хванах сом

Модератор: sapuna

Аватар
Pedro
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 904
Регистриран на: Вто Мар 20, 2007 5:27 pm
Местоположение: Русе

Re: хванах сом

Мнение от Pedro »

O`KEY Светецо.
Добре се извърташ - като те жилнаха за размера на рибките с които ти ловиш, го извъртя на ВИД рибка.И фурнаджийска лопата ще ти завиди....
Аватар
lorda
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1412
Регистриран на: Пет Ное 24, 2006 9:05 pm
Местоположение: plovdiv

Re: хванах сом

Мнение от lorda »

Аз отдавна си спомням, че обичаш да се конфронтираш с хората (май не малко се яде с колегата ЧПС), ама няма да ти направя тва удоволствие. :wink:

И между другото не ме, е жилнал никой понеже аз от доста години ловя само на изкуствена стръв :D
Изображение

Рибата не е толкова много, че да я разхищаваме.
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: хванах сом

Мнение от Бачо Илия »

Ама какво означава "вид риба" :roll: Колегата ясно и точно написа че там кълве на местни видове , в случая мряна и няма никакъв проблем да надрънка 3 килограма мряни над 17см. , за консумация!!! От тях да си отдели петнайсетина-двайсет в една ей-такава кофа:

Изображение

,за този и следващите 5-6 риболова на сом и го боли к...а , кой ,кво щял да спами в темата и кой -как щял да ги релийзва с умиление и насълзени очи. Като хване и един сом , значи прибира си 2.999кг мряна + сома и толкова. Така стоят нещата със стръвта и улова 8)

п.п. все още сме "довечера"( вече два часа) , като стане "нощес"- пак ще пиша :wink:

п.п.п. представям си малкия тая вечер да издрънка още един... хехе...от все сърце му го пожелавам :D :D :D
Изображение
moholovka
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Нед Юни 29, 2008 10:13 am
Местоположение: София

Re: хванах сом

Мнение от moholovka »

Както каза един колега по горе, сомът едва ли ги мери мренките дето ги папа в реката, та не виждам какъв е чак толкова проблема. Просто поредната жертва на сома е била с кука в тялото.
Аватар
lorda
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1412
Регистриран на: Пет Ное 24, 2006 9:05 pm
Местоположение: plovdiv

Re: хванах сом

Мнение от lorda »

moholovka написа:Просто поредната жертва на сома е била с кука в тялото.
Това ми харесва :wink:
Един поглед над нещата, за който не бях се сетил :)

Дано наистина нощес като се прибере юнакът, да ни зарадва с още хубави риби. :)
Изображение

Рибата не е толкова много, че да я разхищаваме.
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: хванах сом

Мнение от Бачо Илия »

lorda написа:
Дано наистина нощес като се прибере юнакът, да ни зарадва с още хубави риби. :)
:smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023
Изображение
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: хванах сом

Мнение от Бачо Илия »

Ето , чак сега според мен вече е почти "нощес" , даже още не е съвсем тъмно- време достатъчно (около 3-4 часа) , да се сгащи някой мустакат. Ето по това време трябва да се освобождават водоемите от лодки и такъми , щото тия хора с мрежите кво ша праят , а? И те деца хранят...... :|
Изображение
Аватар
lorda
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1412
Регистриран на: Пет Ное 24, 2006 9:05 pm
Местоположение: plovdiv

Re: хванах сом

Мнение от lorda »

xenohаck написа:НОЩНИЯ РИБОЛОВ Е РАЗРЕШЕН ЗА МЕН ЗАЩОТО АЗ СЪМ СИ ГО РАЗРЕШИЛ ! :lol: :lol:

ЗАКОНИТЕ СПРЯХ ДА ГИ СПАЗВАМ !
Аватара ти, е страшен :wink:
Поздрави :lol:
Изображение

Рибата не е толкова много, че да я разхищаваме.
Аватар
Franko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 629
Регистриран на: Пон Окт 10, 2005 9:15 am
Местоположение: пловдив

Re: хванах сом

Мнение от Franko »

преди 2 вечери 28кг на Марица 8км инфо скоро и снимки
Изображение
Изображение
Изображениена снимка1 сме аз в ляво и късметлията за вечерта,който е и мой ученик.Първият урок който съм му предал е сомчета под 2,5кг се пускат за да удрят след време над 25кг.Сома е хванат в 23.40ч.на дъно,стръв букет земени червеи(не са маломерни),влакно 0,50 в райна на 8км.На снимка2 е асистента с канджата,където пак се искат умения.Браво и на него.Рибата е 1,7м и 28,2кг.Късмет на всички заложили на голямо :wink:
Последно промяна от Franko на Пон Авг 04, 2008 3:51 pm, променено общо 2 пъти.
http://www.vbox7.com/play:1dbd3caf
Кой знае на къде?Кой знае до кога?....
Diman
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1135
Регистриран на: Съб Май 31, 2008 3:12 pm

Re: хванах сом

Мнение от Diman »

аз и моят баща във бторник бяхме на риба на река стума . чакахме сом на тешко . бяхме на риболов до 02.00 ч. вечерта , нищо не клъвна цяла вечер.бяхме нахвърляли 5 въдици и то4но на моита клъвна в 01.30 .клъвна много силно , вадих го 20 мин.ето и няколко снимки на дръгия ден:

Предлагам да спрем с коментарите. Нека всеки сам направи изводите за себе си. Вече казах, евала за майсторлъка и късмета(друг юнак на неговото място може би щеше да напълни гащите), но останалото е факт и аз не мога да го премълча.
IDA за какво я рекламираме тая петиция, нали заради нашите деца, и помисли какво четат тука, на какво ги учим? С това смятам да изляза от този подфорум.
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: хванах сом

Мнение от Бачо Илия »

Diman написа:
IDA за какво я рекламираме тая петиция, нали заради нашите деца, и помисли какво четат тука, на какво ги учим? С това смятам да изляза от този подфорум.
Аз вече не я рекламирам :wink: Специално за нощния риболов на плувка със светеща ампула- ще ловя и като ме хванат ще си понеса санкциите!!!!!
Изображение
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: хванах сом

Мнение от krokibg »

Стига вече с тези простотий и престанете да осирате темата на момчето.Еба ти и мрянката стана световен проблем.Оправете се първо със бракониерите и тогава се занимавайте със рибарите дали ловят нощем или денем.И аз като Ксено вече нняма да спазвам закона и ако ми се лови през ноща ще си ловя.Спрете се щото не знам Ксено какви стихотворения сътворява като се възмути но ако продължавате така някой ще напише нещо дето ще е направо за НОБЕЛОВА НАГРАДА :idea: :axe: :axe: :lol: :lol: :lol: :wink:

МАРКО 1,хич да не ти дреме.Лови си когато ти екеф,само няма да ходиш да бракониерстваш със МРЕЖИ и БОМБИ .Пускай и малките сомчета и уважението което ще получиш от хората няма да закъснее.

Да живеят маломерните мренки от - до 18 годинки :ANAL: :wink: :lol: :lol: :lol:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
KRASSI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1518
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 10:13 am
Местоположение: Plovdiv Bulgaria

Re: хванах сом

Мнение от KRASSI »

Krokibg написа:Да живеят маломерните мренки от - до 18 годинки :ANAL: :wink: :lol: :lol: :lol:
Защото на тях калве най-яко определено . :smt008 :smt098

А на Ксено ше му дам една Ямаха от мене тази година за най-голямо стихотворение , целостен принос и творчество :smt024 :smt024 :smt020 :smt020 :smt034 :smt034 :smt035 :smt035 :prayer: :prayer: :prayer: :D :D :D :D :D
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
KRASSI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1518
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 10:13 am
Местоположение: Plovdiv Bulgaria

Re: хванах сом

Мнение от KRASSI »

xenohаck написа:Виж ти на далавера съм ! :lol:
Все още не си - Изчакай първо само да я спечеля :smt023 :smt023 колко съм скромен само :D :D :smt017 :smt017
Човек се ражда само с име и то дарено!
Живее в илюзия от мечти сред близки хора,
умира сам в реалноста !
Оставя добрите си дела за да го помнят,
отнася лошите със себе си отвъд !!!!!
Аватар
ceno cenov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 838
Регистриран на: Вто Юни 27, 2006 9:31 am

Re: хванах сом

Мнение от ceno cenov »

Толкоз спам в тая тема.... Ако бях модератор що банове само тук да съм изтрескал...... ше опразня форума за норматив. :lol:
Ма некои хора се мислят за много велики и ги шляпат едни мнения и едни постове .... може би при регистриране във форума трябва да се минава и психо - тест. :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”