влакно и куки за Щука?

Модератор: sapuna

mjjmiro
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Мар 08, 2007 4:43 pm

влакно и куки за Щука?

Мнение от mjjmiro »

Здравейте, препоръчайте ми марка влакно и дебелина за риболов на щука? Аз съм се спрял на куки тройки 2-ри номер и 0.40 влакно. По магазините 0.40 влакна много, какво точно да избера? Не съм много на ясно с риболова на щука, преди два дни ходих на леко и на първия удър ми скъса кордата - 0.30 като бях сложил и спец. повод, сега смятам да сложа 0.40 влакно. Вие какво ще ме посъветване???? Благодаря!
puntakis
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Сря Яну 24, 2007 5:29 pm
Местоположение: София

!!!

Мнение от puntakis »

Здравей колега, аз ловя щуки с монофил 0.20 и нямам късане от риба.
Моето мнение е, че не ти трябва по-дебело влакно от това което ти е скъсала щуката(даже и то ми се струва дебело).
Работи повече с аванса на макарата...
Love & Ribolov
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

В повечето случай се налага да ловим щуката около паднали дървета, паури, тръстика и други закчки :wink:

Така че това с 0,20 не става, аз ползвам 0,40-0,45, не че ще ми скъса голяма щука а просто за да мога да я извадя от закчките ако евентуално се натика там.

Вземай 0, 40 на Фокус , хем е ефтино пък е и доста издръжливо.
Куките тъмни и не много дебели за да не убиват рибката и тя да играе повече :wink:
Jechev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1968
Регистриран на: Пон Дек 11, 2006 1:36 pm
Местоположение: София

karp expert

Мнение от Jechev »

"Carp Expert" наистина е много подходящо,0.30-35мм ти е предостатъчно!0.35мм му дават 15кг,0.30мм 11кг!един приятел закачи с блесна за опашката 12кг толстолоб на Герман ,с 0,30мм след 40-ина минути го извади ,и от тогава съм само с такова влакно!За блесна си вземи по-разтегливо,0.22/0.25мм! :) Успех със зъбатите!
Ако цял живот се взираш в едно лайно, то цял живот ще ти мирише!
Джоко Росич

Алкохола не решава проблемите....млякото също.
Изображение
grandal_331
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1779
Регистриран на: Пон Яну 08, 2007 9:02 pm
Местоположение: Сливен

Re: влакно и куки за Щука?

Мнение от grandal_331 »

mjjmiro написа:Здравейте, препоръчайте ми марка влакно и дебелина за риболов на щука? Аз съм се спрял на куки тройки 2-ри номер и 0.40 влакно. По магазините 0.40 влакна много, какво точно да избера? Не съм много на ясно с риболова на щука, преди два дни ходих на леко и на първия удър ми скъса кордата - 0.30 като бях сложил и спец. повод, сега смятам да сложа 0.40 влакно. Вие какво ще ме посъветване???? Благодаря!
Колега аз работя само със влакно ДАЙВА 0.40мм. и до сега не съм имал късане :D Номера на куките ти е добър :lol: Само един съвет от мен-намотките на купешките стоманени поводи са слаби :!: Затова им капвай по малко КАНОКОНЛИТ :idea:
mjjmiro
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Мар 08, 2007 4:43 pm

Мнение от mjjmiro »

Там където ходя има много водна растителност- трева, сазове, почти няма чисто място и за това 0.40 или 0.35 ще е по-доброто решение. А нещо за засичането да ми кажете? Иначе аванса ми беше пуснат, поведе добре но май избързах със засичането и извадих гола корда. Благодаря Ви!
puntakis
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Сря Яну 24, 2007 5:29 pm
Местоположение: София

!!!

Мнение от puntakis »

Само да допълня, в предния пост забравих да спомена че практикувам спинингов риболов, а за играта на примамките които ползвам 0.40 е дебело...
За тапа с жива стръв става и оше как!
Я аз да ви питам ползвал ли е някой жаба за стръв при Шукоулова??? :wink:
Love & Ribolov
mjjmiro
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Мар 08, 2007 4:43 pm

Мнение от mjjmiro »

Веднъж съм закачал малко жабче, ей така за проба ама нищо.
grandal_331
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1779
Регистриран на: Пон Яну 08, 2007 9:02 pm
Местоположение: Сливен

Мнение от grandal_331 »

Живата рибка си е КЛАСИКА при лов на щука :D Забрави за гадните жаби и залагай на уклей или червеноперка :!: А пък за засичането-брой до 20 като ти удари и после праскай яка засечка и няма да сбъркаш :shock: :!: :idea:
Аватар
daniel_g
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет Мар 23, 2006 8:26 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнение от daniel_g »

Ами да ти кажа честно , според мен ако искаш да имаш повече удари на щуки от другите покрай теб - забрави тройките , използвай готвите монтажи с една бяла, кована кука с ухо - 1/0 или 2/0. Бодеш рибката на нея и мяташ на тапа или на дъно. А кордата от 0,30 - до 0,50 всички стават! Ето мината година с 0,28 корда на тапа на Янтра какво извадих - 5,1 кг.
Изображение
Наслука на всички в гоненето на раирания хищник тази есен и зима, че нали знаете - най-големи щуки се ловят когато завали най-дебелия сняг ;)
Аватар
icko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 668
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 12:43 pm

Мнение от icko »

Твоята корда е Zebco Topic 0.35 или 0.40 :wink:
Пък със това за единичната кука не съм му хич ,ама хич привърженик класиката е тройка, ако ти се експериментира :arrow: с двойка от тези за смадок![/quote]
Honda-CBR-919-FIRE BLADE
Пали гумите,не душата си!
BURN RUBBER NOT YOUR SOUL...!
neocom
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Апр 11, 2007 10:09 am
Местоположение: Plovdiv

Мнение от neocom »

Колега, каккви са тия "двойки за смадок"? Питам, защото отдавна си търся куки двойки и до сега не съм намирам?
Jechev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1968
Регистриран на: Пон Дек 11, 2006 1:36 pm
Местоположение: София

Колега, каккви са тия "двойки за смадок"? Питам, з

Мнение от Jechev »

преди няколко години имаше много добри "двойки"на "БАЛЗЕР"-черни,но не съм ги срещал отдавна,а са ми останали само две :(
май,"OWNER" имат подобен модел,но не съм сигурен!
иначе и аз съм фен на единички 1/0 и 2/0 ,"OWNER" и повод 7x7!
Ако цял живот се взираш в едно лайно, то цял живот ще ти мирише!
Джоко Росич

Алкохола не решава проблемите....млякото също.
Изображение
mjjmiro
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Мар 08, 2007 4:43 pm

Мнение от mjjmiro »

Взех си корда 0.35 300метра на Трабуко за към 14лв до 15кг, някоя друга тройка с директен повод на нея. Рибката къде точно я закачате на куката аз я слагам малко по към опашката? А тия поводи 7х7 какви са? Тука в нашия град навсякъде има едни и същи неща, няма голям избор на такъми.
Jechev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1968
Регистриран на: Пон Дек 11, 2006 1:36 pm
Местоположение: София

7x7

Мнение от Jechev »

1x7, 7x7 са самите плетки отвътре на повода!
влакното "трабуко" е много добро също,ползвам го за спининг!поводи си правя от ролки на"беркли",черни,наскоро попаднах на много интересен повод(има и 7x7),много тънък,на "микадо",внасят го представителите на "балзер",но не съм го тествал още!
каракудите ги забождам под гръдната перка,като им подрязвам и опашката и част от перките,но не е задължително,уклея и червеноперките през устата(единичните куки са по-удобни в този случай!). За направата на поводите ползвам всичко на "OWNER"- куки с ухо,вирбели с лагер,тръбички! :lol:
дано съм бил полезен!
Ако цял живот се взираш в едно лайно, то цял живот ще ти мирише!
Джоко Росич

Алкохола не решава проблемите....млякото също.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”