По кое време на денонощието кълве щуката?

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: По кое време на денонощието кълве щуката?

Мнение от Бачо Илия »

Pedro написа:Разбира ти щуката от сенки -как пък не.

( айде направи си кефа пак сапуне ...дялкай).
Защо ?- защото казвам, че щуката не разбира от собствената си сянка.Не е толкоз разумно същество та да си наблюдава собствената сянка като човека ,да я осмисля и да си коригира собствената локация..егати щучия мозък.
Ей от такива и като тебе плачеше онзи kaloyan.
Май навремето честичко си бягал от часовете по зоология :wink:
Изображение
Аватар
Pedro
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 904
Регистриран на: Вто Мар 20, 2007 5:27 pm
Местоположение: Русе

Re: По кое време на денонощието кълве щуката?

Мнение от Pedro »

Г-н IDA,
Така е по-добре - да ми отговориш нещо на моя пост, отколкото да ми го дялкате.
Ти казваш примерно 2+2 =5 ..и аз какво казвам - Не, не е.
Нито те обиждам, нито те засягам на знания и образование.Така мисля, така казвам.Докажи ми обратното, а не се заяждай.Винаги са ти такива меко казано нахални отговорите.
Като гледам, за има няма половин година си пуснал над 2600 (две хиляди и шестстотин мнения) !!.Роден си да раздаваш акъл наляво и надясно ?? Ние сме сукалчета и ти ще ни учиш и поучаваш - добре.Давай в същото темпо - ако до декември тази година ги направиш 7000 имаш черпене.А спри се малко бе човек....
P.S Аз по зоология знам как съм, но ти си зле по Градинарство - чел ли си за Гърнето и Мерудията ?
Последно промяна от Pedro на Съб Авг 30, 2008 1:38 pm, променено общо 1 път.
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: По кое време на денонощието кълве щуката?

Мнение от Бачо Илия »

Ми какво искаш да ти отговоря на този пост , че и "онзи калоян" еди какво си , видиш ли.....Да съм писал някъде в мнението си по-горе , че щуката "разбира" от нещо? Не съм писал такова нещо!
Отделно поста ми по-горе си го потдържам и продължавам да твърдя че осветеноста на водата е съществен фактор за активноста на щуките ( и мога да го обясня по-подробно), както това ,например,че цвета и шарките им са пряко зависими от местообитанието , ама не ходят да се гледат в огледало че да се нашарят по правилния начин.....Поста ти е горе долу в този контекст- директно е за бисери.
Колкото до броя на постовете ми- ми пиши и ти! Форума е за това!
Изображение
Аватар
Pedro
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 904
Регистриран на: Вто Мар 20, 2007 5:27 pm
Местоположение: Русе

Re: По кое време на денонощието кълве щуката?

Мнение от Pedro »

Не ща да споря с тебе - всичко извърташ най-йезуитски както ти е удобно и все ти да си прав и най-най-всезнаещия.Виж си последния отговор как го извъртя, а за цитата дето го пускам нищо не казваш - все едно, че не си го написал.Нито дума за това как щуката си преценява колко и е голяма сянката, па се намества, па нам кво и т.н.... бла-бла-бла.
Ама че набута и някакви шарки дето ги нямаше...???? Мерси за образователната лекцийка- незнаехме, че не се шарят пред огледалото.
така че щуката или да не "фърля" , сянка въобще или ако фърля- сянката и да е максимално малка
По Градинарство си зле, но иначе фантазията ти е много добре -Браво.
Иначе ти си истински Бисер - чета ти редовно постовете и се кефя...
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: По кое време на денонощието кълве щуката?

Мнение от Бачо Илия »

Pedro написа:Не ща да споря с тебе - всичко извърташ най-йезуитски както ти е удобно и все ти да си прав и най-най-всезнаещия.Виж си последния отговор как го извъртя, а за цитата дето го пускам нищо не казваш - все едно, че не си го написал.Нито дума за това как щуката си преценява колко и е голяма сянката, па се намества, па нам кво и т.н.... бла-бла-бла.
Ама че набута и някакви шарки дето ги нямаше...???? Мерси за образователната лекцийка- незнаехме, че не се шарят пред огледалото.
така че щуката или да не "фърля" , сянка въобще или ако фърля- сянката и да е максимално малка
По Градинарство си зле, но иначе фантазията ти е много добре -Браво.
Иначе ти си истински Бисер - чета ти редовно постовете и се кефя...
Ма , ще ме умориш бе човек :D :D :D Хехе , то голям майтап се заформи с тия щуки :lol:

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0% ... 0%BA%D1%81

п.п. аз наистина си имам някаква изградена теория по въпроса , става дума най вече за риболова със живи рибки.
Изображение
lovo-бай СТОЯН
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 8:29 pm
Местоположение: Мадрид

Re: По кое време на денонощието кълве щуката?

Мнение от lovo-бай СТОЯН »

IDA написа:Другото което мисля че е от голямо значение е осветеноста на водата ,а ако е слънчево- ъгъла под който слънчевите лъчи осветяват водата , така че щуката или да не "фърля" , сянка въобще или ако фърля- сянката и да е максимално малка
Колега да разбирам ли ,че става въпрос за времето ,когато слънцето е точно над щуката ,около 14.00ч,защото тогава пада най-малко сянка ,не само върху щуката ,а и върху всичко останало ,изложено на преки слънчеви лъчи?

Или както спомена един наш колега ,но на малко по разбираем език.
Павел Иванов написа: Хващал съм много щуки в най-голямата жега на обяд
Питам за тези неща,защото в мен се пораждат съмнения .Кога е по удачно да ходим за щука ,когато е слънчево,или когато е облачно.
И трябва ли слънцето въобще, да е някакъв фактор ,помагащ или пречещ ,на активноста на щуката при хранене.
Ако умееш да летиш, не-казвай на никого, защото няма да можеш да се отървеш от учители!
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: По кое време на денонощието кълве щуката?

Мнение от sapuna »

sapuna написа:След 15,30 часа,по възможност в най горещите дни гледай да си на Драгановската корекция!Зареди се с каракудки,ама от най дребните и ще се сефтосаш!
...............................
И нека желанието ти да я хванеш,не провокира постоянно пускане на теми в тази насока! :wink:
:D Това бях писал аз на запаления!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: По кое време на денонощието кълве щуката?

Мнение от Бачо Илия »

Сега , преди да си кажа мнението относно кълването ( храненето ) на щуката искам категорично да подчертая че в случая ( пък и в темата) , не става дума за изкуствени примамки- блесни , воблери , туистери , шадове , стримери и т.н. При тях схемата и причината за атака е абсолютно неопределяема- дали е хранителен инстинкт , полов за приоритет по време на мръстенето инстинкт , инстинкт за защита на територия от натрапници, или някакъв друг несвързан с храненето инстнкт :idea:
За мен щуката е идеалния хищник ,създаден от природата и адаптирал се тотално горе-долу на всички континенти и всякакви географски ширини. Това което е определящо по отношение на времето и условията на хранене е начина на "ловуване" - без да хаби много енергия и от засада. Седи до укрития , шавари , дървета туфи водорасли и т.н. Перфектно "панорамно" зрение и то пригодено да вижда изклюително добре и в условията на намалена видимост и слабо осветление- сутрин рано , вечер , при лошо или променливо време - точно в условия в които " обичайните заподозрени" не виждат толкова добре. Идеална и адаптивна окраска сливаща се с фона на конкретното местообитание... и единственото което и се губи ( според мен) са няколко часа преди обед и няколко след обед , при силна слънчева светлина и което няма как да се скрие по никакъв начин е ... сянката ( също инстинктивно и генетично заложена в главите на "заподозрените" , особенно след като слънцето огрее придънния слой и следобед преди да падне до толкова , че вече да не го огрява!
Изхващал съм сигурно няколкостотин щуки , със лек превес на тези които са на естественна стръв и то предимно сутрин , надвечер и точно на обяд , лятото, когато слънцето е в най-високата си точка. В хладния сезон кълвът почти целодневно , при облачно и гадно време- също. На блесните обаче не е точно така- пак е горе долу така , обаче изключенията са много повече което ме навежда на мисълта че там понятието " стръв" е абсолютно неопределяемо и щуките се ръководят от съвсем други инстинкти :idea:
Изображение
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: По кое време на денонощието кълве щуката?

Мнение от Павел Иванов »

И след толкова много хротувания пак стигаме до единственният извод :


- Коги щуката е активна кливе , коги не е ни кливе !


И тъй :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: По кое време на денонощието кълве щуката?

Мнение от Бачо Илия »

"Активна" за какво :roll: :roll: :roll:
Изображение
lovo-бай СТОЯН
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 8:29 pm
Местоположение: Мадрид

Re: По кое време на денонощието кълве щуката?

Мнение от lovo-бай СТОЯН »

IDA написа:"Активна" за какво
По -голямата част от риболовците,използуват думата "активна",когато щуката и други видове риби,са в процес на хранене.
Не -може да се каже ,-щуката е "активна",когато е в период на мръстене ,или когато пази територията си. :wink:
Ако умееш да летиш, не-казвай на никого, защото няма да можеш да се отървеш от учители!
Bai Ves
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 213
Регистриран на: Сря Яну 30, 2008 12:54 am
Местоположение: Veliko Tarnovo

Re: По кое време на денонощието кълве щуката?

Мнение от Bai Ves »

Колеги, щуката е пасивен хищник , в знчение, че не гони активно жертвите си. За разлика от костура и Бялата риба. За да улавим щука ние трябва да подадем примамка или стръв и при това трябва да бъде пласирана в съществена близост до зъбатия хищник. Сега, активноста на щуката се проявява, когато тя атакува стръвта.Това е. Дали е рибка и тя щъка около щуката или изкуствена примамка, която проблясква или трепти близо до леговището , щуката е там но може би незаинтересована и само очаква. Всичко живо си има характер, определен от биологичен часовник.
За слънцето- няма никакво значение. Със и без слънце, ние можем да ловиме щука. Единствено движението на пасажните риби оказват влияние върху намирането на зъбатата. Това е дали малките риби са в близос до брегаили са на вътре и в дълбочина. Определящ фактор са температура на водата и Атмосферното налягане. Най- накрая ще кажа, че каквото и да е било през деня, да кажем мъртвило и никакви признаци за храна на хищника, вечер може да се видят няколко атаки, тук- там. Това показва, че гладът все пак кара щуката да си поеме дажбата. Има и други моменнти но те са по задълбочени и е необходимо да се размисли още по задълбочено.

Поздрави! :wink:
futa
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Сеп 19, 2007 9:51 am
Местоположение: sf

Re: По кое време на денонощието кълве щуката?

Мнение от futa »

На Бели Извор само нощно време има попадения,и аз съм в шок ама е истина!
Егати аномалиите!!! :(
Dio perdona-Io No!
Изображение
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: По кое време на денонощието кълве щуката?

Мнение от Бачо Илия »

Темата е "По кое време на денонощието кълве щуката" , не е " Кога щуката е активна и на базата на какво" или " Как щуката се движи сезонно след пасажите от малки рибки" или " Кой е доминиращия инстинкт при риболова на щука с изкуствени примамки ???". Това са все отделни теми , дето тепърва ще ги нищим. Тук става дума за кълване , не за какво става като и тропат железа , дръвца или съчми в главата!!!!!
п.п.тия теми не е лошо да се пуснат,доста неща ще се поизяснят , и то -принципни!!!!!
Изображение
lovo-бай СТОЯН
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 8:29 pm
Местоположение: Мадрид

Re: По кое време на денонощието кълве щуката?

Мнение от lovo-бай СТОЯН »

IDA написа:тия теми не е лошо да се пуснат,доста неща ще се поизяснят , и то -принципни
Така си е,и аз съм" за ". :drinkers:
Ако умееш да летиш, не-казвай на никого, защото няма да можеш да се отървеш от учители!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”