Сом начини за хващане помощ!!!!

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
little-dragon
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 7:51 pm
Местоположение: assenovgrad

Мнение от little-dragon »

Този уеб сайт който сте ми посочили е УНИКАЛЕН с една дума. Еми може би един от последните ми няколко въпроса:
1. Някой който да ми направи някое списъче с необходимите работи (от кука до прът,макари и т.н.) ще остана много задължен. И цените нямат кой знае какво значение а лодка и такива работи си имам. А и по горе един ме попита на каква възраст съм, то според мен възраста не е от голямо значение, въпреки това в момента съм студент на 20 с
Аватар
little-dragon
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 7:51 pm
Местоположение: assenovgrad

Мнение от little-dragon »

Жоро Гоцов аз вече го прочетох това
новобранец
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 12:37 pm
Местоположение: Sofiq

Мнение от новобранец »

[quote] А и по горе един ме попита на каква възраст съм, то според мен възраста не е от голямо значение, въпреки това в момента съм студент на 20 с.
Приятелю, този които те попита на колко си години е http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=1645
чети по внимателно, http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=1269 после си направи изводите!
след като прочете6 внимателно всичко,
[/quote] За останалото питай Жоро Гоцев
мисля че няма да има за какво да го питаш :D :D :!: :!:
Аватар
little-dragon
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 7:51 pm
Местоположение: assenovgrad

Мнение от little-dragon »

Жоро много сам ти задължен :) мерси много. Общо взето ако попадна на свястен кльонг имам големи шансове
Аватар
little-dragon
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 7:51 pm
Местоположение: assenovgrad

Мнение от little-dragon »

Този мултипликатор дето е посочен в този сайт на митшел май беше онва синкото не е ли е хубав
Аватар
little-dragon
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 7:51 pm
Местоположение: assenovgrad

Мнение от little-dragon »

Добре а пръта ми колко дълъг трябва да е който ще го закупя. В онази статийка пишеше, доколкото аз разбрах че тези по късите са били по добри 1.65-1.70 това така ли е?
новобранец
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 12:37 pm
Местоположение: Sofiq

Мнение от новобранец »

[quote="Жоро Гоцов"]

върти в нормална посока за разлика от всички други мултипликатори!!!!!!!!!

Жоро, коя е [b]ненормалната[/b] посока на въртене на мултипликатора?
Dragon, преди да купиш нещо, се разходи и разгледай всичко което се предлага на пазара, а също така виж:

http://www.digitaldagger.com/

http://www.basspro.com/servlet/catalog. ... n&x=10&y=9
А и плетено влакно не те съветвам да купуваш, май не си чел внимателно:http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=1269

наслука!
Аватар
little-dragon
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 7:51 pm
Местоположение: assenovgrad

Мнение от little-dragon »

Ами дърводелец ще може ли да ми направи ако му дам мерките да кажем и материата а ще му я кажа нали в онзи сайт пише кои са хубави. Айде приятен ден на всички търгвам за училище
новобранец
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 12:37 pm
Местоположение: Sofiq

Мнение от новобранец »

По принцип може, но най - добре е да ти го направи някой дунавски сомаджия, аз от Варна си купих два такива.......... вервай ми на нищо не приличат/като визия/, но пък клионкат страхотно :D
новобранец
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 12:37 pm
Местоположение: Sofiq

Мнение от новобранец »

Жоро, защо си мислиш , че ние броим мухите!?
Мултипликатор съм виждал и съм въртял много преди ти да знаеш какво е това и има ли то почва у нас! Относно от коя страна е ръкохватката има модели които може да се поставя и от двете страни/ или и това не знаеш?/
Стига с мултипликаторите, а сега за клионка:
Прослувутата Мъждравка :!: На мен дърводелец ми е правил клионк от акация, и от какво ли не друго, вида на дървото не е определящ, като се има предвид че клионк се прави и от метал! no comment :idea:
Аватар
Stefko
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1526
Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 12:58 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от Stefko »

Ей това е едно от нещата заради които недолюбвам тези форуми... Каква е, бре хора, тази мания на всяка цена да се докажете колко сте големи и как по-големи специалисти от вас няма?!?!! Вместо да споделяме полезни и интересни неща един с друг, ние си образуваме нерви и се ежиме. И за какво?! Какво значение има, че някой е хванал уклей, а друг е хванал кит, че някой има оборудване за 10 000 лв., а другия е с телескопче за 20? С какво например това може да ми попречи да се чувствам по най-невероятния начин при всяко следващо потапяне на плувката или свиване на пръчката, или как може да това да ми отнеме удоволствието от няколкото часа тишина и наслада сред природата на реката или язовира???
Така че дайте да се държим човешки и да не сгорчаваме хобито, което иначе ни носи толкова приятни емоции!!
Другият вариант е разбира се да се самодоказвате чрез Л.С., но и в това не виждам голям смисъл....
executor
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 561
Регистриран на: Пет Юли 02, 2004 8:33 am
Местоположение: Varna

Мнение от executor »

Stefko написа:Ей това е едно от нещата заради които недолюбвам тези форуми... Каква е, бре хора, тази мания на всяка цена да се докажете колко сте големи и как по-големи специалисти от вас няма?!?!! Вместо да споделяме полезни и интересни неща един с друг, ние си образуваме нерви и се ежиме. И за какво?! Какво значение има, че някой е хванал уклей, а друг е хванал кит, че някой има оборудване за 10 000 лв., а другия е с телескопче за 20? С какво например това може да ми попречи да се чувствам по най-невероятния начин при всяко следващо потапяне на плувката или свиване на пръчката, или как може да това да ми отнеме удоволствието от няколкото часа тишина и наслада сред природата на реката или язовира???
Така че дайте да се държим човешки и да не сгорчаваме хобито, което иначе ни носи толкова приятни емоции!!
Другият вариант е разбира се да се самодоказвате чрез Л.С., но и в това не виждам голям смисъл....
Подкрепям!Видинчани ще излезете разбрани хора :D :D :wink:
ОЗ
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 8:18 am

Мнение от ОЗ »

От къде тръгна темата и до къде стигна.
Мани, остави се. :(
Човека просто поиска съвет и който можа му го даде.

Нека всеки сам си прецени с какви такъми да лови. Който иска мултипликатор, нека си го вземе. Който иска - нека ползва спинигова макара. Който иска нека ползва мултипликатор, който се върти като спинигова макара. Всеки е свободен в избора си.
Възможно е единия модел да има предимства спрямо другия. Не мога да кажа. Не съм ползвал и не съм виждал такъв модел мултипликатор, за какъвто говори г-н Жоро Гоцов. Сигурно е така, както казва. Все пак той е майстор. Хващал е големи сомове. Видно е. :roll:

Един приятелски съвет - трайте си, когато не сте сигурни в това което говорите.
Това най-вече се отнася до теб Новобранец. :lol:
Аватар
Stefko
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1526
Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 12:58 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от Stefko »

Видинчани ще излезете разбрани хора
Хм, не ми се струваш много искрен :roll: - май се опитваш да се подмажеш на тъщата :wink: :wink: :lol:
Аватар
little-dragon
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 7:51 pm
Местоположение: assenovgrad

Мнение от little-dragon »

Все пак да не забравяме, всеки човек си има стил на ловене типичен(характерен) за него. Това не може според мен да се успори. Да както казаха по нагоре колегите, повечето от хората не влизат в този сайт за да видят кой с кого се "плюе" а за да получат ценна информация. :( И все ако още не сте доволни по начина на писането ми съжалявам просто.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”