Сафрид 2017

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
shibailo
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 9:00 am

Сафрид 2017

Мнение от shibailo »

И аз си хванах вчера първия сафрид за 2017 г. във Варна. Надявам се да сгъсти час по скоро , че много ми се е дояло пресен сафрид :D
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
biserkehayov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Сря Юни 08, 2011 9:33 am

Re: Сафрид 2017

Мнение от biserkehayov »

ай честито Док!
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Сафрид 2017

Мнение от 1000n »

shibailo написа:И аз си хванах вчера първия сафрид за 2017 г. във Варна. Надявам се да сгъсти час по скоро , че много ми се е дояло пресен сафрид :D
И аз хванах сафрид и на 24 и 25 май, но вече ми стана неудобно все аз да отварям нови теми ;). Днес сутринта обаче някакъв звяр ми прегриза чепарето. Толкова рано на пролет ли минават чернокопи по нашите брегове се чудя?
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Сафрид 2017

Мнение от Митко Кирилов »

Минава и още как! Преди 2 дни платерините скачаха бесни над водата! И още нещо: покойният ми съученик, професионалин риболовец с лодка и бунгало на устието на р.Камчия, редовно от средата на май излизаше с лодката за лефер!
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Сафрид 2017

Мнение от ianimar »

браво Ивайло,само се чудя що си в чужди офиси
renegade
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Окт 23, 2011 8:09 pm
Местоположение: Бургас

Re: Сафрид 2017

Мнение от renegade »

Здравейте ,
малко инфо да добавя от риболова вчера на н.Агалина / Созопол
след много вятър и по малко делфини резултата е към 1,5кг. едър сафрид и 1бр. добър чернокоп.( колега до мен може би направи около кило чернокоп)

Изображение
Изображение
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Сафрид 2017

Мнение от Аматьора Бс »

След инфото от поста горе реших да го проверя.Сега вярно кило не направих и чернокоп не видях но рибките са хубав размер.
18740215_10213197150233194_3700617914105139423_n.jpg
Забележете първата рибка чинно закачена за тройката на пилкера.Имаше още четири такива гладни.В моя защита -малкото количество се дължеше на това че женската част категорично отказа да слезем при единствения колега там цъфнал на по-предните скали и се принудих да хвърлям в едно като заливче по-към даляна.А там беше кенеф-всяко второ хвърляне завършваше с найлон или топка водорасли.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
renegade
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Окт 23, 2011 8:09 pm
Местоположение: Бургас

Re: Сафрид 2017

Мнение от renegade »

Колега смело решение да хвърляш с пилкер там.Аз лично залагам на 40гр. олово с куки не по големи от 12 номер чапразени.Пробвай следващият път когато се довериш на поста ми :)
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Сафрид 2017

Мнение от Аматьора Бс »

Колега хвърлям от години там.Чепарето остана с пилкер от излета по Гръцко преди 20 дни и работеше добре.При положение че излизаха до 4 рибки и работещ пилкер що да сменям.Куките са 12-ки ама говедата взимаха и голямата котва.Тва с размера на куките почва да ме яде вече.Преди дни в Гърция взимах заргани наш размер на 13.5см воблер а тука ги лигавим на 14 кука с два чръва.Ко ши кажиш.Сложих чеп с пилкер заради инфото че има чернокопец ама не ме огря.Тия дни пак ще пробвам ама сутрин.Викни ако ме видиш
Последно промяна от Аматьора Бс на Вто Май 30, 2017 10:01 pm, променено общо 1 път.
renegade
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Окт 23, 2011 8:09 pm
Местоположение: Бургас

Re: Сафрид 2017

Мнение от renegade »

Няма лошо когато пилкера работи, лошото е ,че аз оловото оставям по скалите а да не говоря ако метна пилкер.И размера на куките има значение, вярно че когато е активна ще налита и на по голям размер но пък моето мнение е ,че колкото по малки са куките толкова повече се товари чепарето.
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Сафрид 2017

Мнение от Аматьора Бс »

Ще се радвам да се запознаем .Явно ние ще откриваме топлото.Кво стана с тоз Карид
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Сафрид 2017

Мнение от карид »

Аматьора Бс написа:Кво стана с тоз Карид
А бе мърдам още :D . И проби правя, но все неуспешни.
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Сафрид 2017

Мнение от tiho_roev »

1000n написа:
shibailo написа:И аз си хванах вчера първия сафрид за 2017 г. във Варна. Надявам се да сгъсти час по скоро , че много ми се е дояло пресен сафрид :D
И аз хванах сафрид и на 24 и 25 май, но вече ми стана неудобно все аз да отварям нови теми ;). Днес сутринта обаче някакъв звяр ми прегриза чепарето. Толкова рано на пролет ли минават чернокопи по нашите брегове се чудя?[/quote

Защото първи лефера идва през маѝ месец да си хвърля хаѝвера.
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
scorpios840405
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 8:35 am
Местоположение: Варна

Re: Сафрид 2017

Мнение от scorpios840405 »

Да се похваля и аз. Днес на траката хванах след дълго упорство тези хубавци.Вярно само 5 са ама пък от сърце.Упорството ми се прояви между 1700-1900.Тази рибка която не е сафрид беше хваната също на чепаре ама този дето я хвана е по майстор от мен и не ми разкри тайната :fishing2: :D
IMAG1073.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
renegade
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Окт 23, 2011 8:09 pm
Местоположение: Бургас

Re: Сафрид 2017

Мнение от renegade »

Здравейте,
да се похваля и аз с улова днес от нос Агалина.Рибата вземаше предимно от пред на не повече от 15м, набита е в камъка.
Изображение
Изображение

Има и един делфин изхвърлен между скалите , не го снимах гледката не беше хубава.
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”