хванах сом

Модератор: sapuna

KRASSI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1518
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 10:13 am
Местоположение: Plovdiv Bulgaria

Re: хванах сом

Мнение от KRASSI »

lorda написа:
marko1 написа:на 15 сантиметрова мренка :roll:
Браво за улова колега.

Но мога ли да те помоля, да не ползваш маломерни мряни за стръв.
Браво на момчето , Само по-големи за напред но верно трябва да хапваш повечко :D :D :D
А за маломерните мренки направо съм шокиран :shock: :shock: :shock: ще излезе че ти си виновен за обезрибяването на реките с улавянето на две или три рибки за стръв :roll: :roll: .
Не те е срам , Боже жива да не бях :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .
Право на електрическия стол ще те качи някой .
Косури всякакви ще се намерят ама не им обръщай внимание .
Аз ползвам каракуди , кефали , костури и ..... при това всичките маломерни . :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
Аватар
lorda
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1412
Регистриран на: Пет Ное 24, 2006 9:05 pm
Местоположение: plovdiv

Re: хванах сом

Мнение от lorda »

KRASSI написа: Аз ползвам каракуди , кефали , костури и ..... при това всичките маломерни . :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:
Със същия успех ще ползваш и маломерни сомчета скъпи ми шампионе :evil:

Ама що не го правиш :?:
Изображение

Рибата не е толкова много, че да я разхищаваме.
marko1
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Юли 15, 2008 6:02 pm
Местоположение: благоевград

Re: хванах сом

Мнение от marko1 »

малките сомчета ги пускаме обратно защото ме е жал като знам какви чудовища могат да станат,ина4е и иние ползваме за стръв малки каракуди кустурчета уклеики а за характерните водоеми със слънчева рибка ги ползваме и тях за стръв.пробваите и вие на слънчева рибка , ще останете очудени от успеха , говориме за затворените водоеми.
по река струма сме ги опитвали на тази стръв , не взема.наи удачната стръв там е мряна.
Аватар
дидо
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 9:33 am
Местоположение: sevlievo
Обратна връзка:

Re: хванах сом

Мнение от дидо »

Мерси колега за инфото . 40 гр. не е ли малко за такова рибе . И имали значение тежестта при улова на сом . Моля опитните колеги да споделят . Значи интересуваме оставяш ли 2 -3 или повече метра свободно влакно , или държиш линията изпъната . Аз когато ловя на дъно на рибе ползвам същия монтаж оставям шпулата свободна на върха на въдицата закачам тапа от стиропор или някакъв такъв материал когато повлече около метър два , го засичам леко и много рядко се случва да е взело рибето , в 90% от случаите е бяла риба и в останалите е или сом или кустур. (В последните години процента на кустура се повиши доста .) Питам защото съм наблюдавал колеги от други региони да ловят на дъно и с звънец като оставят не повече от 50 - 70 см аванс . Интересно ми е при вас как е и кой какъв монтаж използва (някой слагат куката с рибето 50-60 см над оловото ). Колеги споделете :D :) 8)
Изображение
Аватар
indalo
фен клуб-скобар
Мнения: 2197
Регистриран на: Пет Сеп 08, 2006 10:11 pm
Местоположение: pernik

Re: хванах сом

Мнение от indalo »

Колега следващият път си закачаш 17см. мрянка за стръв и няма да иима забележки. :wink:
Чудя се луд ли съм или не съм.
Не мога да спя преди риболов и това си е........
http://www.krakra-fishing.com/wp-conten ... /03/kf.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
дидо
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 9:33 am
Местоположение: sevlievo
Обратна връзка:

Re: хванах сом

Мнение от дидо »

indalo написа:Колега следващият път си закачаш 17см. мрянка за стръв и няма да иима забележки. :wink:
:D :D :D :smt023 :smt023 :smt023 Това е истината
Изображение
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: хванах сом

Мнение от krokibg »

Да хванеш още много такива и по-големи.Слагай си каквото искаш на въдицата и да не ти пука.И другия път да пишеш че стръвта ти е 500гр и да чакат михаля като се вдетеняват :mrgreen: :lol: :wink:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
marko1
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Юли 15, 2008 6:02 pm
Местоположение: благоевград

Re: хванах сом

Мнение от marko1 »

не сам иа мерил с линиика ,тези 15см ги споменах за да се добие представа за големината на рибката
marko1
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Юли 15, 2008 6:02 pm
Местоположение: благоевград

Re: хванах сом

Мнение от marko1 »

НО АКО СЕ ЗАИАЖДАТЕ ПОВЕ4Е НИ6ТО ОТ МЕН , ПРАВ Е КОЛЕГАТА ЛОВЕТЕ ГИ СЪС СКОБАРИ
Аватар
дидо
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 9:33 am
Местоположение: sevlievo
Обратна връзка:

Re: хванах сом

Мнение от дидо »

marko1 написа:не сам иа мерил с линиика ,тези 15см ги споменах за да се добие представа за големината на рибката
остави рибката намира тя си е добре много ясно че няма да я мериш аз даже подозирам че е била към 17.5-18 :D ами сега кажи ...
дидо написа:Мерси колега за инфото . 40 гр. не е ли малко за такова рибе . И имали значение тежестта при улова на сом . Моля опитните колеги да споделят . Значи интересуваме оставяш ли 2 -3 или повече метра свободно влакно , или държиш линията изпъната . Аз когато ловя на дъно на рибе ползвам същия монтаж оставям шпулата свободна на върха на въдицата закачам тапа от стиропор или някакъв такъв материал когато повлече около метър два , го засичам леко и много рядко се случва да е взело рибето , в 90% от случаите е бяла риба и в останалите е или сом или кустур. (В последните години процента на кустура се повиши доста .) Питам защото съм наблюдавал колеги от други региони да ловят на дъно и с звънец като оставят не повече от 50 - 70 см аванс . Интересно ми е при вас как е и кой какъв монтаж използва (някой слагат куката с рибето 50-60 см над оловото ). Колеги споделете :D :) 8)
Изображение
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: хванах сом

Мнение от Diman »

marko1, мога да ти кажа само едно: Б Р А В О О О... ! Добра слука! Вече си истински сомаджия, за разлика от много дрънкачи тука. Не се връзвай на приказките на батковците, това тяхното се нарича ЗАВИСТ, нали се сещаш, човешко е, нека им простим, така както господ прощава нам греховете. Отец Мигонафърфорий по-добре щеше да ги обясни тия работи, ама нейсе. Има хора родени за големи дела и големи риби - такива като тебе. Други ловят сръвта ни и мерят милиметрите. Добре де, другия път турни 2мм по-голяма, тъкмо ще се хване по-голям сом. Още веднъж, евала на майсторството и на късмета ти, продължавай все така!
Последно промяна от Diman на Чет Юли 31, 2008 12:25 pm, променено общо 1 път.
marko1
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Юли 15, 2008 6:02 pm
Местоположение: благоевград

Re: хванах сом

Мнение от marko1 »

40гр. нее малка тежест, понякога дранка камбаната,но това те даржи буден.
Аватар
дидо
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 9:33 am
Местоположение: sevlievo
Обратна връзка:

Re: хванах сом

Мнение от дидо »

marko1 написа:40гр. нее малка тежест, понякога дранка камбаната,но това те даржи буден.
не разбрах за камбаната , оставяте ли свободен аванс или не .
Изображение
marko1
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Юли 15, 2008 6:02 pm
Местоположение: благоевград

Re: хванах сом

Мнение от marko1 »

40 50см да виси по ниско от вода4ите, асансиора, а камбаната на варха
KRASSI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1518
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 10:13 am
Местоположение: Plovdiv Bulgaria

Re: хванах сом

Мнение от KRASSI »

lorda написа:Със същия успех ще ползваш и маломерни сомчета скъпи ми шампионе :evil:
Ама що не го правиш :?:
Първо не ползвам сомчета за стръв защото са много по-малко в сравнение с другите риби и второ защото се хващат много по-трудно а за успеха с тях няма да споря . :wink:
Не е уместно да правиш забележка на момчето във форума скъпи ми Господин Лордчо а като минаваш през щукарите да не им правиш забележка че ловят на маломерни каракуди . Които верно са закупени от магазина , но и двамата знаем от къде и как са хванати за да стигнат до там . И едва ли са хванати по начина по-който е хванало мренките си за стръв момчето . Същото важи и за риболова на костур , кефал и бяла риба .
Гледам щукар си падаш и да те питам все некога си ловил на тапа и какво си ползвал за стръв тогава – каракуди по половинка ? :shock: :shock: :wink:
П.П Дай да не разваляме темата на момчето с глупости а да го оставим да се порадва за улова на риба която доста от нас „Майсторите” са виждали само на снимка. Или по-добре да го отбичим и вместо за риба да го пратим на улицата да върши онези работи дето ги виждаме в ежедневието си и не им обръщаме внимание .
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”