Rock Fish (LRF)

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
Аватар
PlamenIvanov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 214
Регистриран на: Чет Мар 29, 2012 10:21 am
Местоположение: Варна

Rock Fish (LRF)

Мнение от PlamenIvanov »

Здравейте голям фен съм на този вид риболов,но за сега винаги е бил без успех :(
Ще се радвам ако намеря хора практикуващи тоя вид риболов в Черно море.
Ако има колеги съгласни да практикуваме по варненското черноморие нека да пишат.
Когато човек иска нещо намира начин, а когато не иска намира причина.
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Rock Fish (LRF)

Мнение от Златев »

Вчера направих ежегодната си несполучлива проба на Траката, от вътрешната страна. Успях да събудя интереса на няколко морски кучки, но нищо повече. За сравнение се направи и проба на стръв - кълве, дори и каички кълват. Или трябва да напипам мястото, или силикона...
Пробите бяха със силикончета около 3-те см, жълто-зелени, черни и белезникави (туистерчета и едно шадче) и глави 3 и 5 грама. Почти никаква усезаемост на 3-4м дълбочина, осбено при вечрашните условия - вятър и вълнино. Все пак, при упорство се постига игра и контакт с дъното.
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
vboriyanov
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Окт 24, 2014 7:54 pm
Местоположение: Варна/Силистра
Обратна връзка:

Re: Rock Fish (LRF)

Мнение от vboriyanov »

Опитайте със силикони на Crazy Fish, модели Allure, tipsy, cruel leech. Колеги казват, че и Nano Minnow също работи. Аз имам успех само на Allure и tipsy, като под успех разбирайте най-много 6 риби за излет от 2 часа. Най-големият поп, който хванах беше една педя - не го знам дали е Кая, Лихнус или друга буба. Трябва си настояване доста. Като цветове - аз имах успех на оранжево и едно бежово перлено (ако мога така да се изразя). Иначе си е кеф. Може да видите и клиповете на mi6istia от другия форум. Той ги лови и на fiish, но при мен имаше доста късания и не посмях да пробвам фишовете, предвид цената им. :)
https://www.youtube.com/watch?v=mpFhrCCaDSc
https://www.youtube.com/watch?v=cixk9woJnIM

Предполагам, че и на други силикони също биха се хванали, но аз на това съм хванал, и това съм прочел от колеги в други теми.

По повод поканата на колегата открил темата - бих се радвал да направим съвместен риболов, колега, обаче при мен планирани риболови почти няма. Аз отивам, когато имам свободно време.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Rock Fish (LRF)

Мнение от rikitikitavi »

За попчето отдавна е проверено. Кълве на бяло,розово и зелено. Проблема е да го има в района. Няма как на буната в навялицата да правите успешни проби. Канала е много по -удачна дестинация. Попчета много ама поради нюню размера треба си нюню силиконче или. .....стримерче.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Galata
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 12:10 pm
Местоположение: Варна-Галата

Re: Rock Fish (LRF)

Мнение от Galata »

Силиконите работят доказано успешно при морски дънен риболов. Оказа се, че и UL клатушки също ловят добре. Преди няколко дни изпробвах самоделките си за пъстърва на моста на Галата. Докато им коригирах извивките, се закачиха три попчета и две малки барбуни, без да съм ги канил. Едното попче и барбуните не бяха налапали единичната кука, а се бяха закачили странично. Явно така, както атакуват чепарето, така и нападат други малки дразнители. Интересното е, че попчетата бяха доста едри, а хората около мен на стандартните такъми нямаха уловени нито попчета, нито барбуни.
Има една тънка граница между риболова и това да стоиш на брега като идиот!
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Rock Fish (LRF)

Мнение от Златев »

На малката буна на Бялта Лагуна над Балчик имам една дебелоуста кая на 5гр. клатушка, но това си остава единствената отспинингована дънна морска рибка в списъка ми.
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”