Предложение на спининг

Модератор: sapuna

Аватар
Никича
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Апр 09, 2017 8:35 pm

Предложение на спининг

Мнение от Никича »

Търся спининг предимно за щука,ловя на воблери и блесни бюжета ми е около 100 лева за сега съм се спрял на Daiwa Laguna spin 2.70 акция 20-60 ловя предимно с блесни nomer 3 и nomer 4 .Търся пръчка с средно бърз строй ,нещо което да не е прекалено твърдо, да има значителен опън.Приемам съвети и предложения относно пръчката която съм се насочил към нея + нови предложения
:fishing2: :fishing2:
Аватар
falco2
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 479
Регистриран на: Сря Мар 30, 2011 8:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Предложение на спининг

Мнение от falco2 »

Колега, избора ти на въдица е добър, но мисля, че за този вид и грамаж примамки теста на изхвърляне /акция/да е в порядъка на 5-25 или 10-30. Аз лично предпочитам бързия строй за по-голям контрол.
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Предложение на спининг

Мнение от pampasa »

За Щука - спининг с дължина 2.40 м. и акция до 30 гр.

Късата въдица е много по-удобна :wink: ........................евентуално , за големи джъркове - ти трябва кастингов тъкъм - там дължината на пръчката е дори под 2 м.
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
Аватар
Никича
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Апр 09, 2017 8:35 pm

Re: Предложение на спининг

Мнение от Никича »

falco2 написа:Аз лично предпочитам бързия строй за по-голям контрол.
Имам бърз строй пръчка ,даже по моемо надхвърля бързия и отива в екстра бързия строй а именно Pontoon gad fair 2.44m 5-25 ужасна пръка за риболов от брега (да не говорим че не можеш да прекараш и най малките карабинки през водачите) Според мен 2.40 си е за от лодка от всякъде аз ще ловя на Дунава където търся 40 метра дистанция и с големи клатушки,спинери тк че 10-30 и повече няма да ме сбърка ако пръчака е мека обаче
Пример :[имам една 25-65гр сръвнително мека бланка, композит строя е средно бърз бих кязал метам 5-6 гр перфектно меппс аглиа 3-4 номер достигам перфектна дистанция за мен с Pontoon gad fair замяташ каст мастер 17-18 гр не помръдва от 25-30 метра] търся пръчка с по мек строй сиреч средно бърз или бърз обаче да е по дълга да работи и със сетната ви част (полупараболик)
:fishing2: :fishing2:
Аватар
Никича
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Апр 09, 2017 8:35 pm

Re: Предложение на спининг

Мнение от Никича »

pampasa написа:За Щука - спининг с дължина 2.40 м. и акция до 30 гр.

Късата въдица е много по-удобна :wink: ........................евентуално , за големи джъркове - ти трябва кастингов тъкъм - там дължината на пръчката е дори под 2 м.
Там където ловя с тия 2 метра е сякаш да ловиш рибите с голи ръце искат дистанция която с 2.70 на мен лично ми е трудно да достигна дори с каст мастери говорим за 30-40-50метра навътре в дунава понякога тк че 2.70 ще я използвам за блесни,силикони,някой друг воблер искам нещо универсално гр или 5-25 или 10-30 предложения ?
:fishing2: :fishing2:
Аватар
robber_79
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 541
Регистриран на: Чет Дек 30, 2010 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора-Казанлък

Re: Предложение на спининг

Мнение от robber_79 »

Dragon express, Savage Gear Bushwhacker..малко са ти над бюджета , но ти гарантирам че няма да съжеляваш !;)
Аватар
Никича
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Апр 09, 2017 8:35 pm

Re: Предложение на спининг

Мнение от Никича »

Не ме устройват тези ,други предложения? ще мятам с нея некви блесни няма да я ползвам да си подпирам клона на дървото със златните ябълки искам нещо дето хем няма да дам една камара пари хем ще ми върши работа малко или много
:fishing2: :fishing2:
Аватар
bullbg
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 11:55 am

Re: Предложение на спининг

Мнение от bullbg »

Никича написа:Не ме устройват тези ,други предложения? ще мятам с нея некви блесни няма да я ползвам да си подпирам клона на дървото със златните ябълки искам нещо дето хем няма да дам една камара пари хем ще ми върши работа малко или много
аз съм с такава 2.40 и съм много доволен, замятам си както малки, така и по-тежки примамки. 2.70 е с малко голяма акция, но за Дунава си е добре. Ако можеш да я видиш някъде, да я пробваш и така мисля че ще останеш доволен
Аватар
robber_79
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 541
Регистриран на: Чет Дек 30, 2010 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора-Казанлък

Re: Предложение на спининг

Мнение от robber_79 »

Никича написа:Не ме устройват тези ,други предложения? ще мятам с нея некви блесни няма да я ползвам да си подпирам клона на дървото със златните ябълки искам нещо дето хем няма да дам една камара пари хем ще ми върши работа малко или много
Останах с впечатление, че търсиш мнения за покупка и други предложения. :oops:
blackassy
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Юли 31, 2015 3:43 pm

Re: Предложение на спининг

Мнение от blackassy »

Tailwalk Dageki 802mh тук може да я видиш в екшън
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”