Риболов на сом от брега.

Модератор: sapuna

saksi
фен клуб-скобар
Мнения: 2656
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 8:34 pm
Местоположение: Божурище

Риболов на сом от брега.

Мнение от saksi »

Здравейте.Търся си учител за риболов на сом от брега.Става въпрос за река Дунав в Германия.Не съм наясно ,ама въобще.Търся човек ,да го питам на ЛС разни неща.Монтажи ,стръв и т.н.За да не досаждам на всички.
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Риболов на сом от брега.

Мнение от mrenka »

Риболовът на жива стръв е забранен, така че вариантите пред теб са почти изчерпани. Спинингът я проработи, я не. Наслука
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Риболов на сом от брега.

Мнение от fozi073 »

Дано се развие темата, ще интерес и за мен.Да си призная не знаех че е забранена живата стръв.
saksi
фен клуб-скобар
Мнения: 2656
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 8:34 pm
Местоположение: Божурище

Re: Риболов на сом от брега.

Мнение от saksi »

Да знам ,че е забранено на жива рибка.Хващат ги на земен червей.
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Риболов на сом от брега.

Мнение от mrenka »

Ако правилата за риболов позволяват и има откъде да се снабдиш на място - намери си попови прасета. Сомовете ги обожават, проверено неведнъж.
дядо тричко
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Яну 20, 2019 10:23 am

Re: Риболов на сом от брега.

Мнение от дядо тричко »

saksi Усещам жарта и ентусизма ти и темата ще е интересна. И така всеки водоем е различен, както и начина на риболов, в зависимост от сезона. Ето защо трябва повече време да прекарваш на местата където месните практикуват този вид риболов. И да научиш тактиките за успешен риболов, и поведението на рибите които искаш да хващаш, на конкретното място, това е решаващо. Мястото сезона и водоема си имат своите особености и различия.
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов на сом от брега.

Мнение от Диканаров »

Боре, мисля, че си чувал за суров дроб или опърлено врабче! Ако не, то замятай близо до папура на спокойна, много бавно течаща вода с 1-1.5м. дълбочина. Нощем така съм имал слука на река!
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Риболов на сом от брега.

Мнение от pampasa »

Здравей ,незная дали ще е от полза ,но присъствах на изключително успешен риболов на река По / подобна е на Дунав / , като стръвта беше нанизани на косъм по 3 бр. 30 мм. халибут пелети . Избират се места с по-бавно течение и сравнително по- дълбоки от околния дънен релеф. Наясно съм ,че популацията на Сом в Дунав вероятно е по-малка ,но тъй като стръвта е сравнително голяма ,то се ловяха преимуществено само Сомове. Говорим за по над 20 риби на денонощие - като между тях имаше и трофейни / над 60-70 кг./ Разбира се ,този вариант е сравнително скъп ,но може да се захранва и с по-евтини рибни пелети. За съжаление има и съпътстващ / нежелан / улов на Шарани по над 20 кг.

Относно монтажа ,тук има по някоя картинка :

https://www.catfishconservationgroup.co.uk/page--82/
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Риболов на сом от брега.

Мнение от fozi073 »

Не ми е силна черта риболова на сом, но пък опитвам и ми се случи ...Баш по обяд три удара. По никое време. Та си мисля дали не се ошашарила рибата и тя ( климатични изменения и тем подобни ) . По горе колегата спомена и за в плитчините . Бях свидетел как една мома изкара спмче около 2-3 кила по Дунав. Малко преди обяд.
saksi
фен клуб-скобар
Мнения: 2656
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 8:34 pm
Местоположение: Божурище

Re: Риболов на сом от брега.

Мнение от saksi »

Благодаря на всички писали по темата.Един стар познат от Лом ,прочел темата и ми писа.Оказа се ,че и той е в Германия,близо до мен и се срещнахме.Каза ми доста неща.Но продължавам да се уча.Вече имам едно сомче,но бебенце.Как се стъмни и веднага имаше движение.Пръчката подскачаше ,трепереше,въобще некви странни за мен движения изпълняваше.Лошото е ,че стоях само до 23ч.Другата събота повече.
Да попитам,защо на спининг,го ловят и през деня, а на дъно само нощем.Един колега писа ,че се хваща и през деня,това изключения ли са.
Fishh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 539
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:18 pm

Re: Риболов на сом от брега.

Мнение от Fishh »

Здравей колега, монтажа ти е най-малкия проблем еднa гайка и на 50см отгоре кука има ли сом ще се хване, стига да е здрав такъма да го изкараш. Aкo снимаш местата на които ходиш, така ще е по лесно да се помогне. Има места на които сома е във бързея на други е около брега или близо до бързея, през деня по обяд също е на различни места. Ако оставаш вечерно време нареди въдиците във близост до брега, ако има и паднали дървета или корени, върби под тях, но си е до места и усет да разбереш къде точно трябва да стои,. Mоже да има 2-3 сома около теб и ти да си метнал баш там където няма да мине, настояване и упорствo и ще хващаш късмет.
El Pescador
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 485
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 7:29 pm

Re: Риболов на сом от брега.

Мнение от El Pescador »

от пелетите ,както е казал колегата pampasa по-добро няма !Ловил съм много пъти на Ебро и на жива и на разни други ,но пелета е убиец ,монтажа е така както е показан с тази разлика че аз слагах по 10-12 парчета на наниза и и завивах като луканка с огромна тройка ,пробвано и доказано ,имаме риби над 120 кг (до толкоз ни беше кантара )а един румънец който беше спец ме изуми като ми показа на какво и пукаше ,цял калмар,при него нямаше малко само трофеи ,но всеки си има чалъм ;) наслука
моята риба никой не може да я хване ,
въпроса е да мога аз да я хвана :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”