По кое време на денонощието кълве щуката?

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
NITro`bE
фен клуб-скобар
Мнения: 1298
Регистриран на: Вто Ное 04, 2008 10:27 pm

Re: По кое време на денонощието кълве щуката?

Мнение от NITro`bE »

от моите впечатления щуката е по активна при вечер.Много случаи сам имал от сутрин рано до кам 5 часа нищо и кат почне от 5 нататука кълве здраво особенно на блесна.Тука краи Плевен минава е.Вит в нея има много щука стига да знаеш как да я ловиш и там само вечер имал сам и ъдари през деня но мно рядко.Дано да сам бил полезен НАСКЛУКА КОЛЕГИ
  • Изображение
TT България 2011
мирославмладенов
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 233
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 1:42 pm

Re: По кое време на денонощието кълве щуката?

Мнение от мирославмладенов »

от има няма сто нощтни излета за сом на рибе на дъно,на места на които има щука,нямам и една,смятаите какъв е шанса,без да твърдя че е невъзможно....
doberman
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Сря Юли 04, 2007 1:43 pm
Местоположение: Пловдив

Re: По кое време на денонощието кълве щуката?

Мнение от doberman »

щуката е типичен хищник и лодвува през светлата част на денонощието :idea:
ули густуууу...
albundi29
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 303
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 9:03 am

Re: По кое време на денонощието кълве щуката?

Мнение от albundi29 »

беше 20.30 на воблер 1.5кг през септември
Жаден съм а вода не ми се пие
Бат Борю
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Нед Юли 20, 2008 4:42 pm

Re: По кое време на денонощието кълве щуката?

Мнение от Бат Борю »

Вчерашният резултат от коритата край р.Янтра беше 9 щуки - с размер от 45 до 60 см и 5 други се откачиха. Двама души - единият на воблер, другият пази въдицата на жива рибка - доста добре като за начало на сезона. Всичко това от 15.30 до 19.00. Като цяло това ми е вторият успешен излет следобед; първият беше преди 2 години на р. Янтра, но есента. Досега по-успешни са били сутрешните излети, но тия дни ще опитаме пак и ще видим дали има закономерност. Не успявам да прикача снимка, ако може някой да подскаже.. Наслука на всички през новия сезон!
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: По кое време на денонощието кълве щуката?

Мнение от maranzika »

Не успявам да прикача снимка, ако може някой да подскаже
http://forum.nariba.com/viewforum.php?f=34
Би ли споделил повечко за примамките и водоема.Може и на ЛС.
Бат Борю
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Нед Юли 20, 2008 4:42 pm

Re: По кое време на денонощието кълве щуката?

Мнение от Бат Борю »

За живата стръв предполагам е ясно - малка каракудка на тройка или единична кука (на моменти като че ли щуката е доста предпазлива и тройката се оказва неудачна), а от десетките смемени воблери най удачен се оказа плиткогазещ Рапала - 8 см с окраска на костурче и което ме изненада беще джойнтед, но не му зная точно модела. Резултатите от следващите дни бяха с променлив успех - един излет сутринта, 10-на бр. предимно дребни и ги пускахме, само следобед към 16.00 удари една 63см на рибка. На третия ден явно от влошаването на времето отчетохме само 3-4 удара и то от дребни шуклета. А водоема не зная как се казва, но е близо до гр. Полски тръмбеш - някакви корекции на реката са... Наслука!
Awkword
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Юли 26, 2013 1:12 pm

Re: По кое време на денонощието кълве щуката?

Мнение от Awkword »

Винаги хващам щуки на един микроязовир в моето село между 13:30 и 18:30 часа. Никога не съм се прибирал вкъщи с празни ръце. На слука.
Awkword
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Юли 26, 2013 1:12 pm

Re: По кое време на денонощието кълве щуката?

Мнение от Awkword »

Някой ден мисля да остана там с нощувка за да видя дали примерно от 21:00 до 04:30 ще ми удари.
На този микроязовир има също: Шаран, Каракуда, Амур, Щука, Костур, Слънчеви рибки, Водни костенурки, Змии и други. Предполага се, че има и толстолоб. Има доста големи риби. Много хора, включително и аз сме виждали ЕДНА огромна риба, но не можем да определим каква е. около 1,20 м. и приблизително 38кг.. Колебая се между Шаран и Толстолоб.
Аватар
hiper tunkvan
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Вто Авг 02, 2011 5:55 pm
Местоположение: Пловдив

Re: По кое време на денонощието кълве щуката?

Мнение от hiper tunkvan »

Сутрин след изгрев и привечер са най активни.На обед имат обедна почивка малко смешно звучи но е така,но е възможно да се изкуши. Вечер е абсолютно неактивна(щуката е риба която спи нощем!!!)
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: По кое време на денонощието кълве щуката?

Мнение от delio-haidutin »

sapuna написа:Я да видим сега кой ще се похвали с "нощна" щука?
Ама много ми е интересно!Оставете закона и си признайте!Защото за мен е малко "Сом на Доспат"!
темата е стара ,и цитата е стар,но хванах щука -1,3кг-около 2 ч. посред ноща ,2009 или 2010 г.докато хвърлих и ми взе от ръцете,повода беше монофил 0,25,и не успя да нагълта ,а се закачи за долната усна и така я извадих.преди това имах извадена сулка и скъсване на повода ,мисля си че беше пак щука.невъзможно,невероятно ,но факт.
както и миналата седмица имам сулка ,на царевица на горна кука на 70-80м навътре :roll:
трябва май да се пусни тема "неверояен улов",защото имам толстолоб на дъно ,без тапа на спирала;змия на рибка на дъно.един до мене изкара пак толстолоб на протеиново топче,абе изненади от всякаде :drinkers:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
Kолев
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 9:40 am
Местоположение: България

Re: По кое време на денонощието кълве щуката?

Мнение от Kолев »

за риба се ходи денем нощем се пие,ако не сте се пили до като сте за риба.))))))))
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: По кое време на денонощието кълве щуката?

Мнение от Vid »

doberman написа:щуката е типичен хищник и лодвува през светлата част на денонощието :idea:
Това е най точно казано, останалото са догадки или случайни слуки.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
metoo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 899
Регистриран на: Нед Юли 22, 2012 4:02 pm
Местоположение: Благоевград

Re: По кое време на денонощието кълве щуката?

Мнение от metoo »

Пък моите наблюдения са, че точно преди да се стъмни 20 30 минути имам най много удари, и рано сутрин щом изгрее слънцето.
runkorko
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Мар 16, 2011 8:19 am

Re: По кое време на денонощието кълве щуката?

Мнение от runkorko »

За руската знам че кълве и през ноща, без значение от сезона. Нашенската е по ленива май. Сутрин рано и надвечер. Есента и пролетта през целия ден. Зимата пасува.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”