Кой какви поводи използва за риболов на Щука

Модератор: sapuna

Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14819
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Кой какви поводи използва за риболов на Щука

Мнение от G.Petkov »

czd написа:аз сам си ги правя от едно старо влакно с видим диаметър около 1мм (не знам от къде го имам) ловя щука от 5-6 години и до сега не ми е прехапвала като съм хващал екземпляри около 3кг само проблема е, че трябва да се сменява след няколко риболова или като се надере :) :)
Здравей колега,
Лятото пред хотел "Нинов"гледах, че местни рибари хвърляха за щука като теб с монофилно дебело влакно и огромна кука и също споделиха, че няма прехапване, но засичали веднага, без никакво изчакване. Да не би в това да е тайната на успеха, че куката се забива в устата, а не отива нъвътре и монофила между зъбите. Въпреки , че на мен основното влакно ми е 0.30, а за повод да сложа 1мм- даже не си го и помислям. Въпреки, че разликата между Дунава и София определено е голяма и вашия опит е различен.
Аватар
czd
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1423
Регистриран на: Пон Мар 01, 2010 9:21 pm
Местоположение: София-Видин
Обратна връзка:

Re: Кой какви поводи използва за риболов на Щука

Мнение от czd »

G.Petkov написа:
czd написа:аз сам си ги правя от едно старо влакно с видим диаметър около 1мм (не знам от къде го имам) ловя щука от 5-6 години и до сега не ми е прехапвала като съм хващал екземпляри около 3кг само проблема е, че трябва да се сменява след няколко риболова или като се надере :) :)
Здравей колега,
Лятото пред хотел "Нинов"гледах, че местни рибари хвърляха за щука като теб с монофилно дебело влакно и огромна кука и също споделиха, че няма прехапване, но засичали веднага, без никакво изчакване. Да не би в това да е тайната на успеха, че куката се забива в устата, а не отива нъвътре и монофила между зъбите. Въпреки , че на мен основното влакно ми е 0.30, а за повод да сложа 1мм- даже не си го и помислям. Въпреки, че разликата между Дунава и София определено е голяма и вашия опит е различен.
еми аз лично така правя и няма прехапване до сега случва се и куката да влезе по навътре :) :) аз съм с основно 0.25
Ако слушаш хората, можеш в морето да ловиш зайци, а в гората - риба!!!
Jechev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1968
Регистриран на: Пон Дек 11, 2006 1:36 pm
Местоположение: София

Re: Кой какви поводи използва за риболов на Щука

Мнение от Jechev »

G.Petkov написа:
czd написа:аз сам си ги правя от едно старо влакно с видим диаметър около 1мм (не знам от къде го имам) ловя щука от 5-6 години и до сега не ми е прехапвала като съм хващал екземпляри около 3кг само проблема е, че трябва да се сменява след няколко риболова или като се надере :) :)
Здравей колега,
Лятото пред хотел "Нинов"гледах, че местни рибари хвърляха за щука като теб с монофилно дебело влакно и огромна кука и също споделиха, че няма прехапване, но засичали веднага, без никакво изчакване.
Пичове, гледам че тази тема се повъзроди, тъ някак се надявам автора и да не се скътава, а да сподели малко по-подробно, ТОЙ какви поводи използва за щука!!!! 8)
Визирам изрично автора на темата, предвид че той освен актуален републикански шампион по шараноулов,е и много сериозен майстор- щуколовител :wink: !
.....иначе от около няколко години за повод ползвам това(по препоръка на Drakon-a) :arrow: http://zen.fishbg.org/index.php?main_pa ... 3e5a65b650
или флоркарбонов шаранджийски повод с голям диаметър(20lb+)!
Ако цял живот се взираш в едно лайно, то цял живот ще ти мирише!
Джоко Росич

Алкохола не решава проблемите....млякото също.
Изображение
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14819
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Кой какви поводи използва за риболов на Щука

Мнение от G.Petkov »

Чак сега като прочетох поста на Jechev си погледнах ролката, някаква неизвестна марка, материалите произведени от Феникс, Корея.Много тънък и гъвкав, облечен многожилен повод, купувам го от Лоди. За сега не съм намерил нещо по-добро от него, но продължавам да търся, защото щуките които се опитвам да ловя много се "изучиха"през последните години.Иначе дължината я правя според големината на рибите, които очаквам да ловя, но 50 см ми се виждат много, по скоро 35-40 е оптималната дължина, стига да няма щуки по 10+. Наслука на всички.
Аватар
DrAkoN
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1052
Регистриран на: Нед Окт 02, 2005 1:24 pm
Местоположение: Стара Загора - София
Обратна връзка:

Re: Кой какви поводи използва за риболов на Щука

Мнение от DrAkoN »

Аз предпочитам да ловя с много тънко метална нишка на фирмата Мавър.Правя си сам поводите и на всяка щука сменям повода. Тънки са и много здрави.Вярно че се набръчкват но ударите са в пъти повече от тези на "Зелен купешки и сив " :D :D :D :D
Ангел
новобранец
новобранец
Мнения: 70
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 8:52 pm

Re: Кой какви поводи използва за риболов на Щука

Мнение от Ангел »

от доста години само кевлар
Аватар
GODFATHER
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 956
Регистриран на: Пет Сеп 08, 2006 9:06 am
Местоположение: Пловдив/Димитровград
Обратна връзка:

Re: Кой какви поводи използва за риболов на Щука

Мнение от GODFATHER »

От купешките САМО НА БАЛЦЕР-режа им вирбелите и им слагам от сомските си карабинки-50 либри ПП се къса повода НЕ!!!
Понякога не изпозвам поводи, защото по принцип си ловя на спининг винаги само с плетено влакно!!!!!
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
Аватар
knbis
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Юли 07, 2010 8:14 am

Re: Кой какви поводи използва за риболов на Щука

Мнение от knbis »

доПреди година стоманен Повод не изПолзвах и една хубавица около метър ме отхаПа на метър от брега,сега слагам САМО бели Поводи куПувани,с вирбели и карабинки, с цветните регистрирам значително По-малко удари!
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Кой какви поводи използва за риболов на Щука

Мнение от INCUBUS »

Щуката по ред географски и социобиохайлендърски причини доскоро не ми беше нито случайна цел,нито целенасочен риболовен приоритет.От средно далечни експедиции и показани снаряжения / "на тапа"със зеления повод-предполагам,че е е метален някакъв /имах няколко много кални,но много интересни залавяния на 3-4 щучки,дето май им се казва "писалки".Изглеждаха направо жалко,такива едни слаботелесни,та ич не съм се и замислял за добив,за около 15 секунди след освобождаването им от "тройката"ги... казано по европейски "рилийзвах".Един майн френд обаче,който от време на време прасва на спининг 3-4 килограмови щуки,докато шари по брега и псува,че не му кълват мегабабите,сомовете и хевикостурите на дънните въдици на един национален иначе,но по отношение на щуките секретен водоем,взе,че ми подари 5-6 волфрамови поводчета.Аз пък веднага стартирах процедурата за сдобиване със съответните пособия за оборудването на спининг-щукарка /ще е третата ми спиниг-въдица и то тежка артилерия/и се каня да ползвам именно волфрамовите поводчета - изглеждат ми достатъчно леки и здрави.Ам...наистина ли се "къдрят"?И би ли помогнало,ако от време на време ги провисвам поочередно с окачени тежести ?
Аватар
LBoy
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 305
Регистриран на: Пон Мар 30, 2009 11:50 pm
Местоположение: Бургас

Re: Кой какви поводи използва за риболов на Щука

Мнение от LBoy »

Ам...наистина ли се "къдрят"?И би ли помогнало,ако от време на време ги провисвам поочередно с окачени тежести ?[/quote]

Каквото и да ги правиш няма оправия, но за сметка на това ударите са в пъти повече - както по-горе споменаха колеги !!!
Аватар
Кърцата
фен клуб-скобар
Мнения: 2590
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 1:46 pm
Местоположение: София

Re: Кой какви поводи използва за риболов на Щука

Мнение от Кърцата »

Ударите са в пъти повече наистина, но пречипи ли се по някакв причина повода, дали от риба или закачка хвърляй го веднага. Много лесно се къса от пречупеното, почти като конец. Гаранция първата риба ще ти го отнесе. Пробвано неколкократно и повече такива не поглеждам. Сега ползвам титаниеви. Тънки, много здрави и не се късат от пречупените места. Проблема е че средната им цена е около 3 лева за брой. Стигал съм до три броя загубени в закачки по дъното на излет и мога да кажа, че доста боли :(
само русалки НЕ ловя и то защото не им знам мезето

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=25&t=18972- ПАК ЩЕ ДОЙДЕМ!!!!!!!!!

http://standartparket.com/
Аватар
GODFATHER
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 956
Регистриран на: Пет Сеп 08, 2006 9:06 am
Местоположение: Пловдив/Димитровград
Обратна връзка:

Re: Кой какви поводи използва за риболов на Щука

Мнение от GODFATHER »

Кърцата написа:Ударите са в пъти повече наистина, но пречипи ли се по някакв причина повода, дали от риба или закачка хвърляй го веднага. Много лесно се къса от пречупеното, почти като конец. Гаранция първата риба ще ти го отнесе. Пробвано неколкократно и повече такива не поглеждам. Сега ползвам титаниеви. Тънки, много здрави и не се късат от пречупените места. Проблема е че средната им цена е около 3 лева за брой. Стигал съм до три броя загубени в закачки по дъното на излет и мога да кажа, че доста боли :(
КЪРЦА привет!!!!
От къде да намеря такива поводчета????
Поздрави!!!

п.п. Цената не е проблем, важно е да са здрави и нали знаете; Кефа цена няма!!!
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
Аватар
Кърцата
фен клуб-скобар
Мнения: 2590
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 1:46 pm
Местоположение: София

Re: Кой какви поводи използва за риболов на Щука

Мнение от Кърцата »

За първи път си купих такива от едно магазинче в Ямбол. Там беа и по-евтини. После ги намерих при Калоян Белополски, в "Риби и такъми". Сега му погледнах онлайн магазина ма ги няма там
само русалки НЕ ловя и то защото не им знам мезето

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=25&t=18972- ПАК ЩЕ ДОЙДЕМ!!!!!!!!!

http://standartparket.com/
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Кой какви поводи използва за риболов на Щука

Мнение от INCUBUS »

Мили колеги,ако някой набара някъде титаниеви,много моля пишете ми на "лични",да мислим как да пращам пари,че трябва на първо време да заприходя поне десет броя - къвто съм Марко Тотев и новобранец в спининга,ще пада късане и болни загуби :?
Аватар
androalex
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 194
Регистриран на: Съб Фев 28, 2009 6:58 pm

Re: Кой какви поводи използва за риболов на Щука

Мнение от androalex »

Аз още се уча , ама вече купешки стоманени не ползвам. Един сезон ползвах кевлар и бях доволен понеже си е гъвкав , нямам прегризан ,но колега майстор ми каза за един конец с метална нишка- страхотен е за щука! Проблема е ,че в "Майсторски риболов" струва 35 лв. 10 метра. Иначе тук във Варна го има на 3,50лв. за метър.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”