Попчета-2018

Модератори: emo vasilev, alekst

bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Попчета-2018

Мнение от bubamara »

Взема на всичко но по едрите определено предпочитат ЦАЦА
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Попчета-2018

Мнение от rikitikitavi »

Митко Кирилов написа:Бих помолил колегите, които вече са "запопили" попа да подскажат какъв ем са използвали? Предварително благодаря! :)
Е па миналата седмица бяхме с: скарида прясна,астрахос пресен,гюмюш солен,пипала от калмари солени,парче от попче прясно,силиконови октоподи розови. Въртеше постоянно какво иска, имаше моменти на риболов на едър лихнус на пипала....имаше и ловене на мини попчета на астрахос.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Попчета-2018

Мнение от Митко Кирилов »

Благодаря за отговора! Ама вие какво правите: едно време класиката беше скарида или при назландисване- прясна мида.А сега му предлагате all inclusive и после се чудим защо не яде!
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Попчета-2018

Мнение от rikitikitavi »

Митко Кирилов написа:Благодаря за отговора! Ама вие какво правите: едно време класиката беше скарида или при назландисване- прясна мида.А сега му предлагате all inclusive и после се чудим защо не яде!
Ми яз ходя за попчета някъде три пъти годишно и....мноо мразя да не ми кълве тогава.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Попчета-2018

Мнение от Златев »

rikitikitavi написа:Ми яз ходя за попчета някъде три пъти годишно и....мноо мразя да не ми кълве тогава.
Присъединявам се! :lol:
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
Kodjito75
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 821
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 9:29 am
Местоположение: Варна

Re: Попчета-2018

Мнение от Kodjito75 »

Днес с малкия от 09.00ч.до 12.30ч.на бял червей .
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Попчета-2018

Мнение от 1000n »

Колеги как се справяте с факта, че не малък процент от попчетата са живи, когато се върнете в къщи? :roll:
Как чистите живи риби? :? То става някаква касапница! Направо да ти се отще да ловиш такива риби!
Наслука на всички! :)
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Попчета-2018

Мнение от Аматьора Бс »

Колега ако попчетата те притесняват тогава по гръцко(гледам че ходиш)не взимай смерна.Три пробождания в тиквата и тя се разхожда с кухненски нож в манерката.Викам на жената оставям я и лягам ама тя нямало да може да спи и се наложи и други интервенции.Грях си сложих дет я взех и да неможе да я усмъртя хуманно.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Попчета-2018

Мнение от rikitikitavi »

1000n написа:Колеги как се справяте с факта, че не малък процент от попчетата са живи, когато се върнете в къщи? :roll:
Как чистите живи риби? :? То става някаква касапница! Направо да ти се отще да ловиш такива риби!
Наслука на всички! :)
Преди самото чистене първо се уверявяш,че рибата е мъртва-върха на ножа се забива няколко милиметра в тила на рибата(третата точка от равностранния триъгълник напрсвен от двете очи и нея.)
Това се прави със всяка една риба независимо от размер,вид. ...
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
giumiush
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Ное 13, 2017 7:05 am

Re: Попчета-2018

Мнение от giumiush »

Абе сега в топлото си умират каите. Инче няма бягане от касапницата бой с тъпото на ножа по главата, или я режеш, но тогава се губи месото по бузите. Аз от малък съм свикнал да ловя, но примерно ходих с едно аверче за илария миналия ноември, тоз не смее да си откачи рибите от гнус, иначе по 3 вади хах.
Лошо е ако е максимален лихмус и не си го убил като го метнеш в тигана направо изскача на земята (това без черва).
Корави са, жал ми е и на мене да ги убивам, затова по малки от максималните каи просто ги пускайте, тва като отида и видя стари рибари да взимат попчета колкото пръста ми лошо ми става. По хубаво земи 3-4 хубави каи, изпържи един тиган, и без това не се изяждат като са много, а да ги замразиш се губи смисълът на прясната риба.
Другото, което забелязвам е, че се цедят дупките до откат, вместо да си земеш едрите (те излизат първи) и да си ходиш, каяджийската схема не е киснене, а земаш за половин един час и бягаш, като са обрани дупките от други (както често става на морска гара), сменяш локацията, то сички искат на лесното на плочата, ама няма за сички...
Аватар
radoadvokat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 389
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 5:05 pm
Местоположение: Варна

Re: Попчета-2018

Мнение от radoadvokat »

И на сафрида ли?
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Попчета-2018

Мнение от rikitikitavi »

Ако ще го ползвам за ем първо това му се случва. Иначе до вкъщи жив не е оставал.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Попчета-2018

Мнение от Златев »

Кранево - от 8 до 11 изчоплихме с много въображение по някое попче. Пълен пас.
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
Galata
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 12:10 pm
Местоположение: Варна-Галата

Re: Попчета-2018

Мнение от Galata »

През двата почивни дни попчетата кълвяха край Галата (от брега) на всяко хвърляне. Рибата искаше черна мида, постоянно придърпване и кукичка макс. 6 номер. По-големите куки не могат да задържат стръвта при замятане. Излязоха доста едри стронгили и сас кая от 8 до 11 ч. По обед се активираха дребосъците.
Има една тънка граница между риболова и това да стоиш на брега като идиот!
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Попчета-2018

Мнение от Златев »

Galata написа:През двата почивни дни попчетата кълвяха край Галата (от брега) на всяко хвърляне. Рибата искаше черна мида, постоянно придърпване и кукичка макс. 6 номер. По-големите куки не могат да задържат стръвта при замятане. Излязоха доста едри стронгили и сас кая от 8 до 11 ч. По обед се активираха дребосъците.
Не знаех, че там има и сас кая. За романтика ли става дума?
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”