !
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”