Съвет за щука на жива рибка в бърза река

Модератор: sapuna

Miro92
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Ное 05, 2021 10:22 am

Съвет за щука на жива рибка в бърза река

Мнение от Miro92 »

Здравейте колеги.
Започнах да ходя за щука на една малка рекичка. Течението е силно и до декември месец е пъшно с растителност по дъното. Дълбочината на реката е от 50см в краищата до метър и половина в средата. Реката е широка около 20 метра. Аз използвам дънен монтаж и в момента ми създава много проблеми. Течението носи закачки, трудно се замята. Ако не улучиш точното място, рибката се забива в тревите. Ако не си близко до растителността не кълве...
Аз използвам самоделен монтаж : стопер, метален повод с тройка захванат за главното влакно , стопер и в края неподвижно улово около 40-50 грама.
Искам да попитам за съвет, трябва ли да променя нещо в моя монтаж или ако използвам монтаж на тапа дали би ми помогнало тъй като растителността е само под водата. Според мен ако пробвам на тапа, течението ще я отнесе... Дайте малко акъл как да излъжа рибата за по-добра слука.
Благодаря предварително!
Поздрави и на слука!
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Съвет за щука на жива рибка в бърза река

Мнение от Don4o_62 »

Miro92 написа: Ако не улучиш точното място
Аз използвам самоделен монтаж : стопер, метален повод с тройка захванат за главното влакно , стопер и в края неподвижно улово около 40-50 грама.
ако използвам монтаж на тапа дали би ми помогнало тъй като растителността е само под водата. Според мен ако пробвам на тапа, течението ще я отнесе...
Колега,цитирам ти кое сам си отговорил,с тая разлика,че трябва да търсиш тихо място - все някъде ще има - По същество,ще сложиш подвижна тапа, повод със вирбел на основното около 40 см.,но не метален а примерно 0,40 монофил тъмно зелено или флуро,под него стопер да си търсиш дълбочина и накрая фиксирано олово около 30 гр., грамажа е с цел,щуката като вземе рибката и тръгне,да не среща съпротивление,иначе изплюва
Другия по лесен начин да я търсиш е с клатушка,хвърляш по течението посока водораслите и с леки придърпвания я водиш,гаранция ще удари :wink:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2094
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за щука на жива рибка в бърза река

Мнение от баш_майстора »

Това ти е монтажа за течение!
kr3pvdy5efa1angkpc7.gif
kr3pvdy5efa1angkpc7.gif (9.48 KiB) Преглеждано 2845 пъти
Ако и това не става, както ти е написал Дончо - минаваш на железа и пластмаси! :fishing1:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
stoik
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Авг 25, 2013 5:43 pm

Re: Съвет за щука на жива рибка в бърза река

Мнение от stoik »

Автора на темата има поне три прилични монтажа и......тишина. Едно мерси, ще пробвам и т.н. върши работа понякога или не ??
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2094
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за щука на жива рибка в бърза река

Мнение от баш_майстора »

Човекът явно е за риба, а не кибичи по цял ден във форума.... :fishing6: :fishing6: :fishing6:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Miro92
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Ное 05, 2021 10:22 am

Re: Съвет за щука на жива рибка в бърза река

Мнение от Miro92 »

Благодаря на всички за отговорите. Имах малко лични проблеми и тотално изключих за този форум. Тези дни ще пробвам с вашитенпредложения и надявам се да кача някоя снимка с улов.
Тъй като брега е отвесен където ловя, трудно ще виждам плувката без да плаша рибата... Мислех си да обера месината и да разчитам на върха за сигнализация. Дано се получи. Благодаря пак за отговорите и успех колеги.
stoik
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Авг 25, 2013 5:43 pm

Re: Съвет за щука на жива рибка в бърза река

Мнение от stoik »

Автора си има лс
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”