някой да ми каже има ли разлика от кльонк за лодка или за к

Модератор: sapuna

Аватар
Livo
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Окт 11, 2005 11:49 am

Мнение от Livo »

Добре поне ако видя някой ще знам какво прави и защо :)
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Мнение от Emo-83 »

Пич,кльонка създава вибрации които вдигат или викат сомовете до стръвта.И тога той или я взима или не.В повечето случаи е не.Известен уред за риболов е от древноста.Но въпреки това се знае доста малко за него.Имам предвид причините поради,която рибата се вдига.Тази тема е доста дълга и с много въпросителни.Повечето колеги имат свое обяснение за това което се случва.Но най-големия пролем е защо сома идва до стъвта,а не взима всеки път.Или за да ти е по ясно ще ти кажа.Това е все едно да сложа паржоли пред теб и ти да не желаеш да ги ядеш.И проблема е не само в това,че ти не се храниш.Но идругите не ги желаят.В друг случай е точно обратното.Доста хора си мислят,че това е много лесен начин за риболов.Но всъщност не е така.Не е проблем това да се научиш да работиш със кльонк.Проблем е да хващаш риби.И понеже някои не са хващали едри такива.Се хвърлят в риболова на сом с кльонк.Едрата риба обаче не е 3кг.Това е бебето на сома.Но кога друг път ще хванеш такъв клен например.
Тези кльонкове които са побликувани са ясен пример-как не трябва да се правят.Един уред трябва да е изпълнен така,че да ти улеснява работата с него.А не да я затруднява.Точилките са със сгрешени ъгли и лоши дръжки.Това не значи,че със тях неможе да се хване сом.Може разбира се.Но може да се лови вместо със въдица и макара със мотовилце.Да но никой не желае това.И за да те объркам повече.По въроса със вибрациите.Ще ти кажа,че и двигателя на лодката създава такива.Те също вдигат сома.За да ти стане още по ясно.Трябва да четеш по-важните теми в които се описват нещата.Там обаче трябва да избягваш мненията на колегите за това кой е по-най.Гледай само нещата в които нещо е описано за самия риболов.Дано съм те ориентирал поне малко.Запомни нещо.
Риболова на кльонк-по принцип не кълве.
trenera
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 7:30 pm

здравеите

Мнение от trenera »

колеги,аз сам начинаещ в лова на сом,тепарва набирам сила,спрял сам се на този сонар Humminbird 565 Fish Finder ,ще ми каже ли някои дали е добър?мисля да заяпочна с язовир иваиловград,пък каквото сабя покаже.имам лодка,но е пластмасова 4.65 много яка,със 65 коня мотор,но маи ще го сменям,имам и зодиак около 3 метра с дъска за мотор.с коя схте е по добре да влизам?искам да си купя и сопи с мултипликатор ,но незнам,какви,нещо се орентирам кам щекспир,и макара ава-щим,но ако препорачате друго ще ви послущам.много сам бос.ще се радвам на помощ
trenera
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 7:30 pm

тук сам за малко

Мнение от trenera »

Благодаря за мнението колега xenohаck,както виждам ,във форума има много големи сомаджии,кои по голям,кои по малък,но всички са рибари.кои има слука,кои няма-това си е божа работа.както казах нов съм в този вид спорт,но много запален.аз по принцип имам голям късмет,а и барзо схващам,ако някои сподели,ще сам благодарен,ако ли не....ще си хващам моите сомаци и никои няма да разбере какво съм сторил и какво ме е научил късмета....
Troli

Мнение от Troli »

Кво стана с него? :roll: Има ли успехи,че не можах тая година да стигна до яз.Ивайловград? :wink: Обаче,пратих Красси на разузнаване! :D :D :D Престара се,кво да го правя луда глава-неналовил се на едри сомове! :roll: :D :D :D
KRASSI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1518
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 10:13 am
Местоположение: Plovdiv Bulgaria

Мнение от KRASSI »

Troli не ме забърквай в интриги моля те .
П.С. Мир да дава господ :!: :!: :!: :D :D
Troli

Мнение от Troli »

Е,извинявай Краси!Опитах да се пошегувам,но явно не се получи. :wink: Мое па да не става въпрос за теб? :wink: :D На брега често съм виждал да се кльонка,но става въпрос не за ловене на риба,а да се пробва звука на кльонка.Колегата,ако е виждал това да знае,че е тренировка! :wink: :D
KRASSI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1518
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 10:13 am
Местоположение: Plovdiv Bulgaria

Мнение от KRASSI »

Ама да не тренира на вода над коляното щото може от тренировка да стане проба самоубийство :D :D :D :D :D
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Мнение от Emo-83 »

Един ми каза,че докато се пробвал от брега дошъл един сом и го гледал какго прави. :lol: И се кълне. :shock: Викам му е що не скочи у водата да го хванеш. :oops: Егати лъжците има. :twisted: :roll:
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

По Дунав се събира толстолоб от силни и постоянни удъри. :wink:
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Мнение от Emo-83 »

Това,което казвате е възможно.Но на Огняново да дойде сом на плиткото на 1м. от него и да го гледа ми се струва невъзможно.
bobi_go
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Авг 29, 2011 2:44 pm

Re: някой да ми каже има ли разлика от кльонк за лодка или за к

Мнение от bobi_go »

Здравейте искам да попитам за Сонар https://www.fishing-market.com/shop/low ... hz-bg-menu дали ще става за кльонк?
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”