Спининг или тролинг?

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Troli

Спининг или тролинг?

Мнение от Troli »

Има ли разлика между спининга и тролинга в опита си да уловим бяла риба?Ако има разлика,може ли да се каже,кой от тези два метода за риболов е по-успешен? :roll:
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Мнение от barutchiata © »

Има разлика, и то голяма!По успешен е метода при който за единица време хванеш повече риба.
Troli

Мнение от Troli »

Гледам,че доста риби си хванал в галерията! :D :D :D За тролинга нещо можеш ли да кажеш или ше ми праиш сечено? :roll:
Аватар
lorda
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1412
Регистриран на: Пет Ное 24, 2006 9:05 pm
Местоположение: plovdiv

Мнение от lorda »

Абе да ти кажа честно :roll:

И аз мога да ти правя сечено, ако искаш :lol:

Даже кеф ще ми бъде :D
Изображение

Рибата не е толкова много, че да я разхищаваме.
Аватар
iogo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 992
Регистриран на: Пет Окт 28, 2005 10:59 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Мнение от iogo »

Повечето са разликите от колкото приликите.
Много малко общи неща имат.
Аватар
AL KAPONE
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3072
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 2:56 pm
Местоположение: от Село

Re: Спининг или тролинг?

Мнение от AL KAPONE »

Troli написа:Има ли разлика между спининга и тролинга в опита си да уловим бяла риба? :roll:
Troli написа:За мен спининга и тролинга са коренно различни начини за риболов. :roll:
:roll: Задаваш въпрос на който си отговорил сам преди 5 минути :roll:
:roll: Най вероятно съм тъп.... и никога няма да постигна твоите рекордни успехи :roll: аМа защо да се включват хората в таз тема :?: Имаш амбиция пак да си ги мерите ли :?: ВЛИК СИ ВСИЧКИ ГО ЗНАЯТ ВЕЧЕ :prayer: :prayer: :prayer: ( :smt047 :smt047 :smt047 )
Troli написа:Чудесно,ви разбирам! Очаквайте включване! Аз разбирам само от риболов на бяла риба с воблер Рапала на тролинг!:roll:

Веми веднъж опиши как минава един от твоите излети....... и ние да научим нещо :roll: Поздрав
Когато се издигаш, приятелите ти разбират кой си.
Когато падаш, разбираш кои са приятелите ти.
Краси_поборника
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2753
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 1:59 pm

Мнение от Краси_поборника »

Спининга се практикува основно от спортисти в риболова
докъто тролинга от СПИРТИСТИ :lol: :lol: и има нещо общо с влаченето. :wink:
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Мнение от barutchiata © »

Troli написа:Гледам,че доста риби си хванал в галерията! :D :D :D За тролинга нещо можеш ли да кажеш или ше ми праиш сечено? :roll:

Само ти показвам как разваляш темите на хората, с безумните си постове.За тролинга мога да ти разказвам много, и то смислени неща, а не бътвежи като твоите.Земи се стегни и престани да си го мериш с хората от форума,че доста теми направи на боза.Преди време те баннах точно за това.Регистрира се отново и аз те оставих като реших ,че си взел поука- да ама не. Темата колко големи воблери.. точно ти я направи боклук като влезна и почна да се правиш на учител и да обясняваш на хората колко са невежи и колко не разбират този риболов.Това е поредната твоя тема която ще се превърне в говорилня, по простата причина, че участваш и ти.Иначе хората пишат смислени неща, ама това не е достатъчно.

Предупреждавам те да внимаваш какво пишеш по темите, и престани да се изживяваш като учител.Тука има доста хора които разбират много повече ет теб риболова, но се държат нормално.
Аватар
lorda
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1412
Регистриран на: Пет Ное 24, 2006 9:05 pm
Местоположение: plovdiv

Мнение от lorda »

barutchiata написа:...държат нормално.

Това е основният похват на умния човек, който е способен да уважава другите.
Но хората са различни :roll:

И не винаги уважението се отплаща със същото.

Още от самото начало на темата става ясно, че под този глупав въпрос, (придружен от самия автор със заядливи констатации) се цели само едно.

Безсмислени препирни.
Изображение

Рибата не е толкова много, че да я разхищаваме.
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Мнение от barutchiata © »

ТОчно такива като Троли(разбирачи) отказаха много хора знаещи и можещи да пишат тук.
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Мнение от krokibg »

Троли,разликата е голяма.Първо защото на спининга,за да хванеш риба трябва да имаш дупе,да ходиш,да знаеш къде да я търсиш,да я намериш и тогава да я хванеш ако може.Нали разбираш че за да хванеш рибата по този начин,трябва да прекараш примамката покрай рибата!!!Тролинга е мързелив риболов,но във никакав случай не е скучен.Е,има моменти когато на човек му писва,но когато си взима,тръпката си е голяма и особенно ако рибите са едрички :lol: :lol: :lol: :wink: Също така,не всеки който влиза да влачи,има възможност да си купи сонар,и да ти кажа те когато ловят,улова им е по сладък,защото са я намерили,вдигнали/раздразнили/ и е атакувала примамката им.Със сонар е лесно,дълбочината се вижда,рибата отдолу под лодката също,само остава държащия горе въдицата да сложи точния въблер/дълбочина и цвят/ и хоп,снимка на рибата :lol: :lol: :lol: Та мисълта ми е,човек трябва да е сляп или незнаещ,за да пита има ли разлика.Дано си я намерил
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
simbat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 440
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 11:49 am
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Мнение от simbat »

Разликата е между тея два вида риболов е голяма.За спининг и мухарство се изискват повече познания относто биологията на рибите и особеностите на водоема,където ловим.Контакта с рибата и възможността да сме по-близо до природата,както и финеса при този риболов ми допадат много.

Тролинга си е хамалогия и написаните неща за спининга по-горе не важат.Но на места бедни от към риба е ясно че резултатите ще са съпоставими с обловеата площ от водиема...

PS

Kroki,
поздравления.Разгледах ти галерията и съм впечатлен :D
Аватар
iogo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 992
Регистриран на: Пет Окт 28, 2005 10:59 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Мнение от iogo »

Спининга изисква умения в кастинга и воденето/проводката/ а тролинга не.
Това е, ясно и просто..... :lol:
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Мнение от krokibg »

Тролинга иска и това : Изображение

За мене,това са най работещите воблери за бяла риба.Има още някой и другй марки които поработват ,но не ги ползувам.Всички от първия ред/от ляво на дясно/до трети -включително,работят перфектно,като 75 % от троленето ми миналия сезон съм влачил само на тях и съм много доволен.И Троли,първите седем от третия ред са Глаз ФатРапове.Тези на които хванах най големите и най много бели риби.30-40 % от тези,също така стават и за Спининг,но не са най добрите.Когато направят нов подфорум изкуственни примамки,ще дам подробна информация на всички млади колеги от форума,на какви воблери ловиме и как трябва да се води.Нямам притеснението че ще издам някяква голяма тайна и нека всеки сам след пробването на двата начина/спининг и тролинг/да си направят сами извод.Успех
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
simbat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 440
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 11:49 am
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Мнение от simbat »

Krokibg,
Мерси за изчерпателната информация и снимките.Ето от това имаме нужда-всеки да споделя опита си.Нито аз ще хвана твоята риба,нито ти-моята :-)
Повечето от показаните воблери ги имам и ги ползвам успешно при спининг риболов от блега.За щастие резултатите при мен са отлични от бряг и за тралене изобщо не съм помислял.То и отдавна бне ловя за повече от 3-4 часа накуп де..Фатраповете са наистина уникални воблери и съм имал много неочаквани удари и приятни емоции с тях.То и всички на рапала е е мн.добро де.В момента съм се насочил към едни Шадрапове с фосфорно покритие,които са поръчково производство и нямам търпение да се стопи леда за да ги пробвам на нощен риболов на бяла риба,макар и да съм сигурен,че резултатите няма да ме разочароват.Ако те интересуват ми пиши и ще ти подаря накой и друг като се прибера.Ей за тези говоря :
Изображение

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... %3DSelling

Японските воблери ги превъзхождат само по... цена хехе.

Инъче за БГ условията съм се насочил към тези:
Изображение

Само за Deep Diver-ите на Yo Zuri ми е много трудно да намеря информация.Добре изглеждат на външен вид но нека ако някой ги е ползвал да сподели какви са резултатите.
Също съм се насочил към този плавателен съд за Бг ваканциите.Дори вече е на път :-).
http://www.freewebs.com/porta-bote-bulgaria/
Държа да споделя,че нямам нищо общо с търговеца на тези лодки и имам такава лодка от доста преди той да започне да ги внася в БГ.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”