някой да ми каже има ли разлика от кльонк за лодка или за к

Модератор: sapuna

Аватар
gocho_83
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 9:03 am
Местоположение: Стралджа

някой да ми каже има ли разлика от кльонк за лодка или за к

Мнение от gocho_83 »

питам дали има два вида кльонк и ако има кой е за кльонкане от брега
Последно промяна от gocho_83 на Сря Юли 02, 2008 5:08 pm, променено общо 1 път.
Аватар
sampo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1218
Регистриран на: Сря Юли 13, 2005 7:38 am
Местоположение: София

Мнение от sampo »

xenohаck написа:Има много видове кльонкове ! Изпъкнал ,вдлъбнат , прав , метален , дъвени от различни видове дърво , карбонови , пластмасови и др.
В "и др." Васко е включил вероятно и тези , дето ги продават на Орешака , редом с това

Изображение29.09.07

Ей ги и уникатите :lol: :lol: , те са лакирани до половина , да не се аби лака , редом с точилките :lol:

Изображение

На цена ..... /с ддс/

Изображение

Вършели страхотна работа , каза ми един циганин , с тех си биел магарето :lol: :lol: :lol:
На платено не одим !
andonis
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 8:57 pm

Мнение от andonis »

:smt030 на тези васко най-ги хваща :D
andonis
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 8:57 pm

Мнение от andonis »

:D :D :D :D :D
Аватар
Livo
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Окт 11, 2005 11:49 am

Мнение от Livo »

И какво представлява кльонкането...да блъскаш с тоя чеп във водата ли? Ако някой може да ми го опише по подробно ще съм му благодарен понеже това са нови неща за мен. За тролинга също съм любопитен какво представлява. По нататък и други неща ще питам но да не ставам нахален сега :)
Краси_поборника
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2753
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 1:59 pm

Мнение от Краси_поборника »

Това някой трябва да ти го покаже нагледно на водоема абсурд е да го научиш по форума,първо се учи във ваната докъто ти изпадат всички плочки и тогава на язовира без въдици,като почнат сомовете да ги вдигаш вече си готов и въдица да пуснеш. :wink:
Аватар
Livo
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Окт 11, 2005 11:49 am

Мнение от Livo »

Аз едва ли ще се науча и един такъм да вържа от форума да не говорим за цял вид риболов, но ме интересува поне горе долу принципа какъв е за да мога малко по малко да си представям нещата и да си ги обяснявам. Иначе то е ясно, че е най добре да ти бъде показано и обяснено на място и по време на акция а от там на сетне всичко е опит.
Краси_поборника
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2753
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 1:59 pm

Мнение от Краси_поборника »

Аватар
Livo
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Окт 11, 2005 11:49 am

Мнение от Livo »

Добре поне ако видя някой ще знам какво прави и защо :)
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Мнение от Emo-83 »

Пич,кльонка създава вибрации които вдигат или викат сомовете до стръвта.И тога той или я взима или не.В повечето случаи е не.Известен уред за риболов е от древноста.Но въпреки това се знае доста малко за него.Имам предвид причините поради,която рибата се вдига.Тази тема е доста дълга и с много въпросителни.Повечето колеги имат свое обяснение за това което се случва.Но най-големия пролем е защо сома идва до стъвта,а не взима всеки път.Или за да ти е по ясно ще ти кажа.Това е все едно да сложа паржоли пред теб и ти да не желаеш да ги ядеш.И проблема е не само в това,че ти не се храниш.Но идругите не ги желаят.В друг случай е точно обратното.Доста хора си мислят,че това е много лесен начин за риболов.Но всъщност не е така.Не е проблем това да се научиш да работиш със кльонк.Проблем е да хващаш риби.И понеже някои не са хващали едри такива.Се хвърлят в риболова на сом с кльонк.Едрата риба обаче не е 3кг.Това е бебето на сома.Но кога друг път ще хванеш такъв клен например.
Тези кльонкове които са побликувани са ясен пример-как не трябва да се правят.Един уред трябва да е изпълнен така,че да ти улеснява работата с него.А не да я затруднява.Точилките са със сгрешени ъгли и лоши дръжки.Това не значи,че със тях неможе да се хване сом.Може разбира се.Но може да се лови вместо със въдица и макара със мотовилце.Да но никой не желае това.И за да те объркам повече.По въроса със вибрациите.Ще ти кажа,че и двигателя на лодката създава такива.Те също вдигат сома.За да ти стане още по ясно.Трябва да четеш по-важните теми в които се описват нещата.Там обаче трябва да избягваш мненията на колегите за това кой е по-най.Гледай само нещата в които нещо е описано за самия риболов.Дано съм те ориентирал поне малко.Запомни нещо.
Риболова на кльонк-по принцип не кълве.
trenera
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 7:30 pm

здравеите

Мнение от trenera »

колеги,аз сам начинаещ в лова на сом,тепарва набирам сила,спрял сам се на този сонар Humminbird 565 Fish Finder ,ще ми каже ли някои дали е добър?мисля да заяпочна с язовир иваиловград,пък каквото сабя покаже.имам лодка,но е пластмасова 4.65 много яка,със 65 коня мотор,но маи ще го сменям,имам и зодиак около 3 метра с дъска за мотор.с коя схте е по добре да влизам?искам да си купя и сопи с мултипликатор ,но незнам,какви,нещо се орентирам кам щекспир,и макара ава-щим,но ако препорачате друго ще ви послущам.много сам бос.ще се радвам на помощ
trenera
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 7:30 pm

тук сам за малко

Мнение от trenera »

Благодаря за мнението колега xenohаck,както виждам ,във форума има много големи сомаджии,кои по голям,кои по малък,но всички са рибари.кои има слука,кои няма-това си е божа работа.както казах нов съм в този вид спорт,но много запален.аз по принцип имам голям късмет,а и барзо схващам,ако някои сподели,ще сам благодарен,ако ли не....ще си хващам моите сомаци и никои няма да разбере какво съм сторил и какво ме е научил късмета....
Troli

Мнение от Troli »

Кво стана с него? :roll: Има ли успехи,че не можах тая година да стигна до яз.Ивайловград? :wink: Обаче,пратих Красси на разузнаване! :D :D :D Престара се,кво да го правя луда глава-неналовил се на едри сомове! :roll: :D :D :D
KRASSI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1518
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 10:13 am
Местоположение: Plovdiv Bulgaria

Мнение от KRASSI »

Troli не ме забърквай в интриги моля те .
П.С. Мир да дава господ :!: :!: :!: :D :D
Troli

Мнение от Troli »

Е,извинявай Краси!Опитах да се пошегувам,но явно не се получи. :wink: Мое па да не става въпрос за теб? :wink: :D На брега често съм виждал да се кльонка,но става въпрос не за ловене на риба,а да се пробва звука на кльонка.Колегата,ако е виждал това да знае,че е тренировка! :wink: :D
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”