Морски и сладководен риболов около Царево и Арапя

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
Spasko1
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Май 16, 2016 12:39 pm

Морски и сладководен риболов около Царево и Арапя

Мнение от Spasko1 »

Здравейте колеги юли месец съм на Царево и Арапя, но понеже съм все още начинаещ и се нуждая от малко съвети. Можели да ми кажете къде да ги търся рибите подходящи места и за морски и за сладководен риболов също така някой и друг съвет относно такъми примамки стръв. Ще ви бъда много благодарен
Момчил Димитров
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Дек 05, 2012 6:06 pm
Местоположение: Ахтопол

Re: Морски и сладководен риболов около Царево и Арапя

Мнение от Момчил Димитров »

Много е рано колега за такава информация.Дотогава не се знае каква риба ще има и къде ще се лови.Когато дойде моментът тогава питай.По принцип има доста места около Царево за риболов,но пак се повтарям не се знае каква риба ще дава в този момент.Но все пак отивам в рибарският магазин и искаш информация за Платерина,Сафрид,Зарган.Човека ще те насочи.Успех!
Някой ден рибата в черно море ще я гледаме само на снимка и то от миналото :(
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Морски и сладководен риболов около Царево и Арапя

Мнение от rikitikitavi »

От буната хвърляй на дъно на морски червей. Все ще има какво да пръжнеш.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Spasko1
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Май 16, 2016 12:39 pm

Re: Морски и сладководен риболов около Царево и Арапя

Мнение от Spasko1 »

Нямам идея какво означава буната колега никога не съм слизал толко на юг по морето пак и трябва да си призная, че не съм с много опит но ти благодаря за дъвета
Аватар
BloodDust
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Май 26, 2008 9:29 am

Re: Морски и сладководен риболов около Царево и Арапя

Мнение от BloodDust »

Колега, под буна се разбира изкуствен насип от камъни в морето, с цел разбиване на вълни и/или запазване на пясък.
Предполагам, че колегата преди мен визира тази, която се намира в залива между Новия и Стария град(сега кв. Василико). В близост до нея се влива рекичка и мястото държи илария и платерина. При повече късмет можеш да хванеш и морски кефал. Монтажът представлява чепаре с 3 куки, пред всяка от която има цветно топче и тежест(продава се в почти всички риболовни магазини по морето). За стръв се ползва предимно морски червей. Лови се рано сутрин или привечер.
Същите риби можеш да търсиш и по реките в района (Дяволска при Приморско, Караагач от Китен, реката при бившия к-г Нестинарка, Велека (последната е най-голяма и чудно красива, притежаваща богато видово разнообразие, за което има писано из форума)). При речния риболов на морски кефалави риби ти препоръчам да използваш плувка. Стръвта отново е морски червей, но можеш да имаш слука също на бял и торен.
Освен кефалови, в този период се ловят попчета (чепаре с 1-2 куки, разположени през 15-20 см от тежестта, стръв -скарида, мида, рак, филе от риба), възможно е да се завърти и меджит.
Spasko1
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Май 16, 2016 12:39 pm

Re: Морски и сладководен риболов около Царево и Арапя

Мнение от Spasko1 »

Благодаря за изчерпателната информация колега дано имам и късмет :)живи и здрави всички и ви пожелавам много наслука през летните риболовни излети
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”