Кой какви поводи използва за риболов на Щука

Модератор: sapuna

Аватар
shtilio
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1160
Регистриран на: Чет Авг 14, 2008 11:21 am
Местоположение: Ямбол

Re: Кой какви поводи използва за риболов на Щука

Мнение от shtilio »

За първи път си купих такива от едно магазинче в Ямбол. Там беа и по-евтини. После ги намерих при Калоян Белополски, в "Риби и такъми". Сега му погледнах онлайн магазина ма ги няма там
Ся остава и да кажеш кое е магазинчето , че и аз съм се вманиачил да търся съвършения повод за щука, засега използвам новите на jaxon - в пакетче 3 броя - 2.10 лв, доста са тънки и с добри вирбел и карабина.Карабината обаче я махам щото е възголемичка и слагам малка, но дебела халкичка.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Кърцата
фен клуб-скобар
Мнения: 2590
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 1:46 pm
Местоположение: София

Re: Кой какви поводи използва за риболов на Щука

Мнение от Кърцата »

да ама като го незнам :oops:
Падаше се в една пресечка на главната улица, ма къде точно не помня. Не познавам града и ми е малко трудно ориентирането там. Във въпросното магазинче ме заведе колегата Ганчеф, Самото то е нещо като коридор. Дълго и тясно, продава една жена. Незнам дали това ще ти даде някаква насока.
само русалки НЕ ловя и то защото не им знам мезето

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=25&t=18972- ПАК ЩЕ ДОЙДЕМ!!!!!!!!!

http://standartparket.com/
milkoncho
новобранец
новобранец
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 10:50 pm

Re: Кой какви поводи използва за риболов на Щука

Мнение от milkoncho »

Здравеите колеги аз на последък ползвам повод на Миди около 40 см е тънак и доста здрав със здрав вирбел и карабинка а може да се монтират 2 тройки. След като се извадш риба малко се понагъва но понеже е тънак не е фатално пише че е 20 лб .Като недостатък е само цената 2лв броиката но май взех да ловя само с тях на последък а волфрамовите са по слабички според мен при положение че за щука на тапа или на дъно не хвърлям с по тънко струно от 45. 50 това си е мое мнение . :D Поздрави на всички колеги
Аватар
shtilio
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1160
Регистриран на: Чет Авг 14, 2008 11:21 am
Местоположение: Ямбол

Re: Кой какви поводи използва за риболов на Щука

Мнение от shtilio »

да ама като го незнам
Падаше се в една пресечка на главната улица, ма къде точно не помня. Не познавам града и ми е малко трудно ориентирането там. Във въпросното магазинче ме заведе колегата Ганчеф, Самото то е нещо като коридор. Дълго и тясно, продава една жена. Незнам дали това ще ти даде някаква насока.
Куката се казва магазина, представителния на Видракс.Благодаря ти колега, аз често пазарувам оттам, ама не съм си отварял очите явно :D
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Кой какви поводи използва за риболов на Щука

Мнение от garfield_90 »

Здравейте колеги! От известно време ползвам едни метални поводи Dragon surflon - 7х7 са и съм доста доволен от тях. Доста меки са и има дават тест 12 кг. Цената им е 5 лв за 2 бр. Сега мисля да се запася и с някой титаниев да ги пробвам и тях
ivailo_ivanov_1
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Юли 20, 2015 9:31 pm

Re: Кой какви поводи използва за риболов на Щука

Мнение от ivailo_ivanov_1 »

само френския плетен метален повод супер здрав и гъвкав лесен за връзване.вадил съм без проблем щуки до 80см с поне 20 кила водоросли.които е ловил щуки в плитко затревено блато знае за каква борба става въпрос.пробвал съм и с други но не ми допадат.плетения японски волфром също е много хубав но е по слаб.за него ве4е ти трябва дълъг кеп и гащеризон за вси4ко над кило-две.другото е отживелица за мен не 4е не върши работа.но на място с много щукари рибата е хитра и плаха и докато едни ловят писалки други :fishing6:
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Кой какви поводи използва за риболов на Щука

Мнение от garfield_90 »

Какъв е този повод за който говориш колега?
ivailo_ivanov_1
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Юли 20, 2015 9:31 pm

Re: Кой какви поводи използва за риболов на Щука

Мнение от ivailo_ivanov_1 »

Марка: CANNELLE

Цена: 18.00~45.00 лв.


Кратко описание:

Изключително меки и надеждни, многонишкови метални поводи, за риболов на всички видове сладководни и морски, зъбати хищници.

Моделът SURPRATRESS е съставен от 49 нишки /волфрам, стомана, кевлар, мед/, което го прави много мек и подходящ за всякакви възли. Най-добрият повод в Света!

SILURETRESS е специализиран повод за риболов на сом. Кръгъл, мек, промазан. Не е метален!

MEGAFLEX е тънък и мек, метален 19 нишков повод за щука и други хишници. Подходящ е за възли.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”